Thenia e dites....

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:34

Shijoje Jeten ... Koha Nuk Kthehet Me Pas


Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:36

Kam Degjuar Gjera Mbi Veten Te Cilat As Une Nuk I Dija

Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:38

Cdo Zhgenjim Qe Marr Ne Jete ...Me Ben Me Te Forte

Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 11.11.11 19:38

Te bėsh zhurmė e tė bėrtasėsh nuk provon asgjė, ashtu sikur edhe njė pulė qė ka bėrė thjesht njė vezė, kakarit sikur ka bėrė njė asteroid.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:39

Ne Jete Miqte Jane Te Rendesishem Aq Sa Uji Ne Shkretetire

Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 12.11.11 13:25

Njeriu mund tė ketė cilėndo fe qė ka gjetur prej stėrgjyshėrve dhe qė i pėlqen, por s’mund tė zgjedhė njė tjetėr kombėsi dhe tė luftojė tė tinė, pa vėnė nė ballė njė vulė tė madhe prej “tradhėtari”.

Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.11.11 19:20

E vėrteta ėshtė si ilaēi i syve: tė djeg nė fillim, por mė vonė tė bėn tė shohėsh qartė...!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 13.11.11 18:27
Te duash jeten do te thote ta jetosh,ta duash jeten do te thote te besosh tek ajo.Duhet te gjesh force aty ku shpirti dhemb.Te ruash arsyen kur dhimbja po te cmend.Luftoje deshperimin, ne krahet e tij mos u dorezo.Mposhte trishtimin, lumturine kerko.Si ditet e fundit jetoje cdo dite,dhe vdekja largohet,nga jeta ka frike.Jeto per veten dhe per ata qe te duan,per ato qe te dhane jeten dhe vuajne kur ti vuan.Per nje jete me te mire cdo dite duhet te luftosh,e gjithe jeta eshte nje lufte te cilen duhet ta fitosh.Prano gjithcka qe jeta te servir,jeto me motivin:"E nesermja do jete me mire":Ne kete bote ne jemi kalimtare,te gjitheve vdekja na pret,por kush di ta jetoj edhe vdekjen do ta ket te lehte..!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 14.11.11 13:38

Jeta kjo eshte, s'te pyeti o njeri do apo s'do ta jetosh ,pranoje ashtu sic eshte,ose ndryshe lufto per ta permirsuar..!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 15.11.11 17:33Kush ėshtė mik i tė gjithėve s'ėshtė mik i askujt.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 15.11.11 17:40
Arti i luftės ėshtė art i zhdukjes sė njerėzve, ndėrsa religjioni dhe politika janė arte pėr mashtrimin e tyre.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  amelia picaard prej 20.11.11 8:45Nuk do lejoj askend qe, me kembet e tij te pista, te ece ne mendjen time.


avatar
amelia picaard

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  amelia picaard prej 21.11.11 10:33


Sikur luanėt tė kishin mundėsi ta shkruanin vetė historinė, ajo do tė ishte ndryshe nga historia qė kanė shkruar gjuetarėt
avatar
amelia picaard

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 22.11.11 12:43

Kurrė mos mendo se vetėm pėr faktin qė qėndron nė kėmbė... mund tė jesh mė lart se ai qė rrin ulur..!

Nėse njeriu e shndėrron veten nė krimb, nuk duhet tė ankohet kur ta shkelin me kėpucė.

Kundėrshtari qė t’i zbulon tė metat ėshtė mė i dobishėm se miku qė t’i fsheh..!

Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen zakonisht lėpijnė kėpucėt e atyre qė i godasin..!!

Mos u dashuro dy herė me tė njėjtin person ... herėn e dytė do dashuroheshe thjesht me kujtimin e tij tė ėmbėl...
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 23.11.11 10:00

“Nėse puna ju shkakton lodhje,dije atėherė qė pasiviteti ju shkakton kalbje.”
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 23.11.11 20:43

“Kush ėshtė stolisur me mendje tė shėndoshė, ka shpėtuar nga dėshtimi.“
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 24.11.11 9:20

“Nė tė buzėqeshtė fati mos u gėzo, dhe nė tė
ardhtė fatkeqėsia mos u hidhėro, sepse tė dyja
do tė kalojnė e s’do tė jenė mė.“
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 25.11.11 14:19

“Mos u pikėlloni nga vėshtirėsitė e jetės suaj – telasheve s’mund t’iu shmangesh.Jeta pėrfshin mė sė shumti punė dhe pėrgjegjėsi.Lumturia ėshtė pėrjashtim dhe vetėm njė fazė kalimtare qė shkon e vjen sopradikisht.”
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 26.11.11 9:43

“Tė kuptuarit se ti nė esencė je me tė meta dhe kėtė duhet ta kesh parasysh edhe pėr tė tjerėt.Ndoshta tjetri tė ėshtė ndėrsyer pėr shkak se faji qėndron tek ti.”
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 27.11.11 12:22

"Ēliroje veten nga prangat e kėsaj bote dhe liroje shpirtin tėnd nga burgu i egoizmit.
Mos lėr tė tė shpėtojė rasti, sepse ai nuk do tė tė vijė mė kurrė."
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  NEMO NOBODY prej 13.12.11 23:36

Nuk kam pse tju them qe gjerat jane keq.ēdo kush e di qe gjerat jane keq.
Dollari nuk ka me vlere per asgje.
Bankat po falimentojn,shitesit mbajne pushke poshte banakut.
Rrugaēet vrapojne te eger neper rruge.
Nuk eshte askush qe di se ēfare te beje,dhe kjo nuk po mbaron dot.
E dime qe ajri qe thithim nuk eshte i paster per ne dhe ushqimi nuk eshte i mire per ta ngrene.
Jemi ulur duke pare televizionet nderkohe qe nje reporter lokal na thote se sot kishim 15 vrasje dhe 63 krime mizore sikur keshtu duhet te ishim normalisht gjerat!
Ne dime qe gjerat jane keq.
Me shume se keq.
jane ēmenduri.
eshte sikur ēdo gje kudo merr kot,keshtu qe nuk dalim me jashte.
Ulemi ne shtepi dhe ngadale bota ku jetojme behet edhe me e vogel.
Dhe ēfare themi eshte,"Te lutem,te pakten na ler rehat ne dhomen e ndenjes.
Me ler te kem televizorin dhe ngrohesin dhe nuk them gje.
veē na ler te qete".
Por une nuk ju le te qete.
Une dua te inatoseni!
Nuk dua te protestoni,dhe te rebelohuni.
Nuk dua ti shkruash kongresit! se nuk di ēte te them ti shkruash.
Nuk di ēfare te bej per krimin ne rruge,gjithe ēfare di eshte qe me pare duhet te inatosesh!
Dua te thuash,"Jam qenie njerzore ta haje dreqi!
Jeta ime ka vlere!
avatar
NEMO NOBODY

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 14.12.11 10:31

"Nuk ke tė drejtė tė nervozohesh me dikė nėse nuk e ke tė qartė vetveten."
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 15.12.11 10:51

"Tė kėqijat reshin nė njeriun si shiu.Qė tė mos ndotet nga ato tė kėqija,me kohė duhet ndėrtuar strehėn."
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 16.12.11 11:07


“Tė ka hutuar kodra e vogėl nė rrugė,mos harro qė para vetes ke qindra male.“
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

space

Mesazh  vraxos ellhn prej 17.12.11 10:03

femija pa nene eshte si shpirti pa zot ,zoti pa krijues eshte si toka pa diell.dielli pa mua eshte si ju pa ATE
avatar
vraxos ellhn

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.12.11 13:02

Ju lutem jepini emrat e atyre qe i kane thene keto thenje !
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.12.11 13:10

Nuk ka nje te vertete absolute dhe kjo eshte absulutisht e vertet.(Anonim)

Koha dhe Hapesira jane si akrepat e ores, ku njera shenon oren, tjetra minutat.
Kant

Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.
Nice
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thenie per suksesin!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.12.11 13:13

1-Nese
A eshte sukses ne jete, atehere A eshte e barabarte me x plus y plus z.
Puna eshte x, y eshte loja; dhe z eshte te mbash gojen mbyllur.
Albert Einstein

2-Eshte e mundur te deshtosh ne shume menyra...perderisa te kesh sukses eshte e mundur vetem ne nje menyre.
Aristotle

Cdo here mbani mend se vendimi juaj per te patur sukses eshte me i rendesishem se cdo gje tjeter
Abraham Lincoln

avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 18.12.11 12:45

“Tė pagdhendurit janė tė sėmurė, nuk kuptojnė.Edhe nė qofshin fjalėt e pakėta e tė sakta, nuk dėgjojnė!...”

Rrumi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

thtnje e dites

Mesazh  kalaja prej 18.12.11 17:10

" Dashuria,do te thote te mos kerkosh falje. Martesa, do te thote te mos thuash asgje"

Hal Roach

"Asnje liber nuk mund tu pergjigjet te gjitha pyetjeve qe na i shtron jeta"....

E.Saboto

" Gjithcka duket e bukur n ti afrohesh prishet"
Kadare


" Jam e sigurt, qe asnje vajze nuk do te shkonte ne altar po ze dinte gjithcka per martesen "
Mbreteresha Victoria
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

thenja e dites 18 12 011

Mesazh  kalaja prej 18.12.11 18:09

"Kur njerezit merren vetem me kujtimet e te kaluares ,kjo tregon se ata jane plakur vertete."
Arben Duka

" Nese nuk vlersojne prezencen tende,beji te- te ndjejne mungesen "
fjale e urte

Tue (e) luftue shpirtin e mysim,tue luftue kundra dobsivet te tija e shndoshim "
Anton Harapi
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thenje per miqesine!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 18.12.11 19:05

1.
Kur ndaheni nga nje mik, mos u trishtoni, sepse ajo qe pelqeni me shume tek ai, do tiu shfaqet me qarte ne mungese, sikurse per alpinistin: Mali duket me i qarte qe nga fusha.
(K.Giban)

2.
Miku i rreme eshte si hija qe te ndjek gjersa zgjat dielli.
(c.Dossi)

3.
Si te sillemi me miqte?
Ashtu sic do te deshironim qe te silleshin ata me ne!
(Aristotele)
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

thenja e dites -26.12.2011

Mesazh  kalaja prej 26.12.11 23:42

Kalaja

" Shpirti eshte ena qe nuk derdhet kurre ...!"

" Niko Nikolla

" Plaget e shpirtit dhembin me shume dhe me gjate se plaget e trupit "

" Jeta do ta humbte kuptimin ,po t “i mungonte njerezimit shpresa"

M. Kajtazi
"Shoku i mire dhembjen t “a pjeston e gezimin t“a shumezon"

Sh. Kelmendi
" Shpresa e shkurton pritjen"

V. Kokona
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thenie nga Gabriel Garcia Marquez!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 27.12.11 10:05

1. Nuk te dua per ate qe ti je, por per ate qe jam une kur jam prane teje..

2. Askush nuk i meriton lotet e tu, dhe ai qe i meriton, nuk do te beje per te qare.

3. Thjesht sepse dikush nuk te do ne menyren qe ti do deshiroje, nuk do te thote qe ai/ajo nuk te do me gjithe forcen e vet..

4. Nje shok i vertete eshte ai qe te mban doren dhe prek zemren tende.

5. Menyra me e keqe per ti ndjere mungesen dikujt eshte te ulesh prane tij/saj dhe ta dish se s'do e kesh kurre ate..

6. Asnjehere mos rresht se qeshuri, as kur je i/e merzitur, diikush mund te bjere ne dashuri me te qeshuren tende..

7. Ti mund te jesh thjesht nje njeri me shume ne kete bote, por per dike, je vete bota..

8. Mos e harxho kohen tende me dike qe nuk i intereson ta kaloje kohen e vet me ty.

9. Ndoshta Zoti do qe ti te takosh disa njerez te gabuar perpara se te takosh te duhurin, keshtu qe ti jesh mirenjohes.

10. Mos qaj sepse i erdhi fundi. Buzeqesh sepse ndodhi.

11. Gjithmone do kete njerez qe do te te lendojne, keshtu qe ti ke nevoje te vazhdosh te besosh, thjesht ki kujdes.

12. Behu nje njeri me i mire dhe te jesh i sigurt se e njeh mire veten, perpara se te njohesh dike te ri dhe te shpresosh se ky person te njeh..

13. Mos u mundo shume, gjerat me te mira ndodhin kur nuk i pret.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

thenja e dites

Mesazh  kalaja prej 27.12.11 23:48

Thenje mbi besen dhe besnikerine


1.Po nuk i besuam vetes sa duhet ,nuk ka pse te besoje kush ne ne !

A. Harapi

2.Besoni njeriuit qe vepron ne menyre te drejte dhe jo atij qe tere jeten vetem flete per te drejten !
R. Tuda

3.Kush nuk di sa duhet,detyrohet ti besoje secilit !

R. Hoxha

4.I jepet bese vetem atij qe ka bese !

B. Hysa

5.Thuaj besnik si hija, se hija kurre nuk te le vetem!

R. Bala

6.Tradita jone thote se as nre varr besa e papermbushur nuk te le te qete!

A. Berisha

7.Lehte eshte t“i besosh ZOTIT, njeriut pak me veshtire!

A. Vinca
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 28.12.11 11:34

"Dituria e vėrtetė nuk merret nė shkollė.Njohuritė qė merren nė shkollė janė vetėm mjete pėr tė arritur te dituria e vėrtetė."

Arshik Jonuzi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

thenja e dites

Mesazh  kalaja prej 28.12.11 19:37

[i] ..ka dy menyraper t“a jetuar jeten: njera eshte te mendosh qe asgje s“eshte nje mrekulli, tjetra eshte te mendosh qe gjithcka eshte mrekulli !

A.Ajnshtajn
"Qe nje burre te te degjoje per ore te tera , foli per veten e tij "

B.Dizraeli

"Te kerkosh arsyen per cdo gje qe ndodhi eshte shume e rrezikshme dhe nuk peson gje tjeter,veqse zhgenji "

Mbretereshe Viktorija

" Mos u trego kurre miqve t“e tu per te metat qe kane,sepse pasi t“i kene ndrequr ato,s“do te te falinkurre "
L. Smith
"Qortimi eshte me i mire se lufta"

U. Curcill

" Mos e krahaso veten,je gjithcka qe ke"

XH. Xhoplin
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 30.12.11 11:10

”Tė lexuarit ju zgjeron horizontin,ju udhėzon morali,dhe ju forcon aftėsinė pėr tė menduar. Leximi ėshtė qetėsim pėr tė vetmuarin,stimuluesin pėr mendimtarin dhe fanar ndriēimi pėr udhėtarin”

(Urtėsi Sufiste)
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 30.12.11 12:53

Kur isha 6 vjec doja te behesha kuzhinier.
Kur u bera 7 vjec desha te behesha Napoleon.
Qe prej asaj kohe kjo deshire nuk me iku asnjehere.
( Salvador Dali)
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thenja e dites

Mesazh  AE prej 30.12.11 18:32

Qe te jesh i lire duhet te jesh i ditur.
avatar
AE

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Elson Precaj prej 31.12.11 0:11

AE shkruajti:Qe te jesh i lire duhet te jesh i ditur.
"SA ME I DITUR QE TE JESH AQ ME SHUM E KUPTON SE SA I SKLLAVERUAR JE ".
avatar
Elson Precaj

41


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 31.12.11 8:27

“Dije mirė se mendjemadhėsia,mburrja dhe tė parit e vetes mė lart se gjithė tė tjerėt,ėshtė njė helm vrasės.Tė marrėt dehen duke pirė nga vera e kėtij helmi”.

Rumi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 31.12.11 16:39

Cdo epoke enderron tjetren.
Jules Michelet.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 31.12.11 16:43

Nese nuk e ke kaluar vete vitin 1815, nuk e di se cdo te thote urrejtje.
(Andre Morua)
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 01.01.12 13:38

"Hidhėrimet dhe vėshtirėsitė kalohen vetėm me punė.Vetėm nėpėrmjet vėshtirėsive dhe punės e kupton me tė vėrtetė shijen dhe rėndėsinė e jetės."

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 02.01.12 18:14

"Fatkeqėsia ėshtė njėra nga shkaqet qė moshėn tėnde tė shkurtėr ta paraqesish si tė gjatė dhe tė pafund. "

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 03.01.12 0:12

“O njeri kėrko lumturinė nė vetveten tėnde dhe brenda teje,e jo rreth teje dhe jashtė teje.Pra,ndalu dhe mendo o njeri se tė kėrkuarit diē jashtė teje ėshtė kotėsi.”

Urtėsi Sufiste
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Androo prej 03.01.12 21:27

Pikėllimi dhe Gėzimi janė dy ndjenja qė duhet ti pėrjetosh si pasoj e njė vdekje dhe njė lindje...
avatar
Androo

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 04.01.12 9:38


“Ti e di mirė se jeta ėshtė e shkurtėr. Punėt e vlefshme janė tė shumta. Nė qoftė se ti e hulumton kokėn tėnde, gjen shumė dituri tė padobishme,si trungjet e drurėve tė prera dhe tė pashpirt. Se unė kam hulumtuar dhe i kam gjetė ato.”

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 21:13

fakiri shkruajti:“Dije mirė se mendjemadhėsia,mburrja dhe tė parit e vetes mė lart se gjithė tė tjerėt,ėshtė njė helm vrasės.Tė marrėt dehen duke pirė nga vera e kėtij helmi”.

umi
" Ne jete mbeten shume borxhe te pakthyera , e kjo rrendom ndodh ndaj zemrave fisnike ".


(s'me kujtohet autori )


avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 04.01.12 21:16

E vetmja gje qe sdo doja tiu ndodhte miqve dhe armiqeve te mi eshte... qe te vdisnin aksidentalisht prej meje!

(anonim)
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 04.01.12 21:18

Shoqeria njerezore, eshte si nje pallat shumekatesh,
sa me shume kate te ngjisesh aq me shume vritesh po te biesh!avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 21:24

fakiri shkruajti:“Dije mirė se mendjemadhėsia,mburrja dhe tė parit e vetes mė lart se gjithė tė tjerėt,ėshtė njė helm vrasės.Tė marrėt dehen duke pirė nga vera e kėtij helmi”.

Rumi


kalaja
" Njemije te degjuara nuk bejne sa nje e provuar"


Kkineze
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 21:30

" Miresjellja dhe dija jane shkalle teqytetrimit njerezor, kur i ke te dyja munde te ecesh lirshem ne jete"

e urte

avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 04.01.12 21:42

Ēdo njeri ka drejtė tė thotė:“Rrruga ime ėshtė e drejtė, e vėrtetė”.Por askush nuk ka tė drejtė tė thotė:“Vetėm rruga ime ėshtė e drejtė dhe e vėrtetė.”

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 22:11

fakiri shkruajti:Ēdo njeri ka drejtė tė thotė:“Rrruga ime ėshtė e drejtė, e vėrtetė”.Por askush nuk ka tė drejtė tė thotė:“Vetėm rruga ime ėshtė e drejtė dhe e vėrtetė.”

Said Nursi


""Cdo xixe qe t'a kthen vetbesimin eshte cast i shtrenjte".

nga notesi im i shenimeve
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 05.01.12 16:19

"Nė qoftė se nė njė zemėr mbivlerėsohen arsyet e armiqėsisė,atėherė dashamirėsia bėhet formale dhe artificiale.""

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 05.01.12 22:24

" I varferi jep nga zemra,ndersa i pasuri nga teprica ."
e urte shqiptare

"Fjala me e arte mbetet ajo fjale qe nuk eshte thene "
nga notesi

"bota eshte helm e mjalte e perzier"
e urte shqiptare
avatar
kalaja

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 06.01.12 12:09

"Sipėrfaqje e mendjes dhe e logjikės sė njeriut aq ėshtė e gjerė saqė nuk konceptohet fare dhe ėshtė aq e ngushtė saqė as gjilpėra nuk mund tė zėrė vend nė tė.Nganjėherė sillet brenda njė grimce dhe burgoset nė njė pikė. Nganjėherė universin e merr nė dorė dhe tė gjithė botėrat i merr nė gostitje nė dhomėn e mendjes. "

Said Nursi
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi