Dėshmia e frikshme e gjeneralit 77- vjeēar

Shko poshtė

Dėshmia e frikshme e gjeneralit 77- vjeēar

Mesazh  Admin prej 22.04.09 0:47

Rikthehen UFO-t, dėshmia e frikshme e gjeneralit 77- vjeēarIsh-piloti i forcave ajrore amerikane Milton Torres ėshtė i bindur se ka takuar njė anije kozmike me Aliene nė qiellin e Anglisė nė vitin 1950.

Ai ishte parajmėruar tė rrinte urtė pėr atė qė ka parė. Por herėt a vonė vendosi tė flasė rreth ngjarjes. 31 vjet mė vonė i dėrgoi njė realacion Ministrit tė Brendshėm tė Anglisė dhe i tregoi skedarėt me pėrshkrimin e anijeve kozmike qė kishte parė nė qiellin anglez.

Nė natėn e 20 majit tė 1957, Dr. Torres atėherė nė moshėn 25 vjeē ishtė pranė Manston nė Kent kur mori urdhrin sekret qė e trazoi. Ai kishte treguar pėr kapjen e UFO me njė model fluturimi tė pazakontė mbi Anglinė Perėndimore.

Mė vonė u detyrua tė ngre njė alibi. Ka qenė shumė verenjtur kėshtu qė nuk mund tė shihej asgjė por edhe objektet qė shiheshin, fshihesin menjėherė nga radarėt”, kishte deklaruar ai.

Dr Torres tani 77 vjeē jeton nė Miami, Florida tha se ishte duke fluturuar kur kishte parė Alienėt nė Anije Kozmike. Sipas tij ato e kishin urdhėruar tė mos flasė pėr ato qė pa. Ata kanė njė forcė magnetike qė mund tė na terheqin pranė tyre, shtoi ai.

Nė kėtė kuotim incidenti ishte zhdukur pa tarzira. Ndėrsa Dr David Clarke, ekspert nė studimin eUFO-ve tha se “dyshon se ushtria amerikabe mund tė ketė bėrė testime sekrete pėr tė kapur radarėt sovjetik”.

Unė mendosj se ekzamimine tė ngashme mund tė bėhen me kompjuret, tha ai. Por dr. Torres rikujton kėto janė gjėra qė njė njeri nuk mund t’i bėjė.

Dokumentet sekrete tė depozituara nga ish-ushtaraku dėshmojnė se si UFO-t mund tė ndėrhynin nė tė dhėnat e tyre nė anije kozmike pėr tė fshirė informaicioent e regjistruara.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi