Ligji i tė qėnurit 1( Ne jemi 1)

Shko poshtė

Ligji i tė qėnurit 1( Ne jemi 1)

Mesazh  Crystal92 prej 04.08.18 20:11Ra,ilustruar nga vashta source : http://www.vashta.com/my-product/ra/Disa seanca interviste me Ra,nėpermjet Carol Rueckert,si channels (kanalizuese)Libri esh botuare ne vitin 1981,por kerkimet e Carol,Don elkins dhe James Mccorty kan filluare qe ne vitet 1961.Gjithe materiali eshte i pergatitur nga ata,dhe botuare ne Thė Low of One 1/2.Kam pėrkthyer vetem disa pyetje,qė jan nė interesin tim,por gjithashtu,jan pjese e historis sonė me Ra.Sic dihet ne mitologjin Egjiptiane Ra ishte zot i diellit,dhe ka qen Zot pėr shum vite nė Egjypt,por kto seanca, me grupin e Don Elkins Ra tregon nje tjeter histori

Ps:.Une nuk kam asnje lidhje mbi materialin,as me Ra,gjith materiali esh perkthyer,nga libri.

15 Janar 1981

Jam Ra,nuk kam komunikuarė mė pare ne ktė menyre.Ne duhet tė prisnim deri sa Carol te ishte ne tune me vibracionet tona,nderkoh ne i conim asaj sa me shum vibracione dashurie dhe drite.Ju pershendesim,me sa me shum dashuri,dhe sa me shum drite nga krijuesi yne i pafundėm.E kemi vezhguare grupin tuaj,ndersa bente perpjekjet per te ren kontakt me ne,per te patur nje ekspirence intesive,.Ne shpresojme qė tė tju ofrojmė informacione,qe jan gjithmonė njėsoi,tė pandryshuara,jemi tė hapur tė flasim me cfarė teme ju dėshironi.

1)Keni ju qėllim,nėse po,mund tė na tregoni dicka rreth qellimeve tuaja?

Ne jemi ata qė jemi me Ligjin E Qėnurit Njė.Nė vibracionet tona,polariteti eshte i harmonizuare,kompleksitet janė thjeshtėzuar,paradokset kanė njė zhgjidhje.Ne Jemi 1.Kjo ėshtė natyra jon,ky ėshtė qėllimi yn.Ne jemi tė vjetėr nė planetin tuaj dhe kemi shėrbyer ne shkalle tė ndryshme,tė sukseshme,nė transmetimin e Ligjit tė qėnurit 1,tė thjeshtėsish,unitetit,pėr popullin tuaj.Ne kemi ecur nė planetin tuaj,jemi takuarė me njerėzit e popujve tuaj.

2)Kam dėgjuar emrin Ra,ne egjipt,je ti i lidhur me Ra,nė donjė mėnyrė?
Po

3)Mund tė na tregonsh mė shumė detaje nė rolin tuaj nė Egjipt?

Indetiteti i vibracioneve te Ra,eshtė indetiteti ynė.Ne si grup,apo si e quani ju ,memorie sociale,bėm njė kontakte me njė nga racat nė planetin tuaj,Egjiptianėt.Tė tjerė nga densiteti ynė gjithashtu ka bėr kontakte nė ato qė juquani qytete te humbura dhe ne South America, ata kontribuan ne Ligji i tė qėnurit 1.Ne komunikuam me ata qe ishin te gjendie te degjonin,ishin te dekretuare per te then Ligjin e te qėnurit 1.Ne hoqėm veten tashmė nga hiprokizia,te cilėn kishim lejuarė vetes tėvendoseshim.Mitet e tjera kanė tė bejne me polaritetin tuaj,vibracionet,qe jan komplekse.

20 Janar 1981

1)Mund tė na tregoni dicka rreth historis tonė,nė takimin tuaj,me ne?

Ne jemi ata te Konfederates,qe pėrpara 11 mije vite(sipas kohės tuaj)erdhėm nė te dyja kontinetet,qė nė ate kohė ishim,te lidhur/komunikim me 1 krijuesin tonė.Ishte besimi naiv,i joni qe ne mund te mesojme,tju mesojme,nga kontaktet,drejperdrejta,shtremberimi i vullnetit te lire nuk ishin ne rrezik.Ne nuk ishim ne dijeni te shqetesimet,sepse ato kultuara ishin ne dijeni me tė qėnurit 1.Ne erdhem dhe ishim te mirepritur nga ata qe deshironin tju sherbenim.Ne u perpoqem t'i ndihmon ata ne menyre teknike,qe kishte te benin me sherimin e koplkeseve te  mendjes,trupit,shpirtit,pėrmes pėrdorimit te kristaleve,pėrshtashėme pėr shėrim,vendosura bremda nje serie te caktuare,ne raporrt te materies,kohės,hapsirės.Kėshtu u krijuan piramidat.Ne gjtėm teknologjia ju ishte dhėn njėrzve,me disbalanca,nė kerkim per pushtet,gje qe nuk ishte ne qellim te Ligji te qenurit 1.Ne i lam njerzit tuaj.Grupi qė ishte duke punuarė me South America( sic e quani ju tani)nuk u dorėzua kaq shpejt,ata u rikthyen serisht.Ne jo.Gjithsesi ne nuk i lam vibracionet tuaja,pėr shkak tė pėrgjegjėsis tonė,pėr ndryshimin nė ndergjegje pas takimit tė parė.Ne bėm pėrpjeke te kontaktonim me drejtuesin,e vendit qė ju e quani egjipt,nė dinastin e 18 ,arritėm tė lidhnim kontaktet me nje fareon.Fareoni,ose entiteti kishte shum pak eksperience jete ne planetin tuaj,kshu ai ishte duke kerkuare mė tej.Atij ju cua disa  vibrues tingujsh "qė ai nė nder tė njė perėndie tė begatė,  do tė quhej
“Ammon.". Fareoni vendosi qė ky emėr, duke qenė nė nder tė njė prej shumė perėndive, nuk ishte i pranueshėm pėr t'u pėrfshirė. Kėshtu, ai e ndryshoi emrin e tij nė atė qė nderon diellin. Ky shtrembėrim, i quajtur "Aten", ishte njė shtrembėrim i ngushtė i realitetit tonė.Ky entitet, Akhenaten, u bė i bindur se zėri ishte zoti,dhe te tjeret e asaj kohe e pranuan,besuan,nuk u munduan te benin kerkimet e veta.Kur ky entitet nuk ishte mė nė kėtė densitet, pėrsėri besimet e polarizuara nė shumė perėndi  vazhduan kėshtu derisa njė i njohur si Muhamedi i ēliroi popujt nė njė shpjegim mė tė kuptueshėm tė marrėdhėnies mendja/ trupi / shpirti.

2) Ju fole pėr shėrimin e kristaleve,mund tė na tregoni mė gjer ?

Parimi i shėrimit kristal bazohet nė njė kuptim tė natyrės hierarkike tė strukturės sė iluzionit, qė ėshtė trupi fizik, siē do ta quanit. Ka kristale qė punojnė me energjitė qė vijnė nė trupin frymor; ka kristale qė punojnė mbi shtrembėrimet nga fryma nė mendje; ka kristale qė e balancojnė shtrembėrimet mes mendjes dhe trupit. Duhet pasur kujdes,nėse kristale sjan te pastruara,mund te demtojne mendjen/trupin,shpirtin.Pėrbėrėsi tjetėr ėshtė shtrirja e duhur me fushat e energjisė tė planetit mbi tė cilin banoni dhe shtrembėrimet holistike ose kozmike ose transmetimet qė hyjnė nė atmosferėn planetare, nė njė mėnyrė tė tillė qė  raporti ti  pėrshtatshtatet  formave dhe vendosjes brenda kėtyre formave  si ndihmės  nė procesin e balancimit
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ligji i tė qėnurit 1( Ne jemi 1)

Mesazh  Crystal92 prej 05.08.18 15:27

2)A jeni pėrgjegjės pėr ndėrtimin e piramidės dhe cili ishte qėllimi i piramidės?

Piramidat mė tė mėdha u ndėrtuan nga aftėsia jonė duke pėrdorur forcat e Njė. Gurėt janė tė gjallė. Nuk ėshtė kuptuar aq nga shtrembėrimet e mendjes / trupit / shpirtit tė kulturės suaj. Qėllimet e piramidave ishin dy:
Sė pari, tė kemi njė vend tė orientuar siē duhet tė fillimit pėr ata qė dėshironin tė pastroheshin ose tė nisnin tė kuptonin Ligjet e tė qėnurit 1
Dy, ne dėshironim qė me kujdes tė udhėzonim  nė zhvillimin e  shėrimit e njerėzve pėr tė cilėt ata kėrkonin tė ndihmonin, dhe vetė planetin. Piramida pas piramidės e ngarkuar nga kristali  u projektuan pėr tė balancuar energjinė hyrėse tė  Njė-sė me  mendjen/ trupin / shpirtin e planetit. Nė kėtė pėrpjekje ne ishim nė gjendje tė vazhdonim punėn qė vėllezėrit brenda Konfederatės kishin bėrė nėpėrmjet ndėrtimit tė strukturave tė tjera kristalore dhe kėshtu tė kompletojmė njė unazė rreth Tokės.

3)Ju mund tė pėrmendni se fillimisht ka pasur njė gur mbi piramidėn nė krye,cfarė funksioni kishte guri?

E ashtuquajtura Piramida e Madhe kishte dy gur( forme piramide ne majė). Njėra ishte e dizajnit tonė dhe ishte me copa mė tė vogla me perberie tė  materialit qė ndodhet nė planetin tuaj qė ju e quani "granit". Kjo u krijua pėr vetitė kristalore dhe pėr rrjedhėn e duhur tė atmosferės tuaj nėpėrmjet njė tipi tė asaj qė do ta quanit "oxhak . "
Nė njė kohė kur ne si njė popull e kishim lėnė dendėsinė tėnde, origjinali u zhvendos dhe u zėvendėsua me njė mė tė ēmuar. Ajo pėrbėhej, pjesėrisht, nga njė material i artė. Kjo nuk  ndryshon krijuesit e piramidės, siē e quani ju, dhe ishte njė shtrembėrim pėr shkak tė dėshirės sė disa njerėzve qė tė autorizojnė ,pėrdornin  strukturėn  si vend mbretėror.

4)Ēfarė kuptove me oxhak? Cili ishte qėllimi i tij?

Ekziston njė rrjedhė e duhur e atmosferės tuaj, e cila, edhe pse e vogėl, freskon tėrė strukturėn. Kjo ėshtė projektuar me anė tė kanaleve tė fluksit tė ajrit, i vendosur nė mėnyrė qė tė kishte njė freski tė atmosferės pa asnjė shqetėsim nė piramid.

5)A mund tė thoni Ligjin e Njė-sė dhe ligjet e shėrimit pėr mua?

Ligji i Njė, megjithėse pėrtej kufizimit tė emrit,mund tė pėrafrohet duke thėnė se tė gjitha gjėrat janė njė, qė nuk ka polaritet, nuk ka tė drejtė ose tė gabuar, nuk ka mosmarrėveshje, por vetėm identitet. Gjithēka ėshtė njė, dhe ajo ėshtė dashuria / drita, drita / dashuria, Krijuesi i pafund.Njė nga mėsimet/kuptimet primare tė Ligjit tė Njė ėshtė ajo e shėrimit. Shėrimi ndodh kur   mendja / trupi / shpirti realizon, thellė brenda vetes, Ligjin e Njė-sė; qė do tė thotė, se nuk ka mosmarrėveshje, asnjė papėrsosmėri; se gjithēka ėshtė e plotė dhe e pėrsosur. Kėshtu, pafundėsia inteligjente brenda  mendje / trupi / shpirti riformon iluzionin e trupit, mendjes ose shpirtit nė njė formė qė pėrputhet me Ligjin e Njė. Shėruesi vepron si energizer ose katalizator pėr kėtė proces plotėsisht individual.

6)Ku gjendet  Kėshilli?

Nė njė kohė / hapėsirė, nė atė qė ėshtė e kaluara juaj, ka pasur njė popullsi me qenie tė densitetit tė tretė nė njė planet qė banonte brenda sistemit tuaj diellor. Ka emra tė ndryshėm me tė cilėt ky planet ėshtė emėruar.Ėshtė Maldek. Kėto popuj, duke shkatėrruar sferėn e tyre planetare, u detyruan tė gjenin vend pėr veten e tyre nė kėtė dendėsi tė tretė, e cila ėshtė e vetmja nė sistemin tuaj diellor nė kohėn tuaj / hapėsirė tė pranishme, e cila ishte mikpritėse dhe e aftė pėr tė ofruar mėsimet e nevojshme pėr  mendjen / trupin / shpirtin nė lidhje me Ligjin e Njė.

7)Si erdhėn ata ktu?

Ata erdhėn pėrmes procesit tė korrjes dhe u mishėruan pėrmes proceseve tė mishėrimit nga sferat tuaja mė tė larta brenda kėsaj dendėsie.

8)Sa kohė mė parė ndodhi kjo?

Rreth 500.000 vite sipas kohės suaj

9)A ėshtė e gjithė popullata njerėzore e Tokės, nga Maldek?

Popullsia e planetit tuaj pėrmban shumė grupe tė ndryshme  nga sfera tė tjera tė dimensionit tė dytė dhe me cikle tė tretė. Ju nuk jeni tė gjithė njė racė  Pėrvoja qė ndani ėshtė unike nė kėtė kohė / hapėsirė hapėsinore.
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ligji i tė qėnurit 1( Ne jemi 1)

Mesazh  FlyEmirates prej 06.08.18 19:13

Nuk ka shans qe ky te jete Ra. Kjo duket me shume si nje imagjinate e trurit njerezor perzier me publicitet per shitje guresh te cmuar.
avatar
FlyEmirates

Server : 695 - Death Mirage
Level: 91
Power: 85000
Wind Main

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ligji i tė qėnurit 1( Ne jemi 1)

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi