Yin/Yang ( Twin Flame)

Shko poshtė

Yin/Yang ( Twin Flame)

Mesazh  Crystal92 prej 03.08.18 12:24

Ndryshe nga "shokėt e shpirtit", tė cilėt janė perputhjet tona tė pėrsosura (ose familja jonė shpirtėrore) Yin/Yang ėshtė pasqyrat jonė e pėrsosur. Marrėdhėnia  ka tendencė tė jet pėrsėriste on/off,intensivisht tė pasionuar dhe nganjėherė shumė tė dhimbshme.Personi nė syt tė cilit ju gjeni  shtėpin, ėshtė njė reflektim i pėrsosur pėr ju, forca dobėsive tuaja.Yin/Yang jane entetiti me burim te njejtė,personalitete tė ndara,pėr tė plotėsuarė njeri tjetrin.Nėse njeri do ket abc karekteristika,tjetri do kte kunderten e ktyre karekteristikave wzx,nė menyre qe kur te takohen,te jen ne harmoni te plote.Te 2 posedoin  femer/mashkull energji,pavarsisht,trupit materiale ku ndodhen.Perpara bashkimit,yin/yang zhvillojne shum eksperienca,ngjarje,situata,ńė fund ata i dorėzohen njėri tjetrir per tu bėr nje me burimin(Soul).Yin/Yang eshte nje nga eksperienca e rralla qe mund te ndodhi ne kaq shum dekada ne planetin tokė,por kur ky bashkim ndodhė,ai eshtė pėr pėrfitimin,e planetit.Energjija qe posedojne te dy shkon pertej limiteve,mendimeve,qe cdo njeri mund ta imagjinoi.Gjate jetes se fundit,yin/yang duhet te mesojne njeri tjetrin sesi te duash pakushte,mesojne njeri tjetrit sesi ti balacojne energjin e tyre.Pasi te dy kan punuare,dhe jan lidhur tashme me burimin e tyre,ata vijhen ne sherbim te entetiteve te tjera,planetit,fillojne dhe pastrojne energjit e tjereve,tokes.Te dy jan te lidhur me njeri tjterin,pavarsish se ku mund te ndodhet ne 3d,ata kurra skan qen te ndare,sepse jane 1.Disa nga shenjat qe ju mund ta keni ndeshur yin/yangun tuaj:
1.Ju ndjeni njė ndjenjė tė ēuditshme dhe tė pashpjegueshme tė "njohjes" kur takoni personin. Kjo mund tė shfaqet si déją vu, ose njė ndjenjė e palėkundshme qė e keni njohur kėtė person mė parė ose qė nė njė farė mėnyre "duhet tė jemj sė bashku".
2.Ju keni njė ndjenjė se ata do tė luajnė njė rol shumė tė rėndėsishėm nė zhvillimin tuaj, pa e ditur kur, pse dhe si.
3.Ju keni vendosur njė lidhje tė menjėhershme dhe intensive me ta, qė ėshtė gjallėrues dhe tronditės nė tė njėjtėn kohė.
4.Ju mendoni sikur keni gjetur mė nė fund njė "shtėpi" ose njė vend tė sigurt me personin tjetėr.
5.Ju jeni nė gjendje tė jeni vetė-vetja jua autentike pa frikėn e refuzimit, persekutimit apo gjykimit me ta.
6.Ju tė dy mishėrojnė yin dhe yang, me fjalė tė tjera, anėn tuaj tė errėt ėshtė e balancuar nga ana e tyre tė lehta, dhe anėn e tyre tė errėt ėshtė e balancuar nga ana juaj e lehta.
7.Ju ndjeni njė ndjenjė tė zgjerimit me ta, sikur tė jeni mė i madh se identiteti juaj i kufizuar.
8.Ata ju bėjnė njė person mė tė mirė dhe i bėni ata njė person mė tė mirė.
9.Kur sė bashku jeni tė lidhur, por tė lirė, bashkangjitur, por pa bashkėngjitur. Me fjalė tė tjera, ju ende e mbani lirinė tuaj edhe pse mund tė jeni nė njė marrėdhėnie me ta.
10.Ju jeni pėrshtatur mirė me energjinė e tyre, dhe ata janė pėrshtatur mirė me tuajėn. Kjo do tė thotė se ju jeni tė dy shumė tė vetėdijshėm pėr lojėn aktuale tė energjisė (qoftė e lumtur apo e trishtuar, e zemėruar ose e falur, e hapur ose e ndaluar) e pranishme nė lidhje. Ju tė dy jeni shumė empatik me njėri-tjetrin.
11.Kur tė dy takoheni fizikish,chakra e zemrės hapet direkte,syt shendrinje,dhe cod gje qe ti kishe mesuare per spirtualitetin,do te zhduket.
Dashuri Pakushte.
Source:
https://lonerwolf.com/20-twin-flame-signs/
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yin/Yang ( Twin Flame)

Mesazh  Crystal92 prej 16.08.18 14:57

Filma qė trajtojn dinamikėn e twin flame

1)The scarlet letter
2)The Notebook
3) The Vow
4)Before Sunset
5)Serendipity
6)Your Name (Japan Anime)7)Devdas(India)
8)Tamasha (India)
9)In Your Eyes
10) Palms Tree In The Snow
I Originavatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yin/Yang ( Twin Flame)

Mesazh  changel prej 18.08.18 16:37

si nuk perton te shkruash gjepura vetem perkthime e perkthime ku eshte dija ku jane mistiket?
avatar
changel

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yin/Yang ( Twin Flame)

Mesazh  Crystal92 prej 18.08.18 17:26

changel shkruajti:si nuk perton te shkruash gjepura vetem perkthime e perkthime ku eshte dija ku jane mistiket?
Nuk e di nėse je drejtuare personalisht mua pyetjen 'ku esh dija,ku esh mistika',por unė po tė pėrgjigjem pėr temėn,qe eshte gjysme personale,gjysem personale e dikujt tjeter,sic e kam treguare dhe linkun.Nuk mund tė tregoi eksperiencat e mija personale fije pėr fije ,por gjithmonė mundohem ti shtoi dicka personale te dikujt ,nė mėnyr qe lexuesit tė ken mė shum kėndvėshtrime.Pėrsa i pėrket 'dijes' dhe 'mistikės' besoi qe edhe kjo esh kendvėshtrime personale,psh unė di ti jap makinės,ti sdi ti japėsh makinės'( nje shembull i lehtė)Shpresoi tė jemi mirekuptuare,faleminderit per kohen tuaj
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yin/Yang ( Twin Flame)

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi