Takimi me Bast

Shko poshtė

Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 02.08.18 14:38

Bast ose njohur gjerėsisht si Bastet,Ubastet,Bss'st
sipas,mitologjis egyptiane ishte nje perendėsh e Egjyptit te poshtėm,shoqeruesja e Ra,ajo qė luftonte te keqen,Lady of the Ointments,nė tė vertet ska jetuar fare ne Egjypt.Bast ka jetuare nė Thrace,qė tashi eshte ndare midis Bullgari, Greqi dhe Turqis.Bast i takon reces maceve (felinėve),(sepse macet jane race jashtokesore,me permapsa shum ndryshe sa i shikoni.),me baninim ne konstelacioni Lyra,qe ndodhet midis tokės dhe marsit.Felinėt kan pas banuar,sebashku me ne,per te na ndihmuare ne evolimin shpirterore,te races njerezore,qe ne krijimin e Lemurias,Antlatidės.Bast eshtė edhe femer,edhe mashkull,androgjene.Nė takimin tim me te,ose me sakte vizites se saj tek unė,ajo me tha
-Deshiron te me shohėsh
-Po
-Mos kij frikė
Dhe me pas ajo u shfaqe perpara meje,me permasa 2 metra,nje mace,e zez,por me duart,dhe kembe si ne,nje energji shum shum ndryshe nga sa i perket tokes,apo races sone.Ajo me pas me tha
-Dashuria esh vetmija rruge,e vertet,emocion qė ekziston,dhe qe do ekzistoje.
Mė pas u largua.

Ps:I gjithė ngjarja ndodhi ne astral.Syt tane ,trupi jon,toka,esh e pamundur te mbaj prezencen e ketyre racava jashtetoksore,sepse ata jetojne ne frekuenca shum te larta.Frekuenca te larta do te thot ne DASHURI TOTAL.
Ajo qe ju mendoni se po shihni,eshe nje mashtrim,toka esh ne erresire,nese ju mendoni se po shihni qytete te bukura,dete mahnitshme,esh mashtrim,toka esh nje mbetje plerash.Nese ne punojm,ne ngritjen e frekuencave,atėher do kuptpjme,cesht e verteta.Jetojm ne iluzion,vdesim ne iluzion
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Pansophia prej 02.08.18 20:08

Si mund ta quash Token nje mbetje pleherash kur ketu ne Toke ti duhet te kalosh nje pafundesi vitesh jete derisa te shkeputesh perfundimisht zinxhiret e materies?
Dhe si na qenka mashtrim cdo gje qe shohim?
Dhe pastaj kush te garanton ty se ajo qe te ka thene Bastet eshte e vertete, perderisa cdo gje qe shohim eshte mashtrim?

Pansophia

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 02.08.18 20:46

Nuk kam ndėrmend te mbush mendjen tėnde,un kam kendvėshtrimin tim,ti ke tendin,nese ti deshiron ta shohesh kendveshtrimin tende,ulu,mbylli,syt,dhe shiko.Do doja qe bast mos e besh objekt bisedimi.Sa me shum dashuri per ty.Respekte.
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  FlyEmirates prej 03.08.18 2:33

Kam nje mace ne shtepi e me pelqen te luaj me te.. Por tani qe lexova kete gje te frikshme nuk do ti afrohem me.
avatar
FlyEmirates

Server : 695 - Death Mirage
Level: 91
Power: 85000
Wind Main

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 03.08.18 10:25

FlyEmirates shkruajti:Kam nje mace ne shtepi e me pelqen te luaj me te.. Por tani qe lexova kete gje te frikshme nuk do ti afrohem me.
Nė vend se largosh macen,largoju explorerit' ,dhe luaj me macen.Mos harxho koh ktu,po ne macen.
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  FlyEmirates prej 03.08.18 12:52

Crystal92 shkruajti:
FlyEmirates shkruajti:Kam nje mace ne shtepi e me pelqen te luaj me te.. Por tani qe lexova kete gje te frikshme nuk do ti afrohem me.
Nė vend se largosh macen,largoju explorerit' ,dhe luaj me macen.Mos harxho koh ktu,po ne macen.
Bast Ra.. nuk jane gje tjeter vecse demone.
avatar
FlyEmirates

Server : 695 - Death Mirage
Level: 91
Power: 85000
Wind Main

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 03.08.18 13:21

FlyEmirates shkruajti:
Crystal92 shkruajti:
FlyEmirates shkruajti:Kam nje mace ne shtepi e me pelqen te luaj me te.. Por tani qe lexova kete gje te frikshme nuk do ti afrohem me.
Nė vend se largosh macen,largoju explorerit' ,dhe luaj me macen.Mos harxho koh ktu,po ne macen.
Bast Ra.. nuk jane gje tjeter vecse demone.
Nese dashuria persofinikon demonet,atehere nuk e di cfare mund ti quajm njerezit,qe hajn kafshet,perdorin nafte,vrasin njeri tjtetrin per ca letra qe i quajne 'lek,qe quajne veten kryeministra duke thene qe ne ju drejtojme juve,vtm ju na jepni taksat,se dim ne ti menaxhojm,juve vetem punoni,ne kujdesemi per letrat'leket tuaja.Se di dmth,gjithsesi gjith kan kendveshtrimin e tyre,kush jam un,qe tregoi ty kush eshte e verteta.
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  FlyEmirates prej 03.08.18 14:47

Dashuria eshte ndjenje e pafajshme universale. Ndersa Ra, Bast Isis,, jane thjesht disa emra demonesh te botes tjeter..
avatar
FlyEmirates

Server : 695 - Death Mirage
Level: 91
Power: 85000
Wind Main

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 03.08.18 15:17

Baste,nuk esh objekt bisede,arsyja e tregimit te eksperiences sime ishte mesazhi qe ajo me tha 'Dashuri Pakushte.Dhe eksperiences sime ne astral,qe tregon gjendien e planetit tokė,por sic shihet askujt nuk ju vra veshi pėr kte,por u fokusuan tek "Bast". qe ska rendesi fare.
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Crystal92 prej 05.08.18 15:24

Pansophia shkruajti:Si mund ta quash Token nje mbetje pleherash kur ketu ne Toke ti duhet te kalosh nje pafundesi vitesh jete derisa te shkeputesh perfundimisht zinxhiret e materies?
Dhe si na qenka mashtrim cdo gje qe shohim?
Dhe pastaj kush te garanton ty se ajo qe te ka thene Bastet eshte e vertete, perderisa cdo gje qe shohim eshte mashtrim?

Dua tė kėrkoi ndjesė pėr arrogancėn time,me shpresėn qė mos kem shkaktuare trembulenca nė atmosfere tendė me energjin time negative.Nėse je ende ne interes per pyetjet e shtruara,dua tė tju ripėrgjigjem pyetijeve tuaja.
Toka e pėrshkruar nga unė si kosh plerash vjen mbi bazen e eksperiencės sime ne astral,nė astral toka ka nje pamje shumė ndryshe nga sa mėndja e trupit tonė e pėrcepton.'Kosh plerash' ishte interpretimi im dhe jo i entetits 'Bast'.Ajo nuk bėri asnje interpretim per kte ceshtje.Nėse ti do lije trupin tėnd me mėndje tė hapur ( sepse ti del ne astral cdo nat kur truri bije ne gjume,kjo bėn qe truri yt mos ket asnje vegim,apo memoria per kte fakt)do shije qe materia nuk ekziston,por gjithcka eshte energji.Interpretimi 'materie behet nga mendja jonė' .Toka ndodhet nė frekuenca shume te ulta,ne ajer ndodhen re te zeza,e gjitha kjo esh nė fushėpamjen time nė astral.Ne jemi energji,cdo fjalė e thenė nga nje individ,prek gjith energjin e tokės,sepse ne jemi te lidhur dhe funkdionojme si nje,eshte mendja qe krijon iluzinet e ndarjes,apo qe jemi superior mbi te 'tjeret'Si pėrfundim gjithcka qė shohim esh iluzion i trurit te njeriut,por ne astral ne nuk jemi te plokosur nga mendja jonė,por jemi vet vetja jonė.Por interpretimin pastaj te ndarjes se mendjes se njeriut me mendjen tone te vertet esht nje ceshtje e gjer.
Ti e di gjitha kto,un spo te them asgje te re,apo jam mė e zhjuare.Faleminderit
avatar
Crystal92

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Takimi me Bast

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi