Autizmi

Shko poshtė

Autizmi

Mesazh  Crystal92 prej 12.06.18 19:27

Cregullimet e autizmit konsiderohen si nje paftėsi zhvillimore,sepse njerėzit me autizem mund te komunikojne,ndėrveprojn,silllen,mėsojne nė mėnyrė tė ndryshme nga shumica e njerzve.Eshte mė e zakonshme tek gjinia mashkullore (1nė42)sesa tek gjinia femėrore (1-189)Shkaku i autizmit esh i pa njohur nga shkenca mjekėsore,por ,mosha e madhe e njeri nga prinderve,perdorimi i ilaceve gjat shtazanis,mjedisi i toksikuare,vaksinat cojne ne nje semundje te tille.
-Gjithcka eshtė nė dor tė entity-sė qė te zhgjedhj ktė jet,pėr ta ekspeeimetuarė.Fėmijėt me autizėm vijne nga frekuenca shum te ndryshme ,ata kan nje perzierie energjis te rainbow-crystal,ne menyre qe te ndihmojne token te pastroje energjit.Ne njerėzit i quajmė anormale,per shkak se ata sillen ndryshe nga ne por ne fakt ata jan percielles se energjis se kozmosit.Atyre ju pelqejne qe ti zhgjedhin gjėrat ose ti kategorizojne ne nje menyre shum te strokturuare,t'i indetifikojne gjerat nė nje menyre qe ti pershtaten mjedist qe ju rrethojne.Ata i shohin gjerat ne nje mėnyre holistike.
Auatiket e kan crown chakra,chakren e zemres,throun chakra (fytit)dhe 3d eyes te hapur pasi ata funksonojne ne frekuecat me te larta sesa toka.Toka esh ne 3 frekuence ndersa femijet me autizem operojne ne frekuencat 5 (edhe pse kjo muns te ndryshoje me kalimin e kohės pasi ata mundohet qe ti pershtaten jetes si njerezit e tjere)Ata preferojne qe te rrin me njerezit si puna e tyre pasi kshu ata mund te zhvillojne komunikimin telepathy me njeri tjetrin,gjithashtu njerezit qe jan te zhvilluare shpirtualisht mund te punojne ahum mire me ta.Femijet me autizem nuk din te genjen,te ken inate,urrejtje,tregojnw gjithmone te verteten pasi ne frekuenca me te larta kto vyrtyte nuk ekziatojne.Ne dis araste ne trupin e nje fiemije me autizem mund te bashkeverpjne 2 shpirta duke u rrotulluare,ne menyre qe te ken te dy te njeten eksperince,pastaj ka dhe tjera menyra kur 1 shpirt qendron ne trup dhe 2,3 shpirta te tjere lidhen me nje litare energjetikish qe te eksperimetojne cfare shpirti ne trup eshte duke ndiere,pare,funksionuare.Gjithashtu femijet me autizem mund te komunikojne me veten e tyre me te larte,sigurisht telepathic, pasi crown chakra eshte e hapur.Autizmi nuk mund te sherohet,as nuk eshte semundje,femijet me autizem jan nje bekim per planetin ,njerezit pasi ata sjellin frekuencat me te larta te kozmosit,kshu ndihmojne kafshet,bimet,njerezit qe te ngrijne frekuencat e tyre,dhe te operojne ne dimensione me te larta te kozmosit.

-http://bigpicturequestions.com/spiritual-energetic-basis-autism/
-

Crystal92

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi