Si mund te behem wiccan

Shko poshtė

Si mund te behem wiccan

Mesazh  Vizitor prej 18.03.18 23:53

prsh ka ndonje ne fen wika ktu,deshiroj te di me shume rreth wika per shkak ss me pelen te behemnje i tille kam lexuar disa tuto ne ang por nuk i kuptoj dot?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 11:59

Pse nuk pyet si te behesh vetvetja jote? Pastaj shiko do kesh me deshir te lesh te tjret te bejn shplarje truri me krishterimin,muhamenizmin,e gjith kto fe te epokes se gurit.

Crystal92

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 13:00

crystal92 shkruajti:Pse nuk pyet si te behesh vetvetja jote? Pastaj shiko do kesh me deshir te lesh te tjret te bejn shplarje truri me krishterimin,muhamenizmin,e gjith kto fe te epokes se gurit.
nuk kuptoj ma shpjego pak si te behem vetvetja?
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 13:08

Duke studuar veten tende ,psh fillon kush jam un ne te vertet,cfare esh e vertet ne kte planet,pse jemi ne kte planet,pyete veten cdo dit dhe lere mendjen e hapur sepse me beso te gjitha pergjigjet do te te vijn vetem nese ti e le mendjen e hapur pakufizime.

Sent from Topic'it App

Crystal92

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 15:03

crystal92 shkruajti:Duke studuar veten tende ,psh fillon kush jam un ne te vertet,cfare esh e vertet ne kte planet,pse jemi ne kte planet,pyete veten cdo dit dhe lere mendjen e hapur sepse me beso te gjitha pergjigjet do te te vijn vetem nese ti e le mendjen e hapur pakufizime.

Sent from Topic'it App
e kam bere at pytje gjithku madje edhe ne pseoudonim,por si duket askush nuk po me ndegjon ndoshta edhe po por asnje pergjigjje,ndihem sikur flas me vetveten
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 16:06

Po te thoja une qe ti je zoti a do me besoje ,po te thoja un qe une jam ti je une do me besoje,do besoje qe qe gjithcka perreth esh nje genjeshter,do besoje qe universi ti ka kthyer gjitha pergjigjet por ti si ke kuptuare,do besoje qe mendja jote ka veti cudiberse nese ti arrin ta kontrollosh,edukosh,do besoje qe per te mesuar per vet veten tende duhet ti mbyllesh syt dhe mos mendosh asgje? Kur ti arrish shohesh veten tende tek gjitha pemet,kafshet,shpendet,ateher ke gjetur vetveten tende.Fillo medito,mos kunsumo mish,yoga,dhe do gjesh vetveten tende sepse askush prej nesh ktu nuk mund ta tregoi por ti vet ( a mundesh ti ta mesosh makinen vtm teori,psh jo duhet praktik,durim)kshu vetmja gje qe mund te bejm esh te te themi esh medito.

Crystal92

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 18:45

crystal92 shkruajti:Po te thoja une qe ti je zoti a do me besoje ,po te thoja un qe une jam ti je une do me besoje,do besoje qe qe gjithcka perreth esh nje genjeshter,do besoje qe universi ti ka kthyer gjitha pergjigjet por ti si ke kuptuare,do besoje qe mendja jote ka veti cudiberse nese ti arrin ta kontrollosh,edukosh,do besoje qe per te mesuar per vet veten tende duhet ti mbyllesh syt dhe mos mendosh asgje? Kur ti arrish shohesh veten tende tek gjitha pemet,kafshet,shpendet,ateher ke gjetur vetveten tende.Fillo medito,mos kunsumo mish,yoga,dhe do gjesh vetveten tende sepse askush prej nesh ktu  nuk mund ta tregoi por ti vet ( a mundesh ti ta mesosh makinen vtm teori,psh jo duhet praktik,durim)kshu  vetmja gje qe mund te bejm esh te te themi  esh medito.
flm shume po eshte e vertete i mbylli syte 10 or qdo dite dhe shoh vetem endrra,nuk e kupton as veten flm,rrofsh.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Crystal92 prej 20.03.18 11:21

Mos u shqeteso edhe un kshu kam qen ,besoi se po kalon ne procesin e quajtur Awaking Spirit (mund kerkosh ne youtube apo google per tu informuare me shume)endrrat jan gjysma cfare mendon ti dhe gjysmat mesazh per ty ,mendja esh motorr ajo krijon gjera te mahnishme nese arrin ta perdoresh,per ta filluare sadopak (te lutem medito jo fli gjum sepse ne gjum nuk do arrish te kuptosh asgje sepse mendja do jet ne gjum dhe do perfundosh te kesh kto makthe')ti nuk je trupi ,nuk je mendja ti je energji,qe quhet Spirit'


Ky esh trupi qe shohim ne brenda tij jemi ne qe i japim jet (sic blejm nje makine ne jeten tone ,me parametra qe na pershtatet per nje koh te caktuare ashtu zhgjedhim dhe trupin tone per te ardhur dhe eksperimetuare jeten ktu ne tok ,dmth asgje nuk esh koncidence kur vjen puna tek njerezit qe takojm,sjellet e atyre,te gjitha jan projektuare nga ty perpara se te vije ktu ne forme materiale ne trupin e njerut)Brenda ketij trupi material ndodhet

Kto masa energjije jan te mbyllura nga 7 chakraDhe pastaj rreth trupave tan jan aurorat
Te sugjeroi te kerkosh per kto gjera ne fillim ,nese nuk mund te meditosh (sepse e di qe ne kte faz esh pak e veshtire te peqendrohesh )te rekomandoi te besh ndryshim ne ushqyeren,pastrim e trupit me uij me kripe,yoga,dil ne natyre dhe shtriu dhe tregoja gjitha shqetesimet qe te mundojne mendjen ti kesh kembet zbathure ne natyre dhe duarte gjithashtu ne menyre qe te kesh lidhje me energjin e epaster te natyre ,ajo pastaj do ti pastroi kto energjit dhe do te hapi rrug per ty qe te arrish ne kuptime mbi kush je ti,.Shpresoi shum te te kem ndihmuare sadopak dhe mbi te gjitha te me kesh kuptuare.Mos u shqeteso fare,mire esh qe ti shkruash endrrat sepse do te duhet me vone ne nje faz tjeter te jetes,per te kuptuare me shume mbi kush je ti

Crystal92

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi