Si mund te behem wiccan

Shko poshtė

Si mund te behem wiccan

Mesazh  Vizitor prej 18.03.18 23:53

prsh ka ndonje ne fen wika ktu,deshiroj te di me shume rreth wika per shkak ss me pelen te behemnje i tille kam lexuar disa tuto ne ang por nuk i kuptoj dot?
Vizitor
Vizitor

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te behem wiccan

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 11:59

Pse nuk pyet si te behesh vetvetja jote? Pastaj shiko do kesh me deshir te lesh te tjret te bejn shplarje truri me krishterimin,muhamenizmin,e gjith kto fe te epokes se gurit.
Crystal92

52

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 13:00

crystal92 shkruajti:Pse nuk pyet si te behesh vetvetja jote? Pastaj shiko do kesh me deshir te lesh te tjret te bejn shplarje truri me krishterimin,muhamenizmin,e gjith kto fe te epokes se gurit.
nuk kuptoj ma shpjego pak si te behem vetvetja?
Vizitor
Vizitor

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 13:08

Duke studuar veten tende ,psh fillon kush jam un ne te vertet,cfare esh e vertet ne kte planet,pse jemi ne kte planet,pyete veten cdo dit dhe lere mendjen e hapur sepse me beso te gjitha pergjigjet do te te vijn vetem nese ti e le mendjen e hapur pakufizime.

Sent from Topic'it App
Crystal92

52

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 15:03

crystal92 shkruajti:Duke studuar veten tende ,psh fillon kush jam un ne te vertet,cfare esh e vertet ne kte planet,pse jemi ne kte planet,pyete veten cdo dit dhe lere mendjen e hapur sepse me beso te gjitha pergjigjet do te te vijn vetem nese ti e le mendjen e hapur pakufizime.

Sent from Topic'it App
e kam bere at pytje gjithku madje edhe ne pseoudonim,por si duket askush nuk po me ndegjon ndoshta edhe po por asnje pergjigjje,ndihem sikur flas me vetveten
Vizitor
Vizitor

Mesazh  Crystal92 prej 19.03.18 16:06

Po te thoja une qe ti je zoti a do me besoje ,po te thoja un qe une jam ti je une do me besoje,do besoje qe qe gjithcka perreth esh nje genjeshter,do besoje qe universi ti ka kthyer gjitha pergjigjet por ti si ke kuptuare,do besoje qe mendja jote ka veti cudiberse nese ti arrin ta kontrollosh,edukosh,do besoje qe per te mesuar per vet veten tende duhet ti mbyllesh syt dhe mos mendosh asgje? Kur ti arrish shohesh veten tende tek gjitha pemet,kafshet,shpendet,ateher ke gjetur vetveten tende.Fillo medito,mos kunsumo mish,yoga,dhe do gjesh vetveten tende sepse askush prej nesh ktu nuk mund ta tregoi por ti vet ( a mundesh ti ta mesosh makinen vtm teori,psh jo duhet praktik,durim)kshu vetmja gje qe mund te bejm esh te te themi esh medito.
Crystal92

52

Mesazh  Vizitor prej 19.03.18 18:45

crystal92 shkruajti:Po te thoja une qe ti je zoti a do me besoje ,po te thoja un qe une jam ti je une do me besoje,do besoje qe qe gjithcka perreth esh nje genjeshter,do besoje qe universi ti ka kthyer gjitha pergjigjet por ti si ke kuptuare,do besoje qe mendja jote ka veti cudiberse nese ti arrin ta kontrollosh,edukosh,do besoje qe per te mesuar per vet veten tende duhet ti mbyllesh syt dhe mos mendosh asgje? Kur ti arrish shohesh veten tende tek gjitha pemet,kafshet,shpendet,ateher ke gjetur vetveten tende.Fillo medito,mos kunsumo mish,yoga,dhe do gjesh vetveten tende sepse askush prej nesh ktu  nuk mund ta tregoi por ti vet ( a mundesh ti ta mesosh makinen vtm teori,psh jo duhet praktik,durim)kshu  vetmja gje qe mund te bejm esh te te themi  esh medito.
flm shume po eshte e vertete i mbylli syte 10 or qdo dite dhe shoh vetem endrra,nuk e kupton as veten flm,rrofsh.
Vizitor
Vizitor

Mesazh  Sponsored content

Sponsored content

Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi