pytje per te gjith

Shko poshtė

pytje per te gjith

Mesazh  Vizitor prej 08.03.18 1:16

prsh antare nuk di pse me sillet ne koke nje pytje,e dini nje dite te gjithe do te vdesim kshu mos e merrni rende,por pytja ime eshte si deshironi te vdisni dmth qfare vendi rrethana,a ke deshire te vdisni lehte apo me veshtersi te bertisni sikurse nuk edi edhe nese do te vdisni neser qfare do te ishte ajo qe do ngelet merak pa e bere,falemenderit prpk.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: pytje per te gjith

Mesazh  55 prej 08.03.18 9:57

Une per vete s'bej llogaritje matematikore per menyren e vdekjes sime sepse me pas do te dukesha si ata terroristet. S'me ka pelqyer asnjehere kjo ideja e paracaktimit te fatit ne te cilen perfshihet edhe kjo pyetje. Idete e kufizojne shume nje njeri, sepse jeta thjesht eshte dhe s'ka asgje qe mund ta ndryshoje ate, ajo qe do te me pelqente mua te ndryshoja eshte qe te mos jeme me ne keto plane. Fokusohuni me shume per jeten ajo ka me shume rendesi. Por do kisha shume deshire te takoja zotin apo kush e di si mund ta quani ju ate qe eshte i gjithpranishem dhe i gjithditur fale se ciles neve jemi ketu. Fakti qe ne te gjithe deshirojme te takojme ate perse te mos e takojme qe ketu ku jemi. C'fare do te me kishte mbetur peng? Fakti qe s'kam vizituar gjithe kozmosin ende.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi