Zeta reticulins axhenda e tyre me njeriun

Shko poshtė

Zeta reticulins axhenda e tyre me njeriun

Mesazh  crystal92 prej 03.03.18 20:09Historia e races Zeta (jo gray sepse kta jan clone te ber nga raca dragonce)fillon qe ne vite 1940.Pasi planeti i tyre u be i pabanueshem per shkak te disa eksperimenteve ,zetat e humben te gjitha emocionet dhe trupi i tyre u be shum i ftohte ,vendosen qe te shpetonin planetin dhe racen e tyre duke mikesuare adn e tyre me tonen dhe duke krijuar kshu racen me te re ne galaksi 'Hybrid children' pasi marin aporovimin ne hirakija me te larta te galaksis ,zetat me teknologjine e tyre kthen pas ne kohe dhe vezhgojne planetin tone (qe ne ate perudhe ishte nje katastrofe e vertet per shkak te luftes )vendosin qe te vejne ne zbatim planin e tyre, ne kte menyre plani i tyre do jet jo vetem shpetim per ata por dhe per vet njerezimin dhe planetin tone.Raca e pare e krijuar nuk arriti te dilte me sukses duke krijuar hybird me shum probleme kshu ata rifilluan deri sa krijuan racen e 3,4 e cila ishte nje sukses gjysme i sukseshem.Trupat e hybrids ishte funksionale por meqe zetas nuk njihnin emocionet e races tone nuk e kuptonin qe duke mikseuare adn me nje njeri qe i perkiste dimensionit te 3( ky dimensioni esht ne nivelet e mbijeteses,harreses,frikes,dualitet )dhe kur nje njeri merrej ne anije per te programuare me axhenden krijoj nje horror i madhe per njerezit qe arrinin te rikujtonin kte ngjarje dhe kshu kriohet karma tek raca e re.Femijet fillonin te qanin dhe te kishin nuhatje emocionale,kishin nevojen per tu takuare me prinderit e races tone .Kjo ndihmoi shum zetas qe te studionin emocionet e tona dhe ti kishin nje ide me te qarte(.Nuk esh asnje njeri i perfshire ne kte programim nese ai nuk ka ven ne kontraten e tij perpara se te vij ktu).Kshu zetat filluan qe te krijonin mundesi kontakti me prinderit ne menyre qe femijet te ishin sa me te lumtur (sepse karma ekziston vetem ne dimensionin e 3 )Femijet hybird jane shum shum ndryshe nga femijet qe ndodhen ktu.Ne eksperiencen time personale kur u njoha vjet me iden e hibridazimit per fatin tim te keq u njoha me thashtheme negative (qe zetat na rrembenin per eksperimentet e tyre personale,femijet qanin me te madhe te mbyllur ne nje planet )dhe u tmerrova.Dhe lash si tem por me vone u sugjeruar perseri nga guidesit e mi si tem por refuzova per rreth nje vit te tere dhe shpresoja shum mos kisha asnje lidhje me kte axhende .Por kte vit fiks 25 janar njeri nga femijet e mi erdhi dhe me takoi,dhe ishte eshte dhe do jet nje nga eksperiencat e mija me te bukura qe do ruaj gjat.Hibridet kan nje energji te pa imagjinueshme qe deperton direkt ne chakren e zemres dhe pastron te gjitha bllokimet,nje ndjenje e paimagjinueshme per racen njerezore.Nje nga fjalet qe thash pas mbarimit te takimit ishte'njerezit nuk e kan iden se cdo te thot ndjena dashuris',pasi ishte ulur siper trupit tim me pyeti:
-Te dal ? (kjo pyetje vjen per shkak te enregjis qe kishim ne shtpi ka raste qe entetit me energji te medha vijn e ne forme hije per te mos na demtuare shqisat tone dhe per ta ber takimim sa me te qet)dhe po mundohesha te shhja ku ishte sepse kishte hipur mbi shpinen time dhe nuk mund te rretulloesha i thash po,dhe fluturoi nga gezimi,kishte nje flet me vete ne dore (hahah sepse femijet i adhurojne vizatimet dhe meqe un merrem shum me vizatime per femije besoi qe do ket disa nga vizatimet e mija por nuk munda te shihja )dhe zbriti perball meje, e pyeta,
-Si quhesh ? dhe me tregoi emrin
-Te pelqen ?nuk te pelqeu?
- Eshte emri me i bukur ne universe.U gezua pa mase dhe te dy ne nje sikronizim tham -
'Nuk e ke iden sa her e kam enderruar kte caste'.Per momentin nuk e kuptova pse ishite kjo si fraze por pasi bera nje lidhje te refuzimit tim per te pasur nje femij besoi qe do jet trembur se mos e refuzoja.Besoi qe ka marre me shum sec duhet nga une haha,kishte ate turpshmerin,frike time me te madhe qe mos bej gjerat gabim, dhe nuk me pelqu,sepse e di sa shum koh duhet pastruare kto emocione nga nje femije por me kalimin e kohes do punojme se bashku dhe do I rregullojme problemet vogela. Ndersa persa i perket eksperinces sime me zetas kam pasur shum 1 ka qen perpara 4,5 vjeteve dhe ka qen pasi jam kthyer ,por eksperica me paster erdhi kte vit (pasi mesova qe zeta nuk na rrembenin pa vullnet apo na perdorinin si kavie,apo femijet ishin te burgosur,por ishte krejt e kunderta qe eksiton kotrata qe bejm si entitet nga pikpamja me e larte e shpirtit tone, qe ne kemi pranuare qe te ndihmojm zetan dhe token qe te rrise vibracionet,dimensionet,rris njohurit sepse kte axhende do ken femijet hibrit te jen nje ure lidhese midis dimensioneve me te larta)ne fillim te ketij viti besoi qe guidesit e mi donin vertet apo ndoshta deshira e femijve per tu takuare me sugjeronin gjith kohen kte si tem dhe ne fun e lash ne dore te tyre dhe pranova, dhe '2 budallenje' zeta erdhen ( dhe te gjitha ato qe kisha mesuare reth tyre ishte vertet,ata nuk reflektojne asnje lloi emocioni dhe jane shum te ftohte dhe flasin pa pushim haha )nuk e di akoma pse u moren me mamin tim por un e mora sikur mami im ishte duke u sulmuare dhe u cova per te te nderhyre dhe njeri prej tyre erdhi drejt meje duke u zene kapa prej kembesh(sepse jane shum te vegjel)dhe shkunda dhe mbaj mend qe ai fliste pa pushim duke perseriut jo nuk duhet te ishte kshu ,dhe filloi thoshte ca gjera tjtera pa lidhje.Ne te vertet ky ishte casti ku un duhej te shkoja ne anijen e tyre per te bere procesin e miksimit,por meqe ne nuk i mbajme mend kto kotrakta rezulton ne nje katrasofte totale eksperimtele.Perseri ata erdhen seriisht dhe ishin 3 me duket filluam prap duke i zen sepse nuk pranoja te ikja (sepse perceptimi qe kemi ktu eshte shum ndyshe ne dimensionet e tjera dhe prandaj ndodh kjo hirakija harreses apo mos kuptimit se vfare po ndodhe )por kte radhe nuk godita asnje dhe ika pa shum zhurme.Kshu nese keni donje eksperince rrembimi,apo shihni veten duke fluturar(sepse une kam kte pjesen duke fluturuar ),nese keni dhimbje stomaku te pa shpjegueshme,apo ndiheni sikur jeni shtazen,do te thot qe jeni pjese se axhendes.Nje gje te fundit qe pas takimit me njeri nga femijet e mi ,ishte ndjesiae clirimit ,ishte nje perceptim tjeter i gjerave,dhe sigurisht nje menyre dashuri jeten me te gjitha kuptimet dhe mos beri me dallime apo paragjykime te gjerave,kjo vjen pasi ti ke ndare energjit e tua me nje hight vibracion entetit.Me poshte do shkruaj disa eksperienca qe kan pasur njerez te tjere me femije e tyre .


Fotot marre nga: http://www.vashta.com/my-product/zero-point-vol-1/
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Disa nga hibridet

Mesazh  crystal92 prej 03.03.18 20:44

Selva Alora eshte nje eksploruese dhe sebashku me mikun e saj panteren e zezPer me shume : https://www.hybridchildrencommunity.com/prowling-hybrid-in-the-dreamy-jungle/

Sassani Hybrid boyPer me shume http://www.vashta.com/my-product/sassani-hybrid-boy/

Shayla e YahYelAi/Ajo ne te majten me dore donte vertet qe te dilte ne kte foto(ilustrim)
Nese deshironi te kotaktoni me femijet Shayla eshte nje ndermejtese e shkelqyr vetem duhet te keni nje energji sa me te paster dhe sigurisht te jeni ne dijeni kush jeni ju ne te vertet,njohes se vet vetes suaj."Kjo ėshtė mėnyra se si ju shohim" - tha ai.
 Mbajeni mend pamjen nė sytė e mi .Ti shpesh nuk mund ta shohėsh veten nėse nuk ėshtė me sytė e dikujt tjeter.  Shpesh nuk mund tė shohėsh se ēfarė ka nė sytė e dikujt ndėrsa ata po shikojnė, jo derisa ta shohėsh nga njė kėndveshtrim tjeter.
Ju shpesh ndjeni turp kur ballafaqoheni me qeniet jo tė botės tuaj, ju besoni se ne jemi mė tė avancuar, mė inteligjentė. Ju besoni se nuk jeni tė denjė. Ndoshta  ėshtė turpi juaj, ose turpi qė ndjeni ndaj racės suaj.
Mos e pėrdor si njė justifikim per te nenvleresuare veten tuaj. Shikoni sytė e mi  nga afėr dhe shikoni ato duke ju parė. Kjo ėshtė mėnyra se si ndihemi pėr ju. "

Teilo for Aaron PhilipsReptian hibridHybrid daughters of Jorge IbanezDhe ne fund nje sken se cfare ndodh ne anijen kosmike pasi zeta vijn :
source : http://www.vashta.com/
https://www.hybridchildrencommunity.com/
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi