Entiteti i arte nga Isabela

Shko poshtė

Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  crystal92 prej 18.02.18 21:58'Ky ėshtė njė kujtesė pėr ju.'

Ata duan te na kujtojn pse jemi kėtu perezent, 'Tani'. Toka, blu,njė xhevahir i ēmuar. Ėshtė gjithashtu njė mėnyrė pėr te na uruar njė  lumturi tė re. Ata janė gjigantė tė artė. Energjikisht sidomos. Prania e tyre ėshtė e pafundme, dhe ata janė njė nga mbjellėsit e jetės. Nivelet dhe shkalla universale nė tė cilėn ata veprojnė janė thjesht tė paimagjinueshme pėr ne, por ne e mbajm  kujtesė nė planin tonė tė paprekshėm dhe nė fijet tona mė tė larta tė ADN-sė. Ata kanė zgjedhur kėtė shprehje tė veēantė pėr ne, nė kėtė portret, sepse do tė shkaktojė ndjenja tė caktuara qė do tė lehtėsojnė rritjen  mė shumė nė veten tonė tė vėrtetė hyjnore. Ata mund tė duken ndryshe ,varet nga perceptimi jonė personal. Ēdo formė qė kam parė ishte e artė / e verdhė. Njėra ishte e ngjashme me  Grey, njė tjetėr ishte mė shumė faraon  egjiptian nė dukje, me kafka tė zgjatur, por ēdo herė lėkurėn e artė dhe sytė e zi reflektues. Dhe ēdo herė tė njėjtėn ndjenjė tė ngrohtė pėrmbytėse rreth tyre, njė ndjenjė e paraardhėsve, prindėrve tė dashur, kujdestarė vibrational. Simbolizmi egjiptian nė rrobat e tyre ėshtė gjithashtu pėr njė shkendi tė kujtesės. Vetja juaj mė e madhe ishte atje. Dhe jo nė njė formė njerėzore. Tempuj nga historia jonė , kullė e njerėzeve, ishin nė mėnyrė tė pėrkryer ,nė pėrshtatshmėrinė e tyre. Nė kėtė formė, ata mė kujtojnė mė shumė se njė cheetah. Unė nuk do tė thosha se ata janė njė racė e familjes sė Feline, ata thonė se kjo ėshtė njė pamje qė manifestohet sipas dridhjes sė tyre dhe aftėsisė sė kolektivit tonė pėr ta lexuar atė dhe kjo ėshtė njė nga shprehjet qė e njihni thellė brenda. Ata janė pėrtej mishėrimeve ,ashtu siē i njohim ne , por megjithatė ata nuk janė njė ndėrgjegje kolektive pa formė. Diēka tjetėr tėrėsisht. Ata punojnė me energjitė diellore, jo diellit ton,jo prej kesaj galaksie. Kėto qenie nuk janė nga ndonjė sistem qė ekziston nė kohėn tonė. Ata kanė evoluar shumė kohė mė parė,perpara se te formohej kjo galaksi. (Ndoshta)Kjo ėshtė ndoshta arsyeja pse ata kanė shumė fytyra, shumė shprehje. Eshte shum pozitive qė ata kanė mbjellė jetė edhe nėpėr njė galaktikė tjetėr. 'Ata janė familja jone'. Ata janė kėtu pėr ne, pasi e gjithė kjo - e kaluara - e tashmja - e ardhmja ėshtė nė tė tashmen. Pėr ne, nė njė pėrvojė njerėzore, koha duket se  ecen shumė ngadalė. Nga perspektiva e tyre, mijėvjeēarėt tanė janė disa sec per ta. Ne jemi tė gjithė fėmijėt e tyre nė njė mėnyrė, dhe ne tė gjithė e mbajmė dritėn dhe menēurinė e tyre. Nėpėrmjet cikleve, pėrmes ngritjes dhe rėnies sė sistemeve tė yjeve, fryma e jetes se tyre mbetet.Source - http://www.vashta.com/my-product/golden-beings/
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Enitete

Mesazh  crystal92 prej 25.03.18 20:13

Arcturian
Eshte vetem nje entitet , duke u shafqeur neper fazate ndryshme si materie (3d) materie -spirit 40/60 (4d) dhe energji 100 % (5d-9d)
Ky entitet punon nė disa nivele tė larta, nga "ana tjetėr" qė nuk ėshtė materiale ( Naomi Cook )"Ne lexojmė, ne qėndrojmė, ne bashkė-kryesojmė, ne bashkė-krijojmė,  kėmbanat e erės, zėrat , drita.Kujtohu!
Tani. Frymemarrim si nje e veteme . Asnjė ndryshim ...  Jemi Nje. Ne shohim dhe kuptojme .  Ju e dini. . Njė dhe e njėjta drite."( Julie )

Andromedan ( Andreea )


Aquatic guide per Blanca


Mnd ti lidhim me  sirenat kte race

Source: http://www.vashta.com/my-product_category/commisions/
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  kushjemine prej 26.03.18 18:27

xrystal93 me trego nje metode se si te kontaktoj me entitetet e larta
avatar
kushjemine

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  crystal92 prej 26.03.18 21:19

kushjemine shkruajti:xrystal93 me trego nje metode se si te kontaktoj me entitetet e larta
Besoi se nuk ka donje metod sepse ata jan reth nesh por ne duhet duhet ti ngrejm frekuencat tona qe te kemi mundesi kontakti me entitete e larta
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  kushjemine prej 27.03.18 16:49

crystal92 shkruajti:
kushjemine shkruajti:xrystal93 me trego nje metode se si te kontaktoj me entitetet e larta
Besoi se nuk ka donje metod sepse ata jan reth nesh por ne duhet duhet ti ngrejm frekuencat tona qe te kemi mundesi kontakti me entitete e larta
bullshitt pergjigjjje kjo eshte prove qe nuk ka entitete nuk ka magji nuk gjin nuka demon nuk ka fantaazma gjitha jane ne koken tende per perfitime materiale.
avatar
kushjemine

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  crystal92 prej 27.03.18 20:48

Te gjitha informacionet qe lexon jan te percjellura nga nje person tjter ,un thjeht kam perkthyer nga angl ne shqip,mund te vizitosh faqen e asaj vajze http://www.vashta.com/my-product_category/commisions/ Besoi qe je keqkuptuare,nuk kryej asnje kurs mbi meditimin,kontakte me entitete,apo pastrime energjije.Flm per mirekuptimin.
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  kushjemine prej 28.03.18 19:51

crystal92 shkruajti:Te gjitha informacionet qe lexon jan te percjellura nga nje person tjter ,un thjeht kam perkthyer nga angl ne shqip,mund te vizitosh faqen e asaj vajze http://www.vashta.com/my-product_category/commisions/ Besoi qe je keqkuptuare,nuk kryej asnje kurs mbi meditimin,kontakte me entitete,apo pastrime energjije.Flm per mirekuptimin.
ti the vet duhet ti ngrejm frekuecat mos e pata fjalen per ofo apo radio frekuencat.
avatar
kushjemine

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  crystal92 prej 28.03.18 21:03

Jo nuk jan ufo apo alien sepse kto epitete jan me shum per pjesen materiale psh un jam shqiptare perfaqesoij shqiperin,andromeda (race jashtetokesore)vjen nga planeti andromeda qe ndodhet 25 miljn vite larg(kjo esh nje nr sepse nuk po me kujtohet largesijae sakt)ndersa entitete jan ne forme energjije (shpirtuale quhen ktu tek ne )dhe nuk kan asnje perberje materiale ,"frekuencat"si term ,nuk mund te ti shpjegoi sepse duhet ti vet ti kuptosh,kendveshtrimi,dhe perciptimi i te kuptuarit eshte ndryshe nga cdo njeri,kshu nuk mund te ti shpjegoi se do jet kendveshtrimi im dhe mbase ty nuk te perputhet ky kendveshtrim ,sic me the 'bullshit nuk ka entitet,xhinda etj'ky esh kendveshtrimi yt,ne kendveshtrimin tim ka entite(ufo,alien )

Sent from Topic'it App
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  kushjemine prej 29.03.18 0:27

dmth ti paske qene ne at planetin tjeter?
avatar
kushjemine

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  crystal92 prej 29.03.18 14:44

Jo nuk esh e mundur per ne racen njerezore te jemi fizikisht ne planetet e tjera per arsyje gjenetike,as ata nuk mund te jen fizikisht ktu per shkak frekuencash ,vtm menyr esh duke len trupin tone dhe duke shkuar vtm si entitete edhe athere vtm nese ata na lejone apo ne jemi frekuenca te larta.Dua te them gjitha kto info i ke edhe ti brenda vetes (edhe pse egoja jote mendja, tashi i merr si gjera shakaje,apo te pabesueshme pershkak te programimit )un nuk di asgje me shum se ti apo dikusht tjeter te gjith i dime kto gjera vetem se rruga per te arritur esh e ndryshme ,edhe un kam qen aty ku je ti,kshu gjeja me pozotive qe mund ti besh vetes esh qe te lesh mendjen e hapur ,edhe pranoi edhe mos i prano por aman mos thuaj Jo Kurre ,lere veten te lire .

Sent from Topic'it App
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entiteti i arte nga Isabela

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi