Si te largoj veset e kėqija?

Shko poshtė

Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  cori prej 24.01.18 17:43

Pėrshėndetje te gjithėve!
Kam njė problem se jam shumė i fiksuar mbas lojėrave tė fatit sidomos slot machine. Tė gjitha leket qe me bien nė dorė i lej atje duke luajtur. Ka pas raste dhe leket qe kisha pėr ushqime I kam humb slot machine, kam mare borxh nga tė tjerėt pėr tė luajtur dhe pse me vone I kam larė. humbas shumė kohė duke luajtur dhe me streson shumė, gjithmonė kam dashur ta ndaloj dhe mos luaj me po ėshtė e kotė se ditėn e nesėrme po duke luajtur deri sa humbas gjithė leket. Si tja bėj per ta ndaluar se po me shkatėrron nga dita ditės?
avatar
cori

Nese fundi i botes duhet te vije nje dite , duhet me pare te kaloje nga une .

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  xfiles prej 24.01.18 20:05

Me vjen keq per situaten tende pasi cdo kush nga ne ka kaluar raste te tilla po jo kaq ekstremitet, jepi kurajo vetes dhe mos mendo se ajo machine do te ndryshoje fatin e jetes. Gjej nje pune meru me dicka qe te pelqen dhe avash do iki edhe vesi..
avatar
xfiles

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  cori prej 25.01.18 12:33

po kėto gjėra I mendoj madje jam i vetėdijshėm qė nuk ėshtė gjėja e duhur por vetėm kur e shof veten qė dal nga salla e slot machine pa as 1 euro nė xhep. tani jam dhe student dhe kjo po ndikon negativisht, po merrem dhe me punė madje po punoj me shume sesa kam nevojė sepse leket 90% shkojnė atje. nėse do bėj llogarinė e kėtij muaji mund tė kem humb mbi 1000€. koha qė duhet tė shpenzoja pėr tė mėsuar kam punuar dhe leket I kam humb + kohėn. do mundohem nga sot tė sfidoj trurin dhe mendimet qė mė ēojnė atje!
avatar
cori

Nese fundi i botes duhet te vije nje dite , duhet me pare te kaloje nga une .

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  55 prej 29.01.18 8:40

Mba nje ditar posacerisht vetem per kete problem, fillo qe sot, dhe aty shkruaj daten dhe cdo gje qe te vjen ne mendje ose ndjesi qe te vjene. Do te mbash shenim per cdo gje, kete duhet ta mbash shenim ne ditar. Sheno si ja kalove diten, si u ndjeve, ne cilat rrethana u vendose dhe te tunduan. Shkruaj se cfare te beri qe e nise, mund te jete shoqeria sic e dime disa e kane per hobi kete, deshirat e tua lakmitare, apo endrrat e tua per tu pasuruar shpejte, ndonje fjale qe ti ke degjuar apo dicka tjeter. Te gjitha keto jane ato qe ty po te fusin ne kurth, gjeja e mire eshte qe ti e ke vene re se ke nje problem dhe po kerkon ndihme, tani te duhet vetem ti japesh vetes kurajo. Enderrat ndonjehere te bejne konfuz dhe te bejne te ngaterrosh realitetin me enderren dhe enderra te duket realitet. Por ti duhet te gjesh nje enderr tjeter, duhet ta krijosh. Sapo zgjohesh duhet ti japesh kurajo se do tia dalesh mbane. Sa here qe ato mendime te keqia te vijne nder mend duhet ti thuash vetes "Stop", dhe ndalo dhe mos leviz dhe mos bej as edhe nje hap, vere mendimet qe te vijne dhe mos bej asgje, mbyll syte dhe mos bej asgje derisa te ndihesh mire. Eshte nje sfide per ty, besoj se do t'ia arrish kete. Shiko se sa dite do te rezistosh pa luajtur.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  mario-marku.al prej 06.03.18 21:18

Po ne fakt ky esht nje problem psikologjik qe ja ke shkaktu ti vetes ...
Por ne fakt kur ti ke gjet kete forum besoj se je njeri kurjoz per te mesuar rreth jetes
Po te futesh thell brenda vetes dhe te pyesesh a esht me vler per jeten tende sa her qe te ulesh per te lujt
Ta mendosh nje jet e tere te tshkoj duke mendu veq per at loj
Po jeta jote nga shkoj , kjo esht nje dhurat nga zoti qe duhet ta shijosh
Dhe jo ta perjetosh ne vuajtje...
Kshu qe mblidhi forcat dhe mendoje thell brenda vetes kush je qe kur ke lind e deri kur te vdesish
A thua te duhen vertet ato para a thua te bejn vertet te lumtur ... nese jo ateher cfar duhet me ndjek....
Po ta le ty ne dor te zgjedhesh . Zoti te bekoft
avatar
mario-marku.al

Sekreti I Jetes Jeto Gjithmon Ne Te Tashmen ... Smile

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largoj veset e kėqija?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi