Parandjenje e forte!

Shko poshtė

Parandjenje e forte!

Mesazh  Dudushe prej 07.01.18 23:07

Ne vitin 2014 ne vere iki me te dashurin ne plazh. Nje nga keto dite nuk ndjehesha mire 1 dite para kisha ankth dhe kur futesha ne det me dukej sikur me terhite uji. Nje moment ngrej koken ne qiell dhe shoh nje re ne formen e dores. Aty i therras te dashurit i them dalim jashte se deti kerkon jete! Parandjenja ishte aq e forte saqe fillova te ndjeja gjakun te me levizte ne vena dhe kembet te me proteshin dhe ndjeja shume trishtim. Nderkohe uji me terhiqte dhe mezor dolem ne ane. I dashuri im ne ate kohe sot e kam burr u shqetesua dhe ne ikem ne shpi te pushonim me heret se zakonisht.
Kur isha ne shpi sme zinte gjumi isha shume shume e merzitur nga kjo ndjenje. Ne oren 3:30 pasdite ndjenja me pushoi!
Kur dolem ne oren 5 ne det prap morrem vesh qe afer nesh qen mbytur nje cift ne perpjekje te ndihmonin femijen qe jua morri dallga! Nderkohe qe wen hedhur per te ndihmuar djalin dallga i perplasi te shkembi dhe ata vdiqqen!

Mua me erdhi shjme keq!!! Im shoq u cudit e me shikonte i habitur nderkohe mua mu desh 1 muaj te mare veten!
Problemi qendron qe une ndjej nese njerzit jane te mire ne shpirt!
E njejta gje me ndodh efhe kur shkoj ne varreza tek njerzit e mire ndjrj paqe kur kaloj pran ndjej dashur miresi tek te keqinjt ndjej nje pershtjellim te keq si gjarper sikur me pershkon trupin.
Ma shpjegon dot njeri kete?! Pa na trembur se boll te frikur jemi vete!
avatar
Dudushe

Me besimin ne Zot dhe vleresimin e vetetvetes gjithcka eshte e mundur!

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi