Te flasesh me Zotin

Shko poshtė

Te flasesh me Zotin

Mesazh  jugori prej 24.12.17 13:00

Para disa kohesh kam pare nje enderr te cuditshme, eshte nje enderr qe e kam ne mendje dhe qe me ka shtangur, kushdo prej jush qe e kupton nese mudet te me shpegoje dicka.
Ne enderr pashe sikur shkruaja ne sms me zotin, ishin ca shkalle nuk e di nese isha duke i ngjitur apo zbritur, por pashe mamane time dhe mw tha qe isha biri i zotit, sikur isha djali zotit, por se besoja dhe me vjen sms ne cel, cel i vjeter ishte, dhe me thote qe ishte zoti,dhe se isha biri tij, pastaj sikur isha ne tualet dhe me coi sms, me thoshte ,ti duhet te presesh kontaktet me E, (E. Eshte shoqja ime e ngushte qe e kam si pjestar familje dhe eshte njeriu qe i besoj cdo gje) .Ishte nje oferte pune ne enderr dhe doja qe te shkonte E , me page te mire e cdo gje, nderkohe nje sms me thote priji kontaktet me te, i shkruaj pse, me thote sepse eshte mekat qe te ndyesh duart me gjakun tend, shkruaj pse ne sms, me thote, ti do maresh per grua nje vajze shume te mire e te paster,dhe ne enderr mu shfaq ajo qe do merrja, mu shfaq si vegim si imazh, sms vazhdonte, E do marri nje vajze per grua dhe ajo qe E do marri per grua do perdhunoje gruan tende, dhe ti do marresh hak, ndaj sdua qe te besh mekat. Isha para pasqyrea dhe thashe, te pakten jepi nje pune te mire E dhe dola nga tualeti.
. Kjo eshte endra, tani kam njohur nje goce qe me duket se eshte fiks si ajo qe pashe ne enderr, por sjam i sigurte, E ka gjetur dike por ska gje mes tyre, dhe ky qe ka gjetur E ska guxim si mashkull edhe pse eshte oficer.

Kam edhe dicka, qe une kam nje sy te forte dhe marr m sysh direkt, dhe nese me bien ne qafe, dhe them eh ashtu direkt personi tjeter peson dicka(lendohet). Ose per te ardhemen ,di qe disa gjera do ndodhin, di qe pas kaq muajsh do ndodhi kjo gje, dhe ndodh, sjam duke kuptuar me asgje, nese dikush di dicka te me ndihmoje.
avatar
jugori

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me Zotin

Mesazh  renato 2411 prej 26.12.17 9:25

Nrse ti dike vet cfa do ndodh cfar do nga te tjeret, ti thua di po nuk di
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me Zotin

Mesazh  jugori prej 27.12.17 0:31

renato 2411 shkruajti:Nrse ti dike vet cfa do ndodh cfar do nga te tjeret,  ti thua di po nuk di

Thjesht une di disa gjera qe mund te me ndodhin, kam ditur se ca dege do fitoj ne mature, kam ditur se cfare note do marr ne kete lende x, por shume pak gjera, une kam hallin e endrres, qe sdi si ti jap shpjegim.
avatar
jugori

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me Zotin

Mesazh  + prej 06.01.18 3:33

Teme interesante te flasesh me zotin eshte perfytyrim,nese doni te flisni me zotin eshte e thjeshte lexoni shume libra fetare dhe mbase e perfytyroni sikur flisni me zotin:-P por pastaj ca lidhje dhe interesi eshte?eshte thjeshte perfytyrim mendoj.
avatar
+

Ėshtė me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me Zotin

Mesazh  Vizitor prej 07.01.18 18:18

Do ju shpjegoi shum pak mbi enderren paai endrrat jan shum shum personale dhe nuk mund te ti shpjegoi askush pervec vetes tende ,praktikisht ju keni pare disa ngjarje qe ju presin ne te ardhmen,dhe zoti ju ka cuar qe mos kunderviheni asajt qe do ndodhi sepse ne te vertet esh e shkruare qe ju ti kaloni kto veshtersi,persa i perket 'syrit te keq'nese ju e riperserisni kto 'keqdashesje' qe i thoni te tjerve ne fakt jeni duke i ber dem vetes(kjo esh arsyja pse ju ka dal endrra per tju mbrojtur mos uleni me shum shpirterish)kshu do tju keshilloja qe sa her dikush 'ju prek emocionalisht'ne vend te fjalve dashakeqe qe i mxirrni nga goja ti transfomoni ne fjale dashamirese per personin (cfardo gjej tju ket shkaktuare i mbetet atij )ne menyre mos prekeni nga 'dashakeqesija'tjetrit sepse ne fund te jetes ato qe ju bejn te tjeret i benten atyre nese ju nuk ja ktheni ,dhe ajo qe i beni ju te tjerve ju mbetet juve esh ligj i universit .Nese e doni veten tuaj transfomoheni kte enegji dashakeqese ne hamoni dhe dashuri per te miren tuaj.

Sent from Topic'it App
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me Zotin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi