Sugjerime filmash-alegori okulte

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sugjerime filmash-alegori okulte

Mesazh  Omnipresent13 prej 10.11.17 22:03

1-The Matrix


2-I origins


3-Penny Dreadful


4-The village


Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sugjerime filmash-alegori okulte

Mesazh  bojko prej 10.11.17 23:08

te gjithe filmat e Stanley Kubrick

Eyes Wide Shut
http://m.imdb.com/title/tt0120663/
4 dite pas publikimit te ketij filmi ka vdek regjisori

2001 a space odyssee
http://m.imdb.com/title/tt0062622/

a clockwork orange
http://m.imdb.com/title/tt0066921/

edhe te gjithe filmat e tij tjere po ashtu jane shume demethenes !


avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sugjerime filmash-alegori okulte

Mesazh  Omnipresent13 prej 13.11.17 15:20

InceptionSelfless
Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi