nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  aleksander 45 prej 07.11.17 23:07

kam pa nje enderr kohet e fundit nje krijes e shemtuar me shterngoj shum une bertisja me lesho , largohu derisa u zgjova nga gjumi me nje shpejtesi te madhe
me mbulojsen qe isha i mluar e hodha me nje fuqi te madhe dhe vrapova , vrapova edhe pse une e dija se qfar po beja e kisha veten ne kontroll e kuptova se ishte enderr por doja te shpetoja nga ai pastaj u ktheva ne shtrat dhe me frik kam fjetur
zakonisht shoh endrra me gjarperinje ,mace dhe qen qe me sulmojn ose me kafshojn dhe e ndjej ne te vertet kafshimin .
para disa vitesh kam par nje enderr me te njejtin krijes te shemtuar qe tregova me lart por nuk ja kam par fytyren komplet por trubull mudohej te ma zinte frymen
dhe ndonjeher kur shohe enderr zgjohem nga gjumi dhe vrapoj te shpetoj te shkoj diku ? por une e di se qka po bej por .....
avatar
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...
nese keni ndonj pytje ,(shqetesim,frik,problem pa zgjidhje ?...)
me lini nje mesazh privat shpresoj qe do te ju ndihmoj
jam online gjithmon keshtu do ju pergjigjem te gjitha mesazheve ..


8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  gjilanasi prej 07.11.17 23:23

Ne baze te asaj qe po e pershkruan gjendjen tende, ju keni nevoje per nje eksorcizem.Dhe kjo te behet nga dikush qe ka pervoje dhe e njeh mire kete ritual.
avatar
gjilanasi

397


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

??

Mesazh  aleksander 45 prej 07.11.17 23:27

gjilanasi shkruajti:Ne baze te asaj qe po e pershkruan gjendjen tende, ju keni nevoje per nje eksorcizem.Dhe kjo te behet nga dikush qe ka pervoje dhe e njeh mire kete ritual.
b nuk po kuptoj qka eshte eksorcizem ...
avatar
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...
nese keni ndonj pytje ,(shqetesim,frik,problem pa zgjidhje ?...)
me lini nje mesazh privat shpresoj qe do te ju ndihmoj
jam online gjithmon keshtu do ju pergjigjem te gjitha mesazheve ..


8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  crystal92 prej 08.11.17 18:45

Mos vrapo kurre sepse nuk mund te vraposh nga vetvetja jote. Mqe e di qe je ne 'enderr' mos vrapo qendro
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

por me kaplon nje frik se ai me vret nuk e di as pse une zgjohem e kam kujtesen por me kap paniku dhe vrapoj

Mesazh  aleksander 45 prej 08.11.17 20:16

crystal92 shkruajti:Mos vrapo kurre sepse nuk mund te  vraposh nga vetvetja jote. Mqe e di qe je ne 'enderr' mos vrapo qendro
avatar
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...
nese keni ndonj pytje ,(shqetesim,frik,problem pa zgjidhje ?...)
me lini nje mesazh privat shpresoj qe do te ju ndihmoj
jam online gjithmon keshtu do ju pergjigjem te gjitha mesazheve ..


8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  Omnipresent13 prej 08.11.17 20:22

Fokusohu tek pozitivja, e mira, Drita...perpara se te flesh krijo ne mendjen tende nje imazh te vetes tende te rrethuar nga Drita, pra ti si sfere drite. Mos e mbaj mendjen tek ajo qenie e erret qe shikon, sps sa me sh frike qe ti e ke ate , aq me i fuqishem behet ai. Ai mundet edhe te mos ekzistoje si entitet dhe te jete thjesht krijim i mendjes tende, ndaj duhet te largosh friken. Nese del serish, mos vrapo prej tij, por perballu. NUk iken frika duke vrapuar nga ajo. Perballu qe te gjesh shkakun, dhe pastaj ta eleminosh. Askush nk te demton dot, per aq kohe sa nuk e lejon ate.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  55 prej 08.11.17 21:59

Sipas A.Crowley nje pjese e maktheve gjate jetes shkaktohen si pasoje e ndrylljeve ose mbylljeve ne vetvete gjate traumave qe kalojme ne ne jete dhe sidomos ne femijeri..dhe me pas shfaqen si imazhe negative ne subkoshienc..flas pak edhe nga pervoja..por kjo shkaktohet edhe nga ngjarjet e perditshme qe ti kalon.perfshir ketu edhe gjerat e dites..disa psikolog thone se cfare bejm diten perseritet naten..ku pjesen me te madhe te dites ti e kalon ne gjendje te fjetur pa ven re asnje gje..pra ajo qe ne flasim eshte zgjim i vetedijes..qe te mos zgjatem shume te keshilloj te besh meditim vipassana ..me duket se ka ketu te ky forum per kete.po ashtu ka disa ne youtube..sa me shume te besh kete meditim aq me shume do te futesh ne labirintet e erreta te mendjes por edhe do te clirohesh..mos u merzit per keto endrra qe shikon se kane te bejne me te pavetedijshmen ..fokusohu vetem ne kete sa here i shikon ata endrr se shkaktohe nga su kkshienca.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: nese dikush mund te me tregoj ,......ndihm.

Mesazh  crystal92 prej 09.11.17 19:40

aleksander 45 shkruajti:
crystal92 shkruajti:Mos vrapo kurre sepse nuk mund te  vraposh nga vetvetja jote. Mqe e di qe je ne 'enderr' mos vrapo qendro
E di edhe un kam kaluare te njten gje, 'e vrava', vrapova,mora ilace kundra depresionit, psikolog, por ne fund e kuptova qe duhej te qendroja, qendro sado frik te kesh, edhe pse fryma te merret, qendro,veshtroje, kuptoje, duaje, por mos vrapo sepse sa me shum te vraposh aq me shum do zmadhohet, faktikisht kto ndodhin nga femijirija jone me trauma( flas per veten) nga mbyllja ne vetveten ,per tu pershtatur me turmen ne ndryshojm karekteristikat e personalitetit tone.Me te miren per ty.
avatar
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi