Cili mekat eshte me i rende?

Shko poshtė

Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  fire prej 13.10.17 13:09

Kam nje pyetje per anetaret e forumit. Nqs do te kryenim nje gjynah apo mekat ndaj nje personi tjeter, a ka pesh te njejte mekati nqs i behet nje shenjtori me te njejtin mekat qe i behet nje njeriu negativ.?
avatar
fire

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  Vizitor prej 13.10.17 15:09

Nuk ka njerez negativ, as njerez shejntore. Cdo 'mekat'qe mund ti bejm njeri tjetrit nuk ka donje 'denim' apo mas me pak apo me shum ajo ngelet nje mesim. Nese nuk gabojm nuk do kuptojme ,rendesishme esh te arrish ta kuptosh gabimin

Sent from Topic'it App
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  55 prej 13.10.17 19:26

pervec atyre '7 mekateve vdekjeprurese' dhe te mos besh asgje besoj se eshte edhe te hash shume torta dhe pica- eshte mekat shume i rende
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  Vizitor prej 17.10.17 20:54

Ke harruar alkolin qe krijon ato gropat e zeza cilat do duheshin 700 vjet per tu pastruar mos flasim per fast food, mishrat, qushmerat gjithsesi.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  syri i art prej 18.10.17 10:55

fire shkruajti:Kam nje pyetje per anetaret e forumit. Nqs do te kryenim nje gjynah apo mekat ndaj nje personi tjeter, a ka pesh te njejte mekati nqs i behet nje shenjtori me te njejtin mekat qe i behet nje njeriu negativ.?
fjala mekat osht harres keshtu qe s`esht naj problem, te besh keq ose gjynah,esht kur e din se po ben ate,pra te besh keq me vetedije..perndryshe ne bejm gjynahe ter kohen,por nuk e dijm se bejm gjynahe,sepse bejm siq kan ber tjeret para nesh ,pasojm...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  seldimziu prej 22.10.17 13:38

syri i art shkruajti:
fire shkruajti:Kam nje pyetje per anetaret e forumit. Nqs do te kryenim nje gjynah apo mekat ndaj nje personi tjeter, a ka pesh te njejte mekati nqs i behet nje shenjtori me te njejtin mekat qe i behet nje njeriu negativ.?
fjala mekat osht harres keshtu qe s`esht naj problem, te besh keq ose gjynah,esht kur e din se po ben ate,pra te besh keq me vetedije..perndryshe ne bejm gjynahe ter kohen,por nuk e dijm se bejm gjynahe,sepse bejm siq kan ber tjeret para nesh ,pasojm...
nuk besoj se eshte e sakte mekat eshte diqka qe e zemron Zotin dhe behet me qellim dhe ke mundesi ta besh te kunderten por nuk e ben,mekati nuk behet pavedije edhe mekat nuk quhet nese ben keq vetem ne nje rast ke pasur mundesi te besh edhe mire.
avatar
seldimziu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  Artisti prej 30.10.17 18:53

Mekati me i madh eshte ti besh Zotit padrejtesi

Artisti

Besoni nė Zot.
Duajeni gruan tuaj.
Mbrojeni Atdhenė.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  aleksander 45 prej 24.11.17 20:06

mekati me imadh qe une mendoj eshte te lendosh dike qe te do me shpirt ta lesh vetem ne koh te veshtira kur ka nevoj per ty .......
avatar
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...


4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili mekat eshte me i rende?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi