Letrat taro (parashikimi i fatit)

Shko poshtė

Letrat taro (parashikimi i fatit)

Mesazh  Crystal92 prej 29.09.17 10:32

2 te njohurit e mi kishin vajtur tek nje person qe sheh 'fatin'me letrat taro,dhe ju kishte ngelur ne mendje gjithcka cka kishin marre vesh.Pyetja ime qendreon ,lexuesja e tarove interpreton ate cfare ti ke ne mendje?(sepse ne disa pika ishte treguare gjera qe diheshin nga personat)dhe persa i perket te ardhmes a eshte ajo cka ti vet ke planifikuare te besh ktu (por ti tashme e harron kur lind)dhe ajo thjesht tregon kto pikat?Ne rastin e 2 personave qe tashme kishin marre vesh ca gjera (te cilat ca gjera nuk ishin te verteta por ajo ja kishte parashtruar si te verteta ,por un dyshoi qe ato gjera ekzistonin ne mendjen e ktyre personave dhe ajo thjesht i ka interpretuare.) A eshte e demshme kjo pjes per njeriun ?(sepse te 2 personat i rri mendja gjat gjith kohes atje )
avatar
Crystal92

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Letrat taro (parashikimi i fatit)

Mesazh  gjemajli{shqipe4life} prej 30.09.17 22:07

crystal92 shkruajti:2 te njohurit e mi kishin vajtur tek nje person qe sheh 'fatin'me letrat taro,dhe ju kishte ngelur ne mendje gjithcka cka  kishin marre vesh.Pyetja ime qendreon ,lexuesja e tarove interpreton ate cfare ti ke ne mendje?(sepse ne disa pika ishte treguare gjera qe diheshin nga personat)dhe persa i perket te ardhmes a eshte ajo cka ti vet ke planifikuare te besh ktu (por ti tashme e harron kur lind)dhe ajo thjesht tregon kto pikat?Ne rastin e 2 personave qe tashme kishin marre vesh ca gjera (te cilat ca gjera nuk ishin te verteta por ajo ja kishte parashtruar si te verteta ,por un dyshoi qe ato gjera ekzistonin ne mendjen e ktyre personave dhe ajo thjesht i ka interpretuare.)  A eshte e demshme kjo pjes per njeriun ?(sepse te 2 personat i rri mendja gjat gjith kohes atje )
po si nuk eshte e demshme te mendosh per te aedhmen eshte vetem nje mundim ndaj njeriut sepse askush nuk edi ate.

avatar
gjemajli{shqipe4life}

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi