Klubi Bohemian

Shko poshtė

Klubi Bohemian

Mesazh  Admin prej 05.04.09 1:15

Klubi BohemianKlubi Bohemian eshte krijuar ne 1872 nga 5 gazetare te San Francisco ( e qe jane perjashtuar me vone ) qe gjendet ne San Francisco ne Kaliforni, eshte nje nga grupet me te mbyllura ne bote.

Me te vertete ky eshte klub i elites, ai perfshine rreth 2000 persona (vetem burra, shumica amerikane qe perfaqesojne pasurine me te madhe te SHBA-se por edhe disa evropiane dhe aziatike) dhe qe mblidhen ēdo vit ne dy javete e fundit te korrikut ne Bohemian Grove .

Antaresimi eshte 25 000 $ dhe lista e pritjes eshte minimum 21 vjete.

Bohemian Grove

Bohemian Grove eshte nje prone private me 11 km² qe i takon klubit ,qe gjendet ne Monte Rio ne Kaliforni.Antaret e klubit mblidhen aty ēdo vit, ku ushtrojne ceromoni te ndryshme druide, mbajte te fjalimeve dhe marreveshje mes tyre.

Gjate vitit 2000, gazetari Alex Jones eshte inflituar ne Bohemian Grove dhe ka filmuar ceromonine per te realizuar dokumentarin e tij « Dark secrets inside Bohemian Grove».

Anėtarėt:

• David Rockefeller
• Nelson Rockefeller
• Henry Kissinger
• Herbert Hoover ( presidenti i SHBA-se nga 1929 deri 1933 )
• Dwight David Eisenhower ( presidenti i SHBA-se nga 1953 deri 1961 )
• Richard Nixon ( presidenti i SHBA-se nga 1969 deri 1974 )
• Gerald Ford ( presidenti i SHBA-se nga 1974 deri 1976 )
• Ronald Reagan ( presidenti i SHBA-se nga 1981 deri 1988 )
• George Herbert Walker Bush ( presidenti i SHBA-se nga 1989 deri 1992 )
• George W. Bush ( presidenti i SHBA-se )
• Jeb Bush, ( guvernator i Florides )
• Dick Cheney ( nenpresidenti i SHBA-se)
• Colin Powell (Ish- ministri mbrojtjes SHBA )
• Caspar Weinberger (Ish- ministri mbrojtjes SHBA)
• Eliott Richardson (Ish- ministri mbrojtjes SHBA)
• William Casey (Ish-drejtor i CIA)
• William Webster (Ish-drejtor i FBI)
• George Schulz
• Arnold Schwarzenegger, ( guvernator i Kalifornise )
• James Baker (Ish-sekretari i shtetit)
• Alan Greenspan (Ish-drejtor i bankes federale amerikane)
• Malcolm Forbes
• Vernon Walters
• David Packard (themeluesi i Hewlett-Packard)
• Lou Gerstner (presidenti i IBM)
• Alex Mandl ( nenpresidenti i AT&T)
• Antonin Scalia
• Joseph Califano
• Pete Wilson
• Helmut Schmidt (Ish-Kancelari i Gjermanise)
• Valéry Giscard d'Estaing (Ish-presidenti i Frances)
• Ferdinando Salleo (Ish-Guvernatori i Hong-Kong)
• Miguel de la Madrid (Ish-presidenti i Meksikes)
• Edward Teller (babai i bombes atomike amerikane)
• Francis Ford
• Frank Borman ( astronaut )
• Charlton Heston
Dhe 2000 disa te tjere …qe nga 1872

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  pyja prej 05.09.10 12:40

ja ne te vertet ēka behet ne bohemian grove ēfare rituali satanik , flijime, zjarri dhe perendia Baal

avatar
pyja

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  yasmin prej 10.01.11 22:36

Disa nga keta "elitare" te klubit bohemian,figurojne ne listat qe gjoja jane te anetarve te masoneve,por mund te them qe lista te tilla ku keta personazhe perfshihen si masone, paraqiten ne faqe interneti te krishtera qe sulmojne masonizmin dhe islamizmin si fenomene degraduse dhe sidomos satanike.
Pra nisur nga ky fakt, une dyshoj se keta "bohemianet" jane edhe masone,sepse personalitetet e tyre, nuk perputhen me parakushtet per te qene pjese e masonerise se vertete, por vetem te pseudo-masonerise ose me mire te mafies "masonike"...

P.S:Nuk kane si ta kalojne ndryshe kohen keta "bohemianet" ,pervecse te sillen si "bohemiane"!!!
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Idlir prej 11.01.11 15:43

Nuk pashe ndonje gje te cuditeshme, blasfemuese ne ate vidio? Pastaj cilat jane kriteret e blasfemise (gjynahut)? Nqs jane fete ato qe kane bere kategorizime ne "hallal" e "haram", nje njeri qe nuk eshte i atyre besimeve, nuk ka pse ta mase veten me ato kritere.

Fete, me kriteret e tyre, asgjesojne njera-tjetren.

Cifutet, pershembull, nuk besojne se Jezusi ishte Mesia (vazhdojne e presin nje Mesi sipas kritereve qe kane vene vete); te krishteret nuk besojne se Muhamedi ishte vula e profeteve; muslimanet sunij nuk besojne se Mensur Hallaxhi apo Meher Baba etj, ishin profete (Mensurin e vrane duke e bere cope cope, apo nuk besojne se Haxhi Bektaahi ishte profet; bektashinjte i nenvleftesojne grate (si te paafta per revelacion), njesoj si te gjitha fete e tjera qe jane fe burash (maskiliste), etj.

Ka disa raste, kur fete monoteiste behen bashke kunder nje subjekti tjeter, por ato jane aleanca politike e strategjike, luftarake, per te ruajtur statuskuone (terrenet qe zoterojne sot).

Edhe kur behen bashke, mbeten po aq armiqesore me njera-tjetren, pasi doktrinat e tyre, ne pikat themelore kundershtohen ne menyre radikale. Si behet baashke krishterimi me islamin, kur i pari e quan Krishtin Zot, ndersa i dyti, konsiderimin e njeriut si Zot e quan si krimin me te rrende (me te rrende se vrasjaetj)?
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  yasmin prej 11.01.11 17:53

Po kriteret e ketyre bohemianve,cilat jane?
Psh kriteret e xh bush,cilat ishin;te vriste njerez per hobi dhe te pushtonte Irakun per nafte??!!!
Po kriteret e ketyre bohemianeve te tjere ,qe notojne ne miliarda dollare,cilat jane;nese ata e shohin Arkitektin e Madh kudo,nuk arrijne ta shohin edhe ne Afrike dhe vendet e tjera te varfera ku njerezit,madje edhe femijet lindin dhe vdesin nga AIDS,ku nuk kane as ushqim sa per te mbushur stomakun...A nuk e shohin Zotin e tyre tek keto krijesa ne menyre qe te tregojne bamiresi,por perkundrazi te shtojne dhjame mbi kockat e te mjereve???!!

Ashtu si vatikani qe eshte i ngrire ne metal ari,ashtu edhe emiratet e bashkuara arabe qe notojne ne luks te papare,bashke edhe me keto bohemianet pasanike jane nje klub i madh bohemianesh qe kane frymezim mjerimin e te tjereve...
Nuk eshte aspak ceshtje feje Idlir,eshte ceshtje njerzilleku !
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Idlir prej 12.01.11 10:31

Mirmengjes Yasmin!
Kam lexuar komente te klerikeve dhe besimtareve te feve te ndryshme, kryesisht te krishtere e muslimane per Bohemianet, masonet Templaret, por nuk kam lexuar komenteve te Masoneve, Bohemianeve dhe Templareve; keshtuqe reflektoj mbi ata qe reflektojne. Po t'i shoh te publikuara mendimet e qendrimet e atyre tri grupeve qe permenda, ndaj feve, atehere do te shprehem edhe kundrejt tyre, por, sic e sheh, ne forum nuk kemi postime qe te na informojne per idete e tyre.
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  yasmin prej 12.01.11 11:01

Mbi kete te jap plotesisht te drejte,sepse ketu postuesit preferojne vetem te diskutojne mbi anet e erreta te masoneve dhe templareve,por jo te feve...
Dmth nuk u postua asnjehere deri tani nje shkrim qe e paraqet masonizmin thjesht si shoqeri vellazerore dhe nuk u fol njehere per kushtet qe duhet te behesh i tille apo te flitet mbi filozofine e krijimit te tyre,por shihet vetem ana e erret. Ane super te erret kane edhe fete,dhe askush nuk flet per kete,sapo nis nje koment duke e analizuar nje ane te erret te nje feje,anetaret te sulen sikur te jesh heretik!

askush nuk foli, psh per ate qe i solli masoneria njerezimit...,dua te filloj qe nga Kushtetueta Amerikane ,qe sot per sot eshte Kushtetuta me demokratike dhe me e kompletuar,nje Kushtetute model per te gjitha sistemet juridike.Mjaftohen vetem duke thene qe u firmos nga disa masone apo u themelua nga masonet,por perse asnje nuk flet per vlerat juridike dhe shoqerore qe shpalos kjo Kushtetute??!!!

Po ate qe i solli Shekspiri botes me veprat e tij,po Gete,po Hygo,Njuton,Ajnshtajn...po Moxart...Te gjithe thone qe Moxart ishte mason dhe kompozoi muzike per masonet,por perse nuk flet njeri qe kjo muzike e Moxart arrin te te qetesoje shpirtin tek e degjon,qe te qeteson me shume se sa vajtja ne nje kult fetar...

Kete kam dashur ta them qe ne fillim,por kur e pashe qe po sulmohsha edhe per gjera me te vogla pa pike arsye,hoqa dore,por meqe mu dha rasti tani po them vetem 15 perqind te asaj qe kam dashur ta them...
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Klubi Bohemian gjakpires i shqiptareve

Mesazh  Estilen prej 12.01.11 13:11

Mbreme u transmetua nje vidio ne nje nga kanalet kombetare televizive shqiptare,ku behet fjale per nje ''klub Bohemian''hajdutesh te qeverise shqiptare.

Sa shume qe prekupohemi per figura te botes dhe nuk prekupohemi per shushunjat bohemiane shqiptare,qe po i thithin gjakun ekonomise dhe biznesit tone...

Sa shume shqetesohemi per masonet,per fete,per templaret,sa shume shqetesohemi ne se eshte Edi Rama mason ose jo dhe nuk shohim qe cakenjte dhe lakenjte po e shqyejne kete toke te pasur ballkanike deri ne qelize...Shiheni se c'plane hartojne hienat e zyrave qeveritare...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  enya prej 14.03.11 13:21

yasmin shkruajti:............. une dyshoj se keta "bohemianet" jane edhe masone,sepse personalitetet e tyre, nuk perputhen me parakushtet per te qene pjese e masonerise se vertete, por vetem te pseudo-masonerise ose me mire te mafies "masonike"..

Ben mire qe dyshon. Lol, nuk ka pseudomasoneri dhe mafie masonike; nuk e mohoj se ka imitim te lozhave masone, por keto imitime jane thjeshte imitim dhe asgje me teper, nuk kane kurrefare pushteti ne duart e tyre, pushteti luhet dhe orkestrohet diku tjeter.

As ne Masoneri nuk luhet pushteti , Masoneria ne vetevete eshte fisnikeri dhe nuk ka pushtetin qe thuhet se ka, por ja qe eshte perdorur emri i saj vetem sa per imazh pozitiv nga iluminati!

Ky klubi bohemian po qe eshte pjese e llumit, llaves e mizerjes njerezore nga keta plehrat qe na udheheqin, ketu po qe luhet pushteti, krijohen plane per luftra dhe sa e sa plane te tjera djallezore...

Eshte arritur te filmohen nga nje i infiltruar ne rradhet e tyre disa rite satanike, flijime jo vetem te kafsheve por edhe njerezish, qe mos te permendi pastaj orgjira qe ty lol, nuk ta pret mendja.
avatar
enya

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Jon prej 21.04.12 11:09

Disa foto qe kane te bejne me kete shoqeri sekrete:avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  scarface prej 21.04.12 15:34

Po quditem me do "analista" te teologjise. Kishe po i dime lidhjet e kunderthenjet ndermjet feve, e me 2 "fakte" i akuzojne fete si mashkullore.
avatar
scarface

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Djep prej 23.04.12 11:30

Per mua jane pikerisht keto fakte prova me e palekundshme se ekzistenca pertej vdekjes vazhdon. Lista ne fillim te kesaj teme perfshin disa nga njerezit me te fuqishem te Amerikes e planetit mbare, e nese ata praktikojne okultizmin nderkohe qe nga ana tjeter jane financuesit me te medhenj ne kerkim-zhvillimin shkencor (te mos harrojme qe shkenca besimin ne okultizem apo dimensionet e pertejme i quan pallavra), ky fakt tregon qarte se keta njerez te fuqishem tjeter hiqen se bejne, e tjeter bejne.

Mesa kam informacion une ky klub mbledh anetaret e shoqerive idhtare te Luciferit, dhe vasaleve te tij (kisha i quan demone, ndersa xhamia xhinde). Sipas Sixto Paz Wells, Luciferi eshte nje entitet me fuqi mbi-njerezore qe operon pertej realitetit materjal tre-dimensional. Ai i jep rendesi te vecante logjikes dhe potencialit mendor, por jo domosdoshmerisht pasurimit (evolimit) shpirteror. Kjo per faktin se evolimi shpirteror e ben njeriun te arrije me hapa galopante potencen luciferiane, dhe kjo gje sic duket nuk i pelqen Luciferit (apo entiteteve te ngjashme me te). Njerezve te fuqishem te botes (atyre qe mbajne kontakt me Luciferin apo entitetet qe ai komandon), perfshire njerezit me te pushtetshem ne politike e biznes, patriarket me te medhenj te Vatikanit e Kishes, si dhe mullahet me te fuqishem te Islamit) ky entitet u jep pushtet politike, pasuri materjale (si dhe pakez dije mbi okultizmin e paranormalen - sa per t'i genjyer e per t'i mbajtur nen kontroll), por i mban qellimisht te varfer shpirterisht.

Pikerisht keta njerez kane udhehequr boten (Kisha, me vone edhe Xhamia, ne fushen e besimit, si dhe monarket e perandoret, me vone politikanet moderne ne fushen e politikes) per dhjetera mijera vjet, e per fatin tone te keq e kane udhehequr neper qorr-sokake. Te gjitha lufterat e fatkeqesite njerezore ne bote jane kurdisur (e vazhdojne te kurdisen) nga keta njerez te manipuluar e te poseduar nga entitete me te fuqishem se ata, me qellimin e thjeshte per ta mbajtur njerezimin vazhdimisht te percare e te pa-bashkuar. Luciferi dhe entietete te tjera si ai, dashakeqe te njerezimit e dine se nqs. njerzimi arrin te bashkohet dhe fillon te evoloje shpirterisht ashtu sic e ka parashikuar natyra, ai [njerezimi] behet i fuqishem brenda nje kohe teper te shkurter, dhe kjo sic duket nuk u shkon per shtat entiteteve te tjera (jashtetokesore) me te zhvilluara se ne, por qe evolojne me me ngadalesi se ne. Keto entitete zakonisht perfshijne Reptoidet (apo Drakonet, ose Reptilet) per te cilet flet me hollesi David Icke ne publikimet e tij. Shume studjues mendojne se Djalli (Shejtani, Satani) duhet ta kete origjinen nga kjo race jashtetokesore (Reptoidet). Zaccheria Sitchin - studjuesi i tabletave te baltes te Sumerit te lashte -mendon se Satani ka qene nje entitet Reptoid me emrin EN-KI qe eshte munduar ta ndihmoje njerezimin. Legjenda e lashte Greke me Prometeun mendohet se e ka origjinen nga ky karakter. Ndersa EN-LILi (vellai i EN-KIt, i cili faktikisht mendohet te jete Zoti qe udhehoqi Abrahamin sipas Dhiates se Vjeter te Bibles, Kur'anit, dhe Torah-s se cifuteve te vjeter) ka dashur ta mbaje njerezimin te pervuajtur e nen thunder. Gjithsesi entitetet dashakeqe ndaj njerezimit nuk kufizohen vetem me kete race jashtetokesore. Nordiket (ose Atlantet) gjithashtu mendohen te mos kene qene pozitive ndaj njerezimit. Ata thuhet se kane pasur nje pamje hyjnore (bjonde, e sy blu) por thuhet se dhe keta kane abuzuar me njerezimin duke e perdorur per interesat e tyre, si race sklleverish.

Reptoidet dhe Atlantet mendohet se kane qene gjithashtu mjeshtra te manipulimeve gjenetike, dhe shume eksperimente jane bere prej tyre me specje te ndryshme gjallesash, perfshire dhe njerezit. David icke dhe shume studjues te tjere, mendojne se vete monarket e fuqishem te Europes (perfshire dhe familjen mbreterore te Anglise) si dhe familjet me te fuqishme te biznesit dhe finances boterore (Rothschilds, Rockafellers, Carnages, Morgans, Bushes, etj), perfshire dhe 13 familjet e famshme Illuminati, jane njerez me nje perzierje te larte gjenetike nga gjenetika Reptoide. Thone qe raporti i perzierjes shkon deri ne 50% njerez / 50% reptoide. Ky program manipulimi gjenetik thuhet te jete kryer nga reptoidet per arsye se qenie me perzierje te tille gjenetike posedohen me kollaj nga entitete (shpirtra) te natyres Reptoide.

Kjo eshte pikerisht arsyeja pse keto ceremoni (sic jane keto te zhvilluarat nga Bohemian Club) zhvillohen - per te ndjellur shpirtrat reptoide, per te perfituar nga ata dije, per tu poseduar nga ata, e per tu kushtuar atyre sakrifica njerezore (perfshire dhe perdhunim e djegje te te miturve).
avatar
Djep

Te mendosh se ne te gjithe universin jeta inteligjente ekziston vetem ne Toke, eshte si te mendosh se ne nje are te mbjelle me grure do te mbije vetem nje kallize.

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Arsenic prej 23.04.12 11:40

Djep shkruajti:

Pikerisht keta njerez kane udhehequr boten (Kisha, me vone edhe Xhamia, ne fushen e besimit, si dhe monarket e perandoret, me vone politikanet moderne ne fushen e politikes) per dhjetera mijera vjet, e per fatin tone te keq e kane udhehequr neper qorr-sokake.
Te gjitha lufterat e fatkeqesite njerezore ne bote jane kurdisur (e vazhdojne te kurdisen) nga keta njerez te manipuluar e te poseduar nga entitete me te fuqishem se ata, me qellimin e thjeshte per ta mbajtur njerezimin vazhdimisht te percare e te pa-bashkuar.

Kjo eshte mese e vertete, por masat e gjera kete nuk arrine ta kuptojne, prandaj edhe sot vazhdojne si vegla qorre ti ndjekin pas...vriten ne emer te Zotit pa e njohur ate, urrejne dhe luftojne vazhdimisht te tjeret qe nuk jane sikur ata...kjo eshte shume e thjeshte te kuptohet nese shikohet historia njerezore dhe vuajtjet e saj.
avatar
Arsenic

70


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Odin prej 31.03.14 0:59avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Klubi Bohemian

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi