Njeriu

Shko poshtė

Njeriu

Mesazh  crystal92 prej 24.09.17 18:06

"Trupi i njeriut ka nevoi per 60 minerale,16vitamina,12amino acide dhe 2acide yndyrore per te mos zhvilluare semundje +probiotic+high orac score'.Nje nga komentet qe me ngacmoi dhe shokoi gjith kendeveshtrimin tim mbi ate cfare ne konsumojme.Nja nga gabimet me te medhaja qe mund ti bejme ne vetes sone eshte mos kujdesi per trupin tone.Nje nga ngjarjet qe shokoi jeten time eshte pergjigja idjote qe mori nje nga shoqet e mija para 5 vjetesh "nuk mund ta operojme vajzen sepse nuk kemi fonde ,ju skeni ekonomi me vjen keq" Dhe pyetja qe endet ne mendjen time gjith kohen prej 5 vjetesh 'pse duhet te paguajme lek per te shpeturare jeten,si mundet nje 'doktore ti thot nje femije 'me vjen keq ske lek' dhe ta ler te vdes.Ne kerkimet e mija per te gjetur nje zhgjidhje per semundjet vdekjeprurese gjeta diku ne internet  komentin qe me shokoi.Jo vetem qe paguajme lek por marrim nje trajtim qe nuk i hyn aspak ne ndihme trupit tone.Duke filluare qe te vaksinimi qe na behet kur jemi femij,qe nuk eshte i nevojshem sepse trupi femijes ka cdo gje qe nevoitet per nje shendet te mrekullueshem,por cfare eshte akoma me shokuese eshte medikamenten qe bijne ndesh me ate cfare duhet per sherim.Cdo njeri qe del me semundje kanceroze,diabetike,asma,atake,etj gjeja pare qe i vijet faij "sepse e ka pasur ne dikush ne fis dhe ju e keni trasheguare''sepse keni konsumuare shum sheqerrna ,embelsira dhe ka shkaketuare diabet'Asnje pergjigje seshte e vertet ,ajo cfare shkaketone semundje ne trupin tone eshte ushqimi qe konsumojme qe nga femijerija jone deri ne plakjen e trupit.Toksikimi i trupit tone fillon qe nga 'pije qumshtin sepse do rritesh i forte' kunsumo vez,gjalp djath per nje mengjes apo darke te kendshem,ha mish vici,derri lepuri peshku,pule,lope, per shendet sa me te mire' Gjitha jane keqinformime,trupit te njeriut nuk i nevoitet asnje nga nenproduktet qe dalin nga kafshet apo mishi,ato kan mbetje toksike te medhaja,duke shkaketuare kancer,diabet,asma.
Per te luftuare kancerin nuk nevoitet asnje lloi trajtimi me kimio,nuk nevoitet operiacione,por vetem ndryshim drastik i asaj qe konsumojme.Nje got uij cdo mengjes,kunsumimi i gjithave frutave,do ndihmoi njeriun te pastroi trupin nga cdo lloi toksikimi qe ka konsumuare.Asnje doktore nuk ka per ta shpetuare trupin tend por ti vet duke ndryshuare menyren e jeteses,dhe menyren e te ngrenit.
Nje dokumentar :
https://youtu.be/MfUfTU61cak


Edituar pėr herė tė fundit nga crystal92 nė 24.09.17 22:05, edituar 2 herė gjithsej
avatar
crystal92

Your body is way from me,
but there is a window open
from my heart to yours

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njeriu

Mesazh  Omnipresent13 prej 24.09.17 18:25

Je shume gabim mbi konceptin qe ke mbi semundjet. Se pari duhet te dish shkakun e semundjes dhe mandej ta trajtosh ate. Kanceri nuk sherohet me ngrenien e frutave apo pirjen e ujit. Semundjet mund te sherohen te gjitha nepermjet mendimit, por jo te gjithe e zoterojne vullnetin e duhur per te ndikuar mbi trupin e tyre dhe qe me pas ta sherojne ate. Prandaj duhet barnat, dhe vaksinat, pa te cilat, nqs nuk do t'ibenin qysh femije do vdisnim dhe gjendja do ishte si para shek. 20. Jetegjatesia e njeriu eshte me e larte se dikur, dhe cilesia e jetes eshte me e mire se dikur. DHe sot ne nuk kemi me epidemi kolere apo murtaje dhe tifoje si dikur dhe kjo fale zhvillimit te mjekesise. Por njerezit semuren me shume nga kanceri, dhe semundjet e zemres dhe kjo vjen nga shume faktore, ku nder ta eshte dhe ushqimi por ky nuk eshte i vetmi. Sepse keto jane semundje me shkaqe multi-faktoriale por me nje mekanizem zhvillimi ende te panjohur. E mgjth askush nuk duhet te percmoje ate qe sh mjeke me pare kane dhene e dhe jeten per te marre rezultatet pozitive ne shendet qe kemi ne sot, vetem e vetem se sot kompanite farmaceutike (nje pjese e tyre) kane si qellim te fitojne sa me shume para. Nuk ju detyron kush te vaksinoheni apo te beni kimioterapi. Njiheni me mire mjekesine, mandej flisni.

Omnipresent13

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njeriu

Mesazh  crystal92 prej 24.09.17 19:01

Sigurisht nuk mund te perfshije asnje mjek fundja ashtu jan programuare,mesojne ate cka ju thot libri( veshtrim personal mbi nerezit e mi qe jan mjek) ( mbase bej gabim qe i ve te gjith ne nje thes) ,ke te drejt qe nuk kam gjetur akoma shkakun e semundjeve kancereoze ( dhe kerkimi im nuk qendron siperfaqesore me shum te rekomandoi filmin dr strange, ) dhe shum semundjve te tjera.Por te lutem vetem ceshtjen e " lekeve mos me ngacmo te lutem esh nje plag ktu ne zemr qe femija 5 vjec mos shpetohej per shkak te lekeve mendoi qe ktu ska nevoi per koment teorapija,vaksinimi e bla bla ,vazhdoi me mendimit qe nuk mund te nevoitet ,ti vet e ke parashtruare qe sherohet me te menduarit,energjise tende por kjo sigurish do duhet koh qe ne te mesojme,( kam rast qe kan arriture te shpetojn kancerit duke ndyshuare gjith menyren e te ngerenit dhe jetuarit) Ajo cka doja un esh qe njerezit ndryshojne menyren e te ngrenit pasi jan trasheguare mendime jo te sakta mbi ceshtjen e te ngerenit.Fundi trupi jon nuk nevoitet asnje nga kto ushqime por vetem ca kombinime.
avatar
crystal92

Your body is way from me,
but there is a window open
from my heart to yours

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njeriu

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi