A mund te me ndihmoj dikush ?

Shko poshtė

A mund te me ndihmoj dikush ?

Mesazh  Dilan prej 20.09.17 19:55

Pershendetje
A mund te me ndihmoj dikush duke me thene nese di ndonje vend ne Tirane ku ka nga keta njerzit qe shkruaj hajmali , te ndihmojn te eci mbare ?
Kushdo qe di ju lutem te me ndihmoni qoft dhe duke ma derguar me mesazh privat
Faleminderit
avatar
Dilan

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoj dikush ?

Mesazh  Dilan prej 25.09.17 11:33

Pershendetje , a mundet dikush te me ndihmoj ?
faleminderit
avatar
Dilan

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoj dikush ?

Mesazh  Albi4all prej 25.09.17 18:52

pse more vlla do ti hajmali kur ka me mira metoda qe te ndihmojn te fillosh vet nje rrug te mbar
1 fillon ta pranosh te panjohuren si deshir per ta kaluar
2 fillo duke dashur veteveten ( jo egoist , injorant, dashakeqes keto te largojn nga rrethi )
3 fillo ti pranosh mendimet e te tjerve si mundesi jo si urdher
4 medito herpashere me metoden e shendrritjes hynore 30 minuta ne mengjes dhe 30 ne mbremje
5 fillo te korrigjosh veteveten cilat jan gabimet dhe cilat jan te mirat ( gabimet e bera me par falja vetes dhe mos i perserit me )
6 fillo te gjesh shok me te njejtat mendime ( qe kan ane pozitive)
jam i bindur qe to te shkoj mbar gjith jeten po i mbajte keto rregulla pastaj to te fillosh te rrisesh vetedijen qe do te drejtoj ne rruget dhe problemt ne vijim
sipas medimit tim jeta eshte me problem qe na presin neve qe ti zgjidhim e jo te ju frigesohemi e ti leme qe te na mundin e te kerkojm pastaj ndihm ngado ( thjesht invalid mendor me trup dhe mendje te shendosh )
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoj dikush ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi