Qyteti astral

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Qyteti astral

Mesazh  crysta prej 17.09.17 14:47

Ishte sikur te zgjoheshe nga njė ėndėrr e gjatė,pak minuta me vone e kuptova qe nuk I perkisja me botės sė  "gjallėve". Gjeta nje te  vertet te  paimagjinuare,papriturat e fazave te ndryshme se jetes.U zgjova ne dimensionin  e quajtur " umbral",nje lloi purgatori.Humba te gjitha senset e kohes ,hapesires,ndjeja dhimbje ne trup,shpirt,ishte nje lloi force qe nuk mund ta kuptoja qe dijet e mija nuk me hynin ne pune per asgje.

Duke menduare per te kaluren kuptova qe paraqitja e jashteme nuk esh asnjeher e lidhur me realitetin,pjesa jone e erret eshte e fshehur nga ndjenjat false te qetesis,por nje dit do te kthet mbrapc ,dhe kurr nuk esht vone per te ndryshuare.

Nepermjet ketij dimensioni shkaterrues,vetem mund te mbijetoja pashpres,pa pergjigje,mbytur ne dhimbjen e tmerrshme vetem duke marre frymė,uritur,ftohte dhe shum frike.Me mendime vetvrasje,hidhesha nga donje latersi se ky do ishte i vetmi shpetim.Kur rashė ne deshperim te thelle me dhimbje te madhe mbi kraharor ,ne shpirtin tim ,skisha me asnje force,u luta me gjith shpirt per te me nxjerr nga ai makth,me gjith qenien time u luta.

Nuk e di sa koh kaloi por lutja ime u degjua, erdhen dhe me nxorren nga ai dimension,nga ajo katrahur qe kisha futur veten.Tashme vazhdoi te jem nje 'paciente' ne spital,me shum pyejtje(pergjigjet te cilat vijn avash avash ) dhe me ato un ngre veten time atje ku esh dhe burimi jetes,zoti,universi,drita e gjithesis,atje ku te gjith behemi 1.

Gjat kesaj periudhe qe kam qen paciente kam mesuare qe dashuria esh pergjigja e gjitha pyetjeve te mija,perulja qe duhet te kemi ndaj njeri tjtertit sepse ne fund te gjithesise 'une jam ti dhe ti je une' .Te gjithe jemi njesoi dhe te njeten kohe te ndryshem por te lidhur.

Histori personale e imja e perzier me ate qe chico havier ka pershkruare ne nje nga librat e tij 'Our Home' Do keshilloje gjith nese kan donje te aferm,ose vet qe ndodhen ne kte gjendje te luten me gjith shpirt zotit,universit,engjeve te tyre qe do benin gjithcka per ne per te na. dihmuare,lutuni lereni veten e lire ne doren e tyre ,ata e din shum shum mire cfare esht me e mira per ne.Mos endeni mbi gjerat materiale harrohini,vetem beni te lumtur shpirtin tuaj.
crysta

6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qyteti astral

Mesazh  Zattoo prej 17.09.17 22:10

Shume mire qe paske kuptuar nje pjese te realitetit ne te cilin ndodhemi dhe shpesh vetem nepermjet pervojes personale e kuptojme.
Por duhet te kemi kujdes sepse kjo pervoje edhe mund te jete subjektive.
Zattoo

698

Re: Qyteti astral

Mesazh  crysta prej 18.09.17 11:40

Zattoo shkruajti:Shume mire qe paske kuptuar nje pjese te realitetit ne te cilin ndodhemi dhe shpesh vetem nepermjet pervojes personale e kuptojme.
Por duhet te kemi kujdes sepse kjo pervoje edhe mund te jete subjektive.
Them drejten mu desh 5 vjet per te kuptuare kte,por ashtu kam kuptuar qe nese sdo ishe atje a do arrije te kuptoje se kush esh verteta? S.Sigurisht jo besoi qe ishte nje rruge per tu marre( edhe pse nuk ishte egoja ime por njerezit e tjer me futen atje dheme quajten te cmendur pasi me pan ne gjendje mjerane) gjithsesi ka plot gjera per tu kuptuare faleminderit per pozivitetin
crysta

6

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi