Kam tre pyetje

Shko poshtė

Kam tre pyetje

Mesazh  gjemajl92 prej 15.09.17 21:24

Pershendetje antare te  forumit kam tre pytje

1.kam pare shume shqiptare qe kan ndertuar makineri te teklogise se larte ne shtepi te veten disa helikopter,disa vetura  etj,por dua ta di a ka shqiptare qe kan shpikur diqka te re ende pa e zbuluar,nese keni info dua ta hapni nje tem rreth kesaj.

2ndoshta tingellon pak fyese por dua ta di se a eshte ky forum me pikpamje satanike,gjithashtu dua info rreth kulteve dhe organizatave satanike si filluan,cilat jane dhe a egzistojne ende?

3.Permendet neper internet antikrishti,neper filma hollivudian,dhe thone se ushtaret e antikrishtit jane muslimanet,dua ta di se kush eshte antikrishti?
avatar
gjemajl92

I perjashtuar
Thyerje e rregullores A/9

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam tre pyetje

Mesazh  Pansophia prej 15.09.17 22:14

Po pergjigjem per pyetjen e dyte, mqs me takon:

Jo, forumi s'ka pikepamje satanike. Cdo shkrim qe ben propagande satanike do fshihet nga forumi, ashtu si dhe cdo anetar qe ben kete gje do perjashtohet. Satanizmi i cfaredo forme bie ne kundershtim me qellimin e forumit.

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam tre pyetje

Mesazh  55 prej 19.09.17 14:01

nqs je i/e monoteist ose pjestar i atyre feve abrahamike atehere gjithcka qe eshte jashte programit te tyre dogmatik eshte satanike dmth kundershtar i tyre
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam tre pyetje

Mesazh  Zattoo prej 19.09.17 20:51

excommunicated shkruajti:nqs je i/e monoteist ose pjestar i atyre feve abrahamike atehere gjithcka qe eshte jashte programit te tyre dogmatik eshte satanike dmth kundershtar i tyre

E saskte, per ta Hermetizmi, Paganizmi, Wicca, Druidet, Shamanizmi, Zoratizmi, hinduizmi, taoizmi, jainizmi, budizmi etj etj jane satanizem dhe vetem dogmat e tyre jane te verteta.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjegje

Mesazh  bojko prej 24.09.17 18:00

une jam i besimit abrahamilk, besoj bindshem ne nje zot si krijues i universit dhe i te gjitha dimensioneve perfshire te gjitha krijesat shpirterore apo fizike..... por kjo nuk dmth qe nuk mund te jem spiritualist apo si e quani ju ketu disa nuk e lidhi qdo gje me satanizem.
cdo njeri mund ta zgjedh cilen rruge perfaqeson rrugen e bardhe, te hirte apo te zeze.
une mendoj qe cdo profet ka pase lidhje me boten astrale apo shpirterore.

per ty xhemaijl te takon ty te vendosesh nese don te hysh ne boten e magjive dhe si i sheh ti ato mvaret se ti qfar qellimi ke, satanizmi eksiston per ata qe e besojne dhe e praktikojne. ti nese nuk don mos u kyq ne keto muhabete.

hollowood eshte pe trur shperlar jo per njerez intelegjent, me ben te qesh ajo qka thua ti per antikrishtin.
une jm musliman dhe jo ushtar i askujt.
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam tre pyetje

Mesazh  aleksander 45 prej 10.11.17 12:41

1 .per pytjen e par nuk mund te pergjigjem ???

2 . jo ka permbajtje si lloj informacione bazike qe duhet ti di ndoshta gjdokush . organizatat satanike nuk e di a egzistojn ,,nuk po pergjigjem ,,

3 . nuk e di se sa e ke logjiken e zhvilluar por vete fjala antikrisht po te tregon por ushtaret e antikrishtit nuk jan muslimanet e ke gabim
Antikrishti (gr. anti = kundėr; dhe krishti = mesia) nė eskatologjinė e krishterė nėnkupton njė person, figurė tė njė personi, vete apo qenie tjetėr qė ėshtė trupėzim i sė keqes. Emri antikrisht rrjedh nga libri 1 dhe 2 i Gjonit, i cili pėrshkruan ēdokėnd qė mohon Krishtin. Emėrtimi pėrdoret shpesh nė profecitė lidhur me "Bririn e vogėl" tė fuqisė tek Danieli 7, dhe ka tė bėjė me shumė mėsime tė Fundit tė botės

Antikrishti do tė thotė Mesia i rremė, Profeti i rremė, prandaj ėshtė njė figurė izraelite apokaliptike (d.m.th. qė ka tė bėjė me fundin e kohės sonė.
avatar
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...


4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kam tre pyetje

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi