Armagedoni

Shko poshtė

Armagedoni

Mesazh  Vitruvian prej 28.08.17 9:37

Armagedoni, pėr njė kohė tė gjatė u bė njė term pėr tė pėrshkruar njė ngjarje apokaliptike tė fundit tė kėsaj bote! Siē thuhet tek Apokalipsi 16:16, Armagedoni ėshtė vendi i zgjedhur i njė lufte tė Perėndisė dhe mbretėrve nė botė. Lufta midis pjesės pozitive dhe asaj negative.

Apokalipsi ėshtė dėshmimi i njė thirrje tė padiskutueshme pėr ata, dhe grupet qė besojnė nė realizimin e profecive nė ngjarjet e vėrteta.
Fjala "armagedon" vjen nga hebraisht = "har magiddon", qė ka kuptimin e "Tel Megiddo" (mali, qyteti i lashtė nė Izrael);

Nė Zbulesėn 16 ėshtė njė pėrshkrim i fundit i epokės, dhe beteja e fundit qė po luftohet nė Armagedon, midis forcave tė sė mirės dhe forcave tė sė keqes. Teksti: (16:16): "Dhe i mblodhi ata nė njė vend tė quajtur nė gjuhėn hebraike Armageddon..."


Edituar pėr herė tė fundit nga Vitruvian nė 28.08.17 17:22, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Vitruvian

"Njė pjesė e vogėl e njerėzve janė tė aftė pėr tė patur shpirt"

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Armagedoni

Mesazh  syri i art prej 28.08.17 17:00

Armagedoni esht fjal shqipe...qe thot Arma qe doni...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi