Mrekullia e ekzistencės

Shko poshtė

Mrekullia e ekzistencės

Mesazh  Vitruvian prej 27.08.17 20:19

Niveli i energjisė sė dridhjeve, pėrcakton kapacitetet tona shpirtėrore. Ne tė gjithė vijmė nga i njėjti burim i njė fryme supreme, tė gjithė jemi energji e pastėr. Kur e dėgjojmė veten, arrijmė tė pėrmbushim dėshirat tona dhe tė lejojmė vetveten tė zhvillohet mė shumė, por kur e kufizojmė veten ngushton shpirtin dhe energjia ėshtė nė cilėsinė mė tė ulėt. Niveli mė i lartė i energjisė ėshtė harmonia.
Lumturia ėshtė ajo qė ndieni, thoni dhe bėni nė nivelin mė tė lartė tė energjisė. Lumturia nuk ėshtė njė dimensionale, por ka tri dimensione nė qenien njerėzore, qė kur ju jeni nė harmoni, ju bashkoheni plotėsisht me to...

avatar
Vitruvian

"Njė pjesė e vogėl e njerėzve janė tė aftė pėr tė patur shpirt"

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi