SImbolika rosikruciane ne televizion

Shko poshtė

SImbolika rosikruciane ne televizion

Mesazh  Pansophia prej 26.08.17 18:34

Ekziston nje serial japonez(anime)-REVOLUTIONARY GIRL UTENA(Vajza revolucionare Utena) i cili manifeston simbole dhe mesazhe rosikruciane, te cilat po i paraqis me poshte ne foto. Mesazhet shprehen dhe ne tekst apo ne vargjet e kenges, por qe eshte e pamundur t'i sjellesh te gjitha:


Lucifer, biri i agimit

Keshtjella ku banon PerjetesiaFati absolut/Erresira apokaliptike
Nqs nuk mund te thyeje guasken e vezes, nje zog do te vdese pa u lindur

Ne jemi zogu/bota eshte veza jone

Nqs ne nuk thyejme guasken e botes, do te vdesim pa u lindurSI delfin


Ne rikthimin tek fillimi

Drita apokaliptike, drita e Majkellit

Duke kerkuar perjetesine, dmth marrezine
Vazhdon


Edituar pėr herė tė fundit nga Omnipresent13 nė 26.08.17 18:58, edituar 1 herė gjithsej

Pansophia

158


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SImbolika rosikruciane ne televizion

Mesazh  Pansophia prej 26.08.17 18:58


Dy sekse, dy pole, dy une

Koha, Hapesira,Veza kozmike, filozofi, kristal,kryqi i kuq(trendafili ne kryq)


Cdo krijim,gjini, kaos, Anima Animus

Nxito ne perkryerjen tende shpirterore/dmth rivizito te brendshmen

Do e bej ate(boten) qe vetem ne te dy te jetojme ne te

Hermafrodism


Nuk do marre fund derisa te shohim vertet fundin

Lindja kozmike,ne fjale te tjera paracakton Perndritjen


Kur te kalosh permes Portes se Trendafilit/rruga per ne keshtjelle do te hapet

Atehere do te fitosh fuqi per te sjelle revolucionin ne bote

DHe atehere do te takohemi dhe nje here

SHenon Princi yt

Keshtjella ku princi dhe princesha

DO te jetojne pergjithmone te lumtur

VArri i ZOtit, Princi


Vazhdon

Pansophia

158


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SImbolika rosikruciane ne televizion

Mesazh  Pansophia prej 26.08.17 19:34Brenda, trupi im eshte antik


Lindja ime me con drejt vdekjes

Perseritja, kaq absurdeEshte koha te ngrihemi nga arkivolet

Nga arkivolet qe Fundi i Botes ka pergatitur per ne


Pansophia

158


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SImbolika rosikruciane ne televizion

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi