Feja para gjithēkaje ?!

Shko poshtė

Feja para gjithēkaje ?!

Mesazh  Antriks prej 15.08.17 7:23

A nuk mendoni se feja eshte perdorur per mjaft perfitime dhe kontrroll ne mase te gjithe botes ? (Kerkoj ndjese pa dashur te fyej askend...) A nuk mendoni se Vatikani mbart ne vetvete 1mln here sekrete me te medha dhe reale sesa Iluminati apo llozhat e masonet e lire?
avatar
Antriks

Antriks ,per te qene sa me prane engjejve ,edhe pse emri im eshte Endri!!!

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja para gjithēkaje ?!

Mesazh  SCORPIUS prej 15.08.17 8:38

Feja para gjithckaje? Termi i duhur mund te jete "Zoti para gjithckaje"
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

@ Antriks

Mesazh  bojko prej 15.08.17 12:03

ti antriks beson qe vatikani mund te kete sekrete dhe illuminati apo masonet mos ta dijne per kete, apo qe vatikani te jete i paster nga masonet dhe influenca e tyre ?? nuk qenke i informuar mire shoku !
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

74


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja para gjithēkaje ?!

Mesazh  Antriks prej 16.08.17 22:27

Bojko ,ja ku po te pergjigjem.Masonet nuk jane ata qe mendon ti, ne cfaredo koncepti jane te hapur drejt realiteit dhe pranojne qeniet e tjera njerezore .. Prove per kete ke masonet e lire ! Perderisa e verteta tashme eshte ne shesh askush nuk luan dot me te.Per vite me rradhe mbi ta kane renduar akuza te kota njekohesisht te pabaza si vrasje perbrenda tyre dhe jashte ,rituale satanike asgje e vertet ,tani le te flasim per Vatikanin !Ketu gjithcka ndryshon sekretet qe mbart V ne as qe mund ti imagjinojme duke filluar qe nga skicat e shkencetarce me te medhenj etj .. dokumente dhe doreshkrime qe brenda pak sekondash ndryshojne gjithe boten .Une po shprehem se Vatikani ka edhe me shume influence mbi boten sesa masonet te cilet nuk kane teper fuqi kunddrejt mases sepse besimi i drejton ata tek Vatikani... Keshtu mendoj une! Gjithsesi ngelen thjesht fjale!
avatar
Antriks

Antriks ,per te qene sa me prane engjejve ,edhe pse emri im eshte Endri!!!

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja para gjithēkaje ?!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi