Te flasesh me nje familjar te vdekur

Shko poshtė

Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Rihannon prej 01.08.17 13:07

Kjo eshte nje magji pak delikate qe jo te gjithe mund ta ndjejn veten rehat . Nese ndiheni te fyer nga ato qe do te shkruaj me poshte ose i perkisni nje besimi fetar qe nuk i mirkupton keto gjera ju lutem mos lexoni !

Ather kjo esht nje magji qe te krijon mundeine te flasesh me nje nga familjaret e tu te vdekur , eshte magji teper e rrezikshme pasi per disa momente ti ke fuqine te prishesh balancen e natres , pra te shohesh e flasesh me nje te vdekur . Sigurisht shancet per te mos funksionuar egzistojne pasi ka shume faktor qe mund ta prishin magjine si perpikmeria me kohen qe e realizoni , besimi qe keni se do te realizohet , apo edhe nese shpirti qe po thirret prej jush deshiron te vij prane .

Duhet te shkoni ne varreza dhe ora 4:00 e mengjesit duhet tju gjej prane varrit te personit tuaj te dashur . Nuk duhet te keni asnje drte me vete sad erresire te jete perreth. Uluni ne gjunje perball varit dhe mbyllni syte . Tani recitoni keto vargje aq here sa te ndjeni nje prezence qe ju kap nga dora . ( edhe kur te ndjeni prezencen mos i hapni syte )

Obsecro autem vos de sepulchro tuo.
Ex aeterna tua somnus.
Aperi oculos tuos et animo purgabit.

Kur prezenca tju leshoj doren mund te hapni syte . Perball do te gjeni personin e vdekur. Kujdes mund te mos jet ai . Pyeteni direkt Si ke qene ? Nese pergjigjet me nje fjali te ndryshme nga Jam shume mire , po ti ? athere eshte familjari juaj por nese pergjigjet me nje pyetje pra si me lart kujdes . Tani pergjigjuni pyetjes se tij Edhe un jam mire faleminderit .
Me pas personi qe ndodhet para jush ( nese nuk esht familjari juaj ) do tu kerkoj leje per tu perqafuar . Ketu beni kujdes mos i thoni as po as jo thjesht i thoni : Do te doja te flisja me ( emrin e familjarit tuaj )
Personi para jush thjesht do te tundi koken . Tani duhet te mbyllni syte dhe te prisni . Mund te ndjeni nje te prekur e cila nuk do te jete si e para por shume me e bute me njerzore , kjo e prekur do tju bej te ndiheni mire . Tani hapni syte dhe perpara do te keni familjarin tuaj me te cilin mund te flisni si te deshironi . Kur te vi koha per tu ndare duhet ti thoni Mirupafshim , do te shihemi ndonjedite! Nese si thoni ai do tu ndjek pas gjithe jeten pasi nuk do te mund te kaloj prap ne planin e shpirtrave . BENI KUJDES !!!!!!
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Muneer prej 01.08.17 13:29

Nuk eshte gje tjeter vetem nje tentative per te komunikuar me xhinde. Varrezat ngaqe jane te frikshme e bejne me te besueshme tentativen dhe me te realizushme. Kush ka ndermend qe ta provoja do ta keshilloja qe para se ta provonte te lexonte Kuran per dy arsye: 1 - Qe ta lexoje ne liber qe njeriu pas vdekjes nuk kthehet me ne kete bote me asnje lloj magjie 2- Qe te mbrohet nga ajo qe mund ti shfaqet perpara.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Rihannon prej 01.08.17 14:13

Muneer shkruajti:Nuk eshte gje tjeter vetem nje tentative per te komunikuar me xhinde. Varrezat ngaqe jane te frikshme e bejne me te besueshme tentativen dhe me te realizushme. Kush ka ndermend qe ta provoja do ta keshilloja qe para se ta provonte te lexonte Kuran per dy arsye: 1 - Qe ta lexoje ne liber qe njeriu pas vdekjes nuk kthehet me ne kete bote me asnje lloj magjie 2- Qe te mbrohet nga ajo qe mund ti shfaqet perpara.
sic e thash dhe me lart nese jeni besimtar me mir mos ta lexoni !!
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Pansophia prej 06.08.17 18:58

Shpirtrat kur largohen nga trupi pas vdekjes,nk mund te bien ne kontakt me boten fizike se ka rregulla atje ku shkojne. Zakonisht, nheriu bie ne kontakt me fantazmen e njeriut te vdekur,qe nk eshte shpirti, por gjurme energjitike. Edhe mediumet bien ne kontakt me fantazmat ose me krijesa te astralit. Vetem persona mjaft te ndritur shpirterisht mund te kontaktojne vertet me shpirtrat. Keshtu qe kursejani vetes keto rituale se nk ndodh asgje.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  une dhe universi prej 17.08.17 22:45

Rihannon une dua te kontaktoj me demonet por nuk di menyren do ma tregosh?
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Matrix in your eyes prej 20.08.17 17:18

Nuk eziston asnje lidhje me shpitrat qe kan len token dhe trupat e tyre pasi ka shum ligje ,universi ekziston ne ligje ,prandaj te lutem mos e disformo ne kte menyre njerezit dhe ti cosh ne nje rruge qorre,meso me shum perpara se te besh nje tem te tille .
avatar
Matrix in your eyes
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  22:22 prej 22.08.17 9:48

Perpara se te flasesh me familjarin njeriu duhet te studioje veteveten. Brenda nje njeriu ndodhen 4-5 pjeseza shpirterash ku te bashkuar formojne nje shpirt te vetem. Secili nga keto shpirtera ka eksistuar ne kohe, secili ka historine e tij te shkuaren e tij te rimisheruar. Para se te vendoset te flitet me familjarin e vdekur, duhet te vendosesh se me cilen nga keto pjeseza kerkon te komunikosh.
avatar
22:22
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  changel prej 08.06.18 20:10

po kur te vdes a mund te kontaktoj me te gjsllet?
avatar
changel

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Vizitor prej 08.06.18 22:05

changel shkruajti:po kur te vdes a mund te kontaktoj me te gjsllet?
Po,nese ploteson disa kushte,mund te kontaktosh nje person qe e ke len ktu 3d.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  changel prej 08.06.18 23:55

Crystal92 shkruajti:
changel shkruajti:po kur te vdes a mund te kontaktoj me te gjsllet?
Po,nese ploteson disa kushte,mund te kontaktosh nje person qe e ke len ktu 3d.
Nuk kuptova tallesh tani?
avatar
changel

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te flasesh me nje familjar te vdekur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi