Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 28.07.17 17:49

A ja keni ngulur ndonjehere syte vetes ne pasqyre per nje kohe teper te gjate ? Duket e cuditeshme e di por jam i sigurt qe gjysma e njerezve qe do e lexojn kete e kane bere... Dhe jam i sigurt qe ju qe e keni provuar keni vene re se pasi shikoni te perqendruar per nje fare kohe ju pershkruan nje..... le te themi ndjesi.

Ju qe e keni provuar e dini per cfar po flas. Eshte teper e veshtire per tu pershkruar pasi njerez te ndryshem kane mendime te ndryshme sigurisht . Disa kane shkuar deri atje sa jane shprehur se eshte nje eksperienc gati gati spirituale dhe i ka ndryshuar komplet qenien e tyre.Ama per nje gje jane te sigurt te gjith , te veshtrosh veten per nje kohe te gjate ne pasqyre te krijon nje ndjesi te keqe , sikur dicka nuk shkon , sikur dicka e keqe po ndodh . Nuk mund te pershkruhet por shum shpejt dicka brenda qenies tuaj do tju thot te largoheni me vrap prej aty . Sikur cdo qelize ne trupin tuaj po uleret qe te zhdukeni nga pasqyra. Megjithse askush se di me saktesi se nga cfar duhet te largoheni. Nese vendosni te kryeni ritualin e meposhtem ( e pranoj mund tju duket pak ekstrem ose budallallek ) duhet te keni kujdes. Njerezit qe e kane provuar rrefuzojne te tregojne se cfar ka ndodhur , por mos u shqetesoni un jam ktu per tju udhezuar .

Te gjith atyre qe nuk duan te vazhdojn me tej ju them te ndalojn se lexuari qe tani !!!!!!!!!!!

Pra nese vendoset te vazhdoni te lexoni duhet te ndiqni keto udhezime me shume kujdes qe rituali te funksionoj. Ju duhet nje dhome me nje pasqyre cfardo dhe dhoma te jete ne erresire te plote ( Dritarja te jete e mbyllur por nuk ka problem qe te hyj pak drite prej saj gjithsesi duhet te jete komplet e mbyllur dhe dritarja mos te jete perball pasqyres) Pra nje vend i perkryer do te ish banja por zgjedhjen po jua le ne dor juve. Tani afrojuni pasqyres sa me shum te mundeni por jo aq shum sa tju mjegullohet shikimi. Duhet ta shikoni veten qartesisht. Shikoni veten ne sy dhe buzegjeshni. Nuk e kam fjalen per ndonje buzeqeshje me shum zemer apo me shpirt thjesht sigurohuni qe tju dalin dhembet duke buzeqeshur. E di qe do tju duket si budallallek edhe do te dukeni si nje i cmendur por askush nuk po ju shikon ! :p Tani vetem shikoni veten tuaj , mos e largoni shikimin per asnje lloj arsye edhe nese degjoni zhurma perreth jush apo shikoni dicka te dyshimt me cep te syrit . Ju siguroj qe jan iluzjone nga frika ose erresire. Tani pjesa me e veshtire , sic edhe thame me lart brenda vetes do tju vij ajo ndjesia se dicka aty po nuk eshte ne rregull dhe ju sduhet ta beni kete por INJOROJENI. Nese doni qe rituali jone te funksionoj injoroni friken dhe vazhdoni te shikoni pa larguar syte . Pasi kjo ndjesi frike tju kete kaluar do tju vij nje ndjesi tjeter . Nje ndjesi qe duket komplet joreale sikur jeni ne enderr . Tani vetja juaj ne pasqyr do tju duket sikur esht njesh me ju sikur ju perket ju dhe ju i perkisni asaj por nuk jeni i njejti person . Eshte nje ndjesi e papershkrueshme me fjale . Tani ju nuk do te jeni me i friksuar nga pasqyra por do tju duket sikur jeni njesh me te . Nuk mund ta them me siguri sa do ju duhet per ta perjetuar kte gjendje . Ndoshta 10 minuta apo 20. Por kur ta ndjeni kete gjendje qe po ju perfshin mbyllni syte. Vazhdoni te buzeqeshni por mbajini syte mbyllur. Kur te jeni gati hapini dhe veshtroni ne pasqyrimin tuaj dhe keni per te kuptuar pse vetja juaj ju paralajmeronte vazhdimisht...
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  excommunicated prej 28.07.17 19:50

Guru S'pitka, guru i paranormales!

Ke shkuar pėrtej normales, drejt e aty tek pėrkthimi nė internet. Unė i kam provuar tė gjitha ushtrimet me pėrqėndrim, deri aty tek vėzhgimi i diellit, dhe e di se ja ke fut kot me kėtė qė the lart. Gjithsesi edhe njė herė punė tė mbarė..s'do tė bie mė nė qafė as ty dhe as kėta magjistarėt e tjerė
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 29.07.17 16:51

Nqs merr vesh nga okulizmi besoj e di se keto rituale jo gjithmon funksionoj dhe nqs nuk perqendrohesh dot besoj esht problemi yt pastaj duhet te jesh shum budalla ti ngulesh syte diellit per tu perqendruar duke plas syt ne diell , gjithsesi your call !!!!
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  excommunicated prej 29.07.17 19:09

Tė kuptoj, e marė vesh, unė nuk di asgjė nga okultizmi daku..prandaj e quajte atė ushtrimin me pasqyr 'ritual'. Meqėnėse e quajte 'ritual', tė udhėzoj qė tė shikohesh ēdo ditė mėngjes pėr mėngjes nė pasqyr ato sytė blu signorina.
Kurse plasja e syve drejt diellit quhet 'sun yoga'. Dhe ėshtė praktika mė e fundit qė ėshtė futur nė okultizėm Rihana..
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 29.07.17 22:11

Perse merr mundimin te kthesh pergjigje te zgjuara kur e pranon dhe vet qe je jasht teme shpirt ? Sic e the dhe vet nuk merr vesh nga okulizmi kshu qe te sugjeroj te lexosh pak dhe te vish te shkruash ketu , sa per sun yoga me duket budallallek te shpenzoj kohen me teknika te reja idiote nese neser do te me duhej te shpenzoja lek per syze optike nga dielli, Oh se harrova emri nuk esht Rihanna por Rihannon qe eshte nje perendesh kelte por sic thash edhe me lart nuk ja vlen te diskutojm se duket qe ske lidhje me kte forum
CIAO !!!!
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  excommunicated prej 29.07.17 23:14

E shohė Rihana, pėrsėrit fjalėt mė keq se papagalli! Do postoj ca shkrime pak nga pak, pres nga ti qė ti provosh e para, po pate tė njėjtėn gusto. Por kam merak pėr ritin tėnd qź do ta provojn tė gjithė dhe ke pėr ta parė se ke pėr tė patur sukses Guru S'Pit'ka! Unė s'tė thash qė tė provosh 'sun yoga', se kam frikė se verbohesh zogu! Pse s'kam lidhje me kėtė forum, pse ē'farė ėshtė Sparta?
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 30.07.17 13:25

Hahaahahaah me ty nuk ben dot debat normal sepse nuk di te shkruash mbi te gjitha por pres me padurim te lexoj budallalleqet qe do postosh.... Kam pas nevoj te qesh pak kto koh me then te drejten
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Muneer prej 30.07.17 16:26

excommunicated shkruajti:E shohė Rihana, pėrsėrit fjalėt mė keq se papagalli! Do postoj ca shkrime pak nga pak, pres nga ti qė ti provosh e para, po pate tė njėjtėn gusto. Por kam merak pėr ritin tėnd qź do ta provojn tė gjithė dhe ke pėr ta parė se ke pėr tė patur sukses Guru S'Pit'ka! Unė s'tė thash qė tė provosh 'sun yoga', se kam frikė se verbohesh zogu! Pse s'kam lidhje me kėtė forum, pse ē'farė ėshtė Sparta?
Mos po e ngaterron me femer Rihannon se me sa kam par postimet, esht mashkull.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  excommunicated prej 30.07.17 19:28

Muneer shkruajti:

Mos po e ngaterron me femer Rihannon se me sa kam par postimet, esht mashkull.

Ėshtė transgjinore narcistike megalomanjake! (Mashkull qė mban emėr perėndeshe, ē'farė do mė?!) Kushedi sa profile ka hapur, mbase mban njė fletore dhe mban shėnim pėr tė gjitha. E shikon hyri drejt e nė temė, shkrimet e tė tjerėve janė budallalliqe kurse tė sajat janė pėr tė arritur klimaksin thjesht me njė tė shikuar nė pasqyrė. E mori vėmendjen qė dėshironte!
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 01.08.17 12:09

Ska problem gabimet per njerzit jan !
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Muneer prej 01.08.17 12:13

excommunicated shkruajti:

Ėshtė transgjinore narcistike megalomanjake! (Mashkull qė mban emėr perėndeshe, ē'farė do mė?!) Kushedi sa profile ka hapur, mbase mban njė fletore dhe mban shėnim pėr tė gjitha. E shikon hyri drejt e nė temė, shkrimet e tė tjerėve janė budallalliqe kurse tė sajat janė pėr tė arritur klimaksin thjesht me njė tė shikuar nė pasqyrė. E mori vėmendjen qė dėshironte!
Te kuptoj.. Qenka ajo seria Morgan TheSetting Witch.... Etj Nuk e kuptoj cfare kerkojn ne forum kta.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti ngulesh syte vetes ne pasqyre ( ritual per te perjetuar paranormalen )

Mesazh  Rihannon prej 01.08.17 12:42

Sa ka ren niveli i ktij forumi pz. Spo e njoh me , sguxon robi te shkruaj nje artikull qoft e nga interneti se hidhen ne sulm . Ky Guruja qenka keq fare njer flet dy fjal te medhaja edhe i duket sikur te ngul. Ik o shoku se kto fjalet qe perdor ti ktu un i kam mesuar qe ne kopesht. Shum njerez pa nivel pfffffff.....
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi