Nje grua e moshuar apo shtrige djallzore....?

Shko poshtė

Nje grua e moshuar apo shtrige djallzore....?

Mesazh  Rihannon prej 23.07.17 15:24

Pershendetje te gjithve si fillim, un se fundmi vendosa ti rikthehem perseri ketij forumi pasi e kam ndjekur qe ne moshen 10 vjecare pasi isha i fiksuar me okulizmin dhe mistiken. Ateher si cdo femij nuk kisha njohuri te qendrueshme dhe thjesht lexoja dhe grumbulloja material. Mbaj mend qe ather forumi ish i vogel dhe nuk kish kaq shum antar , gjithsesi tani jam kthyer dhe edhe pse kam disa vite qe e kam len pas boten okulte dhe misterioze kam shum informacion qe dua ta ndaj me ju dhe do te jem shum aktiv .

Faleminderit per vemendjen dhe postimin tim te par do te doja ta filloja me nje histori qe i ka ndodhur mamit tim kur ishte 17 vjece.


Atehere mami im jetonte ne vlore se bashku me prinderit prane bashkise se vlores. Ishte qershor dhe bente shum vap ate dit kur mamaja e saj (gjyshja ime ) u semur nga vapa dhe perfundoi ne spitalin rajonal vlore qe fatmirsisht gjendej pran shtepise. Gjyshja qendroi rreth dy dite ne spital dhe gjate kesaj kohe dicka shum e cuditeshme dhe e frikshme ka ndodhur qe askush nuk e shpjegoi dot. Neper korridoret e spitalit nisi te vihej re nje plake shum e shkureter e krrusur qe valviste doren para fytyres njesoj sikur te bente freski .

Kete gjest e bente ne cdo moment kur ecte kur qendronte pra ne cdo kohe. Gishtat i kishte shum te gjat dhe te holle dhe i dukeshin qart kur levizte doren. Stafi i spitalit raportoi qe e kish par disa her duke hyr dhe dal ne kater dhoma specifike qe ishin shtruar kater pacient burra. U pyet i gjith stafi perfshir dhe rojen posht poe asnjeri nuk e shikonte gruan kur hynte dhe dilte nga dera ajo thjesht shfaqej aty. Diten e dyte kuzhinjerja e spitalit erdhi me vrap tek roja dhe drejtoresha dhe raportoi qe nje grua plak kish hyr ne guzhin dhe i ishte afruar njeres prej tenxhereve me gatime dhe pastaj kish dal jasht me vrap dhe nuk gjendej kerrkund .

Besojeni ose jo por diten tjeter te katert burrat qe ajo vizitonte neper dhoma vdiqen pa arsye. U perfshi policia dhe ngjarja beri buje ne lajme . U be ekspertiza per helme ne gatime dhe ne trupin e viktimave por nuk u gjend asgje. Mami me tha se te gjith pacientet hengren gjellen ate dit por vetem ata 4 burra vdiqen. Policia mori deshmi dhe nisi te kerkonte gruan por ajo nuk u gjend asnjeher. Ngjarja esht e vertete dhe ka ber buje ne lajme . Kete nuk ma ka konfirmuar vetem mami por edhe komshiet e saj qe ne ate kohe punonin ne spital si infermiere ose pastrese
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje grua e moshuar apo shtrige djallzore....?

Mesazh  SCORPIUS prej 23.07.17 19:11

E lexova temen tende dhe me beri vertet pershtypje. U cudita! Ne fakt, edhe une kam pasur prezence dhe kam qene disa here ne njefare dijeni ne lidhje me ngjarje, sidoqofte, mase jo si kjo, por pak a shume te njejta qe kane te bejne me zonja te moshuara me veprime te tilla, si ne rastin qe pershkruan ti.

Jo vetem kur kam qene i pranishem vete, por edhe ne raste te tjera qe me kane treguar miq dhe te aferm, kane qene vertete te cuditshme. Ata qe me kane treguar histori te tilla, zakonisht, keto te moshuara, 'parapelqejne' dhe vendosin t'i quajne "plaka magjistrecka".

Nje miku im, kishte mare nje shtepi ne Shkoder. Pas nje viti, nje nate, nje e moshuar qe nga disa thashethemexhij te lagjes se tij e quanin "shtrige", pasi e "vizitoi" per nje porosi nje nate, mengjesin tjeter gjeti gjithe shtepine te shkaterruar si dhe i ndodhen 3 fatkeqesi shume te medha!

Edhe ne lagjen time, nje grua e moshuar qe njihej si "magjistrecke" dhe shtrige ne lagjen tone, qe pasi vdiq ne ate shtepi, te gjithe ata qe jane strehuar aty apo qe kane blere shtepine kane vdekur, sikur shtepia te kete nje mallkim...
Jane shume te njohura keto gjera, dhe nuk me duket habi...
Gjithe te mirat!
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje grua e moshuar apo shtrige djallzore....?

Mesazh  Rihannon prej 24.07.17 15:06

Faleminderit per mendimin e sinqert kam edhe nje histori tjeter qe do e postoj se shpejti KLM !
avatar
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje grua e moshuar apo shtrige djallzore....?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi