Une dua te kontaktoj me demonet

Shko poshtė

Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 14.07.17 21:48

Une dua te kontaktoj me demonet por nuk di menyren,kush me tregon si te kontaktoj?
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Pansophia prej 14.07.17 21:59

une dhe universi shkruajti:Une dua te kontaktoj me demonet por nuk di menyren,kush me tregon si te kontaktoj?

Pse?

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  55 prej 15.07.17 12:41

Bėhu njė i/e tillė
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 15.07.17 19:30

Sepse dua te me plotesoje disa deshira
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Omnipresent13

Mesazh  une dhe universi prej 15.07.17 19:36

Me duhet ndime nga nje demon
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

deshira

Mesazh  bojko prej 16.07.17 13:38

ndoshta ma mire ta qet shko te mafia kerkoju dhe ata ta plotesojne deshiren per te cilen ti do te paguash ne menyra te ndryshme, se paku pasi te vdesesh nuk do ti kesh me askujt borgj. po u lidhe me demon edhe pas vjekjes je prone e tij dhe nen urdherat e tij
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 13:40

une dhe universi shkruajti:Sepse dua te me plotesoje disa deshira

menyra me e mire per plotesimin e deshirave tua eshte qe te meditosh nja 10 min, nderto komunikimin me krijuesin e gjithesise dhe shpirtit tend. kerkoj ne menyre te sinqerte deshirat tua, dhe do te maresh pergjegje....pa pasoja dhe vetem me perfitime
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  AlbiSeli prej 16.07.17 14:04

une dhe universi shkruajti:Sepse dua te me plotesoje disa deshira

Vlereso me shume ate qe ke, kujto me pak ate qe do.
avatar
AlbiSeli

" Shkalla me e madhe e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur."

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  SCORPIUS prej 16.07.17 14:12

Sakte
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 14:13

excommunicated shkruajti:Bėhu njė i/e tillė

A je ti nje e tille ?
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  55 prej 16.07.17 19:05

bojko shkruajti:

A je ti nje e tille ?

Unė jam mashkull nėse nuk e di kėtė gjė, dhe ku i dihet ndoshta jam ndo1 demon kėtej vėrdall ku i dihet, po pse do ta dish ti kėtė? Unė jam i pari qė ti pyet apo ke ardhur vėrdall kėtej dhe ke pyetur andej kėshtu siē po bėn tani?!
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 19:14

excommunicated shkruajti:

Unė jam mashkull nėse nuk e di kėtė gjė, dhe ku i dihet ndoshta jam ndo1 demon kėtej vėrdall ku i dihet, po pse do ta dish ti kėtė? Unė jam i pari qė ti pyet apo ke ardhur vėrdall kėtej dhe ke pyetur andej kėshtu siē po bėn tani?!


qe tu drejtova ne gjinine femerore, me fal, por e kisha ndjenjen qe je femer ne baze te avatarit.

pse te pyes vertalle per ty, kush je ti , pyeta pasi mu duk interesant komenti yt, beju nje i tille, kete nuk e kisha ndegjuar me heret
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 20:32

Nuk ka rendesi cfare rreziku me pret,ishall ndonje nga ju me tregon menyren si te kontaktoj me demonet.rruga ime nuk ka kthim mbrapa
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 20:45

une dhe universi shkruajti:Nuk ka rendesi cfare rreziku me pret,ishall ndonje nga ju me tregon menyren si te kontaktoj me demonet.rruga ime nuk ka kthim mbrapa

ISHALL term qe perdoret " me ndihmen e zotit". Pra, me fal qe po te them por cenke i ceket pak. Ti kerkon ndihmen e zotit ti bashkangjitesh kundershtarit te tij.
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 20:49

une dhe universi shkruajti:Nuk ka rendesi cfare rreziku me pret,ishall ndonje nga ju me tregon menyren si te kontaktoj me demonet.rruga ime nuk ka kthim mbrapa

edhe nje keshille per ty

https://www.youtube.com/watch?v=qVfFLf3J8rU&t=111s
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 20:54

Bojka une dua te kontaktoj me demone por kush me ndimon
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 16.07.17 20:56

Une Mesiguri jo
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 20:58

Ndoshta del ndonje magjistar ketu dhe ma tregon rrugen
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 20:59

Bojka po e dijte me trego
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  beginning prej 16.07.17 21:27

Po me tregove arsyjen pse ke ven kte epitet 'une dhe universi'po dua pergjigjen e vertet jo ate qe i ti mendon pse e ke ven do te tregoi un rrugen drejt ferrit aty ku shpirti yt te kalbet atje .

beginning

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 22:04

Beginning kete emer e kam vene sepse thjeshte me pelqen ta titulloj keshtu
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vdekje ime

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 22:56

Suksesi im dhe shkaterrimi im hecin me shpejtesi te madhe
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  beginning prej 16.07.17 23:24

Nuk je pergjigjur pyetjes sime!.

beginning

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 17.07.17 21:38

une dhe universi shkruajti:Bojka po e dijte me trego

me fal por me keto shkresa tua me dukesh pak naiv, ndoshta hajde na trego se ĒFARĖ problemi paske dhe te te japim keshilla se ĒFARĖ te besh. Edhe ashtu nuk te njeh askush personalisht ketu ne forum
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 17.07.17 22:11

Beginning do te thoje qe nuk jam njeri i zakonshem por jam dicka tjeter,une do udhetoj ne cdo vend te universit.do zbres ne ferr dhe me pas do ngjitem ne labirintet e gjithesise
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 17.07.17 22:14

Bojka ndoshta jam naiv por une dua te kontaktoj me demonet
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Pansophia prej 17.07.17 22:30

une dhe universi shkruajti:Beginning do te thoje qe nuk jam njeri i zakonshem por jam dicka tjeter,une do udhetoj ne cdo vend te universit.do zbres ne ferr dhe me pas do ngjitem ne labirintet e gjithesise
TI zoteron konceptin fetar te ferrit, gje qe eshte shume larg te vertetit. me ben te mendoj se edhe konceptin e demonit e ke njejte si pershkruhet ne libra fetare.
Duke u nisur nga forma jote e mendimit, me perngjan me nje femije qe afron doren tek soba, pa e ditur qe te djeg dhe vetem pasoja e djegies e ben te vere mend qe te mos e provoje prape. Une do te te sugjeroja te mos provosh asgje qe do te te kushtoje shtrenjte jo veten ne kete jete por edhe se mund te besh hapa prape ne evoluimin tend si qenie. Largoji mendimet e kesaj natyre sepse do thahesh shpirterisht pa e kuptuar dhe nk do fitosh asgje nga ato qe mendon se do i marresh. Cdo gje e fituar lehte, ka pasoja jo te mira. Afatgjate eshte ajo qe fitohet me sh mund dhe vuajtje. Mos merr shembull nga bota perreth, shpejt do marre fund dhe kjo.

Pansophia

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 17.07.17 22:36

Omnipresent13 nuk ka rendesi cfare rreziku me pret.po e dijte menyren te lutem me trego
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 17.07.17 22:41

Omnipresent13 une jam morr parazit dhe ne kete bote kam marre fund.mua me duhet kontakti me demon
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 18.07.17 3:47

une dhe universi shkruajti:Bojka po e dijte me trego

Ndoshta mund te te ndihmoj! Por se pari duhesh te me tregosh cilin e ke qellim primar, 1. zgjedhjen e problemeve tua jetesore apo 2. Paktin me demone
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 18.07.17 6:27

Pakti me demone me duhet
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Toniramun prej 18.07.17 9:07

Ej a do ti ndihmoje ndokush njeriut a jo, boll mo me kshilla, njeriut i duhet te kontaktoj me demon, i ka mar parasysh rreziqet ai...
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

@ Toniramun

Mesazh  bojko prej 18.07.17 9:43

Mire e ki Toniramun,

ai nuk e ka primar me i zgjedhe problemet jetesore dhe keshillat, ku une kisha mujte me i dhane nje zgjedhje 99 %, e kam nga pervoja ime. Por ai po don thjeshte pakt me demon sepse ka edhe qellime tjera shtese ne jete ( si duket pune te pista ) te cilat vetem demoni ja kryen.

do ta gjej ai edhe kete ĒKA kerkon, pasi qe njeri ĒKA lyp gjen !
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 18.07.17 20:34

Ndoshta del ndonje ketu dhe me tregon
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 18.07.17 20:36

Toniramun sigurisht qe me pelqen te rrezikoj
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  beginning prej 19.07.17 7:46

une dhe universi shkruajti:Beginning do te thoje qe nuk jam njeri i zakonshem por jam dicka tjeter,une do udhetoj ne cdo vend te universit.do zbres ne ferr dhe me pas do ngjitem ne labirintet e gjithesise
Ceshtja esh se ti nuk e di pse ke ven ate epitet vetes ,si mund ti te kuptosh njenpakt me 'demonet.Lerme te ta shpjegoi me fjale sa me te thjeshta per ty.Nuk ekzistojn asnje lloi demon,lucifer,mason,nuk ekziston asnje lloi forme pakti,rituali apo tjera lloj e qe ke lexuar ktu forum.Kto jan krijime nga mendja e njeriut qe esh genjyer ne dekada duke shperndar frymen e mosdijes,duke krijuar perceptime te gabuara(si kjo jotja qe thua je parazit,apo mij )dhe duke i besuare kto.Ti i dashur dhe jo vetem ti por gjithe njerezimi,qeniet e universit qe jan me milrjada jeni drite,jeni dashuri,jeni gjithckaja e ketij universi te pafundem.Kush do qe te ka ven ty ato mendimie ,apo ke krijuar ti nga mjedisi i jashte apo njerezve qe jan ne gjum, ke shum gabim.I vetmi pakt qe mund ti te besh esh me veten tende ,qe te meditosh cdo dit 10 minuta,te falesh veten per te gjitha gabimet qe ke ber,te falesh te tjeret per cdo dhimbje qe te kan shkaketuare,te hapesh zemren me gjith te dashurit e tu.Dhe nėse ti guxon te me kthesh pergjigje duke me then qe jo un personalisht do sigurohem sebashku me gjith  fuqit e mija te te bllokoi cdo rruge ,sepse ti nuk e kupton sa rendesishme evulimi juaj  ne toke.Boll hodhet poshte punen e mijera mijera qenive qe kan dekada mundime per tju nxjerr nga kjo erresire me kto mendime te tilla negative,duke krijuar fllucka sapuni..Sic e tha dhe bajko nese ke hall na i thuaj jam sigurt ne mos une dikush tjeter do te te ndihmoi me cfare te mundet,dhe kshu ti nuk ve me bllokada ne shtresat e tua dhe do shohesh qe cdo gje qe ti deshirone do te plotesohet.Ky esh i vetmi pakt ,mos humb koh me gjera te kota ,ti vet po bllokod deshirat e tua mos plotesohen

beginning

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Muneer prej 19.07.17 12:57

Une dhe universi kerkon te dije nqs ka njeri ketu ne forum qe di rreth demoneve apo jo. Nuk ka ndermend ta provoje.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 19.07.17 15:25

S


Edituar pėr herė tė fundit nga bojko nė 19.07.17 15:31, edituar 1 herė gjithsej
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  bojko prej 19.07.17 15:27

Shume e vertete ate qe thote Munner.
Ne youtube ke sasi te mjaftueshme te personave te cilet te tregojne se si behet kjo pune. Bile ata jane ne gjendje ta kryejne kete pune per ty . Ky tipi une dhe universi eshte vetem duke mbledhe info ketu pari
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  beginning prej 19.07.17 16:31

Muneer shkruajti:Une dhe universi kerkon te dije nqs ka njeri ketu ne forum qe di rreth demoneve apo jo. Nuk ka ndermend ta provoje.
UNE DUA TE KONTAKTOI ME DEMONĖT
PS: Une dua te kontaktoj me demonet por nuk di menyren,kush me tregon si te kontaktoj?

beginning

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 19.07.17 21:42

Beginning ok
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 19.07.17 21:45

Muneer une dua ta provoj por nuk di menyren,p sh thone qe me demonet mund te kontaktosh me ane te pasqyres dhe shume menyra te tjera por une nuk di ta aktivizoj pasqyren
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  une dhe universi prej 19.07.17 21:48

Ne qofte se nuk ke njohurine e duhur per te folur me demone dhe ne youtube po te shikosh nuk kuptohet dhe aq mire
avatar
une dhe universi

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Hagel prej 21.07.17 23:50

Mos e ul veten para krijesave inferiore, sepse ti je Dritė dhe Energji qe vjen nga Burimi dhe nuk je kjo forme fizike qe je duke e jetuar tani perkohesisht.Ty nuk te mungon asgje dhe ke ēdo gje qe te duhet por nuk e kupton.Kaq
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Muneer prej 22.07.17 7:29

une dhe universi shkruajti:Bojka ndoshta jam naiv por une dua te kontaktoj me demonet
Ta kam gjetur zgjidhjen do ta dergoj me PM.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kontakti me demonet

Mesazh  misterable prej 22.07.17 10:08

Muner, na e trego edhe ne kete menyre te komunikimit me demone , se ndoshta ka edhe te tjere te interesuar ketu per kete gje
Fundja, per kete jane portalet
avatar
misterable

life is a Matrix

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Une dua te kontaktoj me demonet

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi