Kush e vrau Elvis Pistėn?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush e vrau Elvis Pistėn?

Mesazh  Mesoful123 prej 15.05.17 20:01

Hetimet treguan, qė Elvis Pista nuk kishte armiq, tė cilėt ia donin vdekjen apo qė mund ta vrisnin pėr shkak tė hasmėrisė sė tij, nuk kishte armiq, qė mund ta vrasnin pėr shkak tė ndonjė borxhi, nuk kishte armiq, pėr shkak tė zbulimit tė ndonjė skandali sepse ai tashmė do tė ishte kuptuar, sepse shqiptarėt nuk i ruajnė aq gjatė fshehtėsitė.
Ai as nuk humbi nė politikė, qė tė mund tė kishte humbur bastin apo investimet e miqve tek ai. Ai po ngjitej shpejt nė politikė, shumė mė shpejt, nse sa qė mund ta besonte opinioni. Kėtė mund ta kenė ndjerė edhe familjarėt.
Ai ishte nė kulm tė ngazėllimit pėr fitore, dhe nė rrugėn e shpejt tė ngjitjes nė politikė.
Por, ai Pista, nuk i takonte “Pistės” sė krimit politikė tė instaluar nė shtetin e Kosovės. Ai nuk ishte krijesė e SHIK-ut, ishte njė figurė qė mund ta bėnte partinė e tij simpatike, edhe pėr tė tjerėt, jo vetėm pėr ata qė i duartrokasin krimit, vjedhjes, mashtrimit, dhe krenohen me to.
Pista, po pretendonte njė pistė tė re pėr PDK-nė. Njė parti demokratike qė do tė shembėllente nė mė tė mirėn tė mundshme pėr partinė dhe ndoshta pėr vendin, pėr shtetin.
“Kjo ngjitje e shpejt befasuese e Elvis Pistės, i tronditi kriminelėt frikacak nė PDK, kupolėn e ish udhėheqėsve tė SHIK-ut. Kriminelėt pėr nga natyra janė frikacak, dhe kjo i shtyn nė veprime tė papritura, dhe nė vrasje edhe tė njerėzve qė ne i konsiderojmė tė parėndėsishėm”, thotė njė burim i gazetės SHQIPTARI.EU.
Por, nuk ėshtė vetėm kjo sipas kėtij burimi. Detaji tronditės ėshtė se ai u ekzekutua me urdhėr tė drejtuesve tė PDK-sė.
“Pista u vra me urdhrin e zyrtarėve mė tė lartė drejtues tė PDK-sė, i shtyrė nga frika se Pista po marshonte shpejt, dhe mund tė kthehej nė rival tė fuqishėm pėr postet kyēe shtetėrore. Kjo kupolė nuk lejon rival nga soji tjetėr, njerėzit normal”, thotė pėr Gazetėn SHQIPTARI.EU, ky burim i informuar mirė me dosjen e viktimės dhe tė zyrtarėve tė lart.
Pėr vrasjen e kandidatit pėr deputet tė PDK-sė nga Rahoveci, Elvis Pista, deri mė tani nuk ka asnjė tė dyshuar zyrtarisht, pavarėsisht disa informaciineve pėr marrjen nė pyetje tė disa njerėzve.

Policia vazhdon tė informojė se hetimet janė duke vazhduar. Ndėrsa, shokėt e tė ndjerit thonė se ai asnjėherė nuk ka marr ndonjė kėrcėnim nga askush.
Edhe kryetari i komunės sė Rahovecit, Idriz Vehapi, nga PDK-ja ka deklaruar se Pista nuk ka pasur kėrcėnime.
Edhe pronari i restorantit, ‘Jaha Petrol’, nė oborrin e sė cilit ėshtė vrarė Pista, ka deklaruar se as rojet e kėtij restoranti, e askush tjetėr nuk ka dėgjuar ndonjė zhurmė e as nuk ėshtė parė ndonjė person i dyshimtė.
Elvis Pista posa kishte dal nga restoranti bashkė me bashkėshorten dhe shokun, i cili ishte po ashtu i shoqėruar nga bashkėshortja e tij, ėshtė qėlluar nė shpinė dhe ka marr katėr plumba nė njė largėsi pesė metėrshe.
“Kjo ėshtė njė vrasje e planifikuar shumė mirė. Vrasėsi ėshtė fshehur pas njė muri tė restoranit dhe posa ka kryer vrasjen ka ikur nėpėr arėn qė ishte e mbjellur. Kurse, ne si polici ende nuk i dimė motivet e vrasjes”, ka thėnė policia.
Pista, i kishte fituar votat pėr t’u bėrė deputet nė Kuvendin e Kosovės.
Ai kishte shkuar nė Rahovec nė njė festė familjare, kur ėshtė qėlluar katėr herė nė njė parking veturash, tė njė restoranti nė kėtė qytet.
Pista ka qenė djali i vetėm i familjes, ka qenė i martuar dhe nuk ka lėnė fėmijė.
Edhe familja Pista dyshon se vrasja ishte politike, dhe se ēėshtjen mund ta dėrgojnė nė Gjykatėn speciale.
Beatrisa Pista-Demiri, e cila beson se po punohet shumė nė zbardhjen e vrasjes. Nė prag tė dy vjetorit tė vrasjes, motra e ish-kandidatit tė PDK-sė pėr deputet Elvis Pista, ka deklaruar se vrasja e vėllait ėshtė shumė afėr zbardhjes.
“Shumė mirė tė gjithė e dinė se vrasja nė njėfarė formė ka qenė hollivudine edhe e pėrgatitur shumė mirė. Aq e pėrgatitur nė mėnyrė profesionale sa qė po del tė jetė njė kafshatė e madhe pėr hetuesit vendorė. Mund tė them lirisht se janė duke punu shumė edhe pritet qė sė shpejti tė zbardhet rasti”, ka thėnė nė muajin mars Pista-Demiri nė emisionin ‘Perspektiva’ tė Artvision. Ajo ka thėnė se nuk janė tė kėnaqur me punėn e prokurores Shpresa Bakija dhe po mendojnė qė ēėshtjen ta dėrgojnė edhe nė Gjykatėn Speciale.
Pista-Demiri nuk e mohon mundėsinė se vrasja mund tė ishte politike.
Por, realisht ajo ka harruar se nė Kosovė thuaja asnjė vrasje politike nuk ėshtė zbardhur, pėrfshirė edhe ato qė i kanė bėrė gati 18 vjet, dhe arsyet e moszbardhjes sė vrasjeve janė tė njėjta.
Kandidati pėr deputet nė Kuvendin e Kosovės nga radhėt e PDK’sė, Elvis Pista u vra nė mesnatėn mes 14 dhe 15 qershorit rreth orės 00:45 nė oborrin e restorantit “Jaha” nė Rahovec. GAZETA SHQIPTARI.EU
avatar
Mesoful123

41


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi