Enderr

Shko poshtė

Enderr

Mesazh  -Invictus- prej 03.05.17 21:13

Pershendetje, jam 22 vjeqar dhe jam mjaft i dedikuar pas studimeve dhe projekteve jo-formale, aktualisht jam ne perfundim te studimeve bachelor dhe gjithmone e kam pasur fiksim te studioj Master ne nje universitet prestigjioz mundesisht europian dhe asesi ne kete te tanishmin ne te cilin jam regjistruar, jam i obsesionuar pas shkences dhe dijes dhe nuk me intereson asgje me shume se qe te jem i ngritur ne nivel akademik pa marre parasysh se ĒKA nevojitet per te arritur aty ku synoj.

Enderren qe e pashe mbreme ishte se ishim ne nje vizite ne nje universitet i cili nga pamja dukej pak a shume sikur ky i tanishmi i cili nuk me pelqen por kishte disa specifika te ndryshme si psh i kishte disa dhoma ku mund te banonin studentet ne to dhe secila dhome kishte ngjyre dekore dhe grafite te ndryshme poashtu edhe ishte e rregulluar bukur, psh dhoma ime kishte ngjyre te gjelbert por derisa shkoja per te dhoma ishte mjaft e komplikuar per ta gjetur duhej te ecja korridor pas korridori, ajo ĒKA me befasoi ishte se shok dhome me kishte rene nje koleg te cilin aktualisht edhe e kam shok te mire, pasi dolem pak ne oborr te universitetit per te shetitur me shokun tim te dhomes njekohesisht kolegun tim diskutuam pak rreth ketij universiteti dhe thame se paska shume ndryshime pozitive teksa shihnim disa punonjes te ketij universiteti duke kositur bar.

Ajo ĒKA me befasoi pasiqe u zgjova nga gjumi eshte se shkova te universiteti dhe kete dite pikerisht i pashe punonjesit e universitetit te cilit aktualisht studioj duke kositur bar, dhe koheve te fundit kemi bere llafe me kete shokun tim se ku mundemi t'i vazhdojme studimet Master.

Neqoftese keni ndonje interpretim rreth kesaj enderre do te isha shume mirnjohes.

Faleminderit paraprakisht
avatar
-Invictus-

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Enderr

Mesazh  Solomoni prej 05.05.17 20:08

Pjesa mė e madhe e ėndrrės ėshtė e "formuar" prej informacionit, kujtimeve dhe mendimeve tė tua, nė rastin konkret pėr universitetin tuaj. Nė thelb, ėndrra ėshtė njė "bashkėsi" e imazheve prej memories sonė, njė serė emocionesh dhe ideve si dhe e ndjesive, qė ndodhin "pa dashje" nė mendje gjatė fazash tė caktuara tė gjumit; kur njeriu fle.
Mė pas, tė ndalemi tek pjesa kur nė ėndėrr keni parė punonjėsit e universitetit duke korur barin. Nėse njė "imazh" tė tillė e keni parė edhe mė pėrpara (nėse i keni parė mė pėrpara punonjėsit e universitetit duke kositur barin) atėherė kjo ėshtė diēka normale, por nėse nuk ka ndodhur, atėherė nuk do ta quaja diēka tepėr "normale" ose koēidencė...avatar
Solomoni

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi