Rrethi i Nostradamusit, i cili e tregon me saktėsi tė ardhmen

Shko poshtė

Rrethi i Nostradamusit, i cili e tregon me saktėsi tė ardhmen

Mesazh  AlbiSeli prej 20.04.17 20:50Paramendojeni njė pyetje, derisa pėrgjigjja do t'ju pėrzgjedhė juve

Parashikimet e tij janė realizuar dhe janė duke u realizuar edhe sot e kėsaj dite. Michelle De Notre Dame, apo thjesht, Nostradamus, ishte astrolog, mjek dhe alkimist, por nė botė u bė i njohur me parashikimet e tij.

Nostradamus shkruante parashikimet e tij nė metafora, por thonė se parashikimin e fatit me anė tė rrethit po ashtu e kishte shpikur ai, edhe pse nuk ka dėshmi pėr kėtė. Por, kjo metodė ėshtė e thjeshtė dhe tepėr precize.

Mbyllni sytė, pėrqendrohuni nė pyetjen e cila aktualisht ju intereson dhe prekni me gisht nė hapėsirė tė rrethit. Numri i prekur ofron pėrgjigjen nė pyetjen tuaj.

1. Po. Ju iu takoni atyre njerėzve qė nuk e humbin gjakftohtėsinė as nė situatat mė tė vėshtira. Prandaj, mos hiqni dorė nga zgjidhja e problemeve tuaja, por duhet tė keni durim. Ju pret suksesi. Kini besim te vetja dhe te tė tjerėt.

2. Po, por jo sot, e as nesėr. Dikush ua ka zėnė rrugėn dhe tenton qė t'ju habitė. Mos e merrni shumė seriozisht. Por, as mos e nėnvlerėsoni atė rezistencė. Evitojeni konfliktin. Provoni qė ta gjeni ndonjė zgjidhje pozitive pėr shkak tė kėtij problemi.

3. Po. Ngjarjet gjatė ditėve vijuese do t'i tejkalojnė pritjet tuaja. Nėse filloni ta pėrdorni me mend rezervėn tuaj tė energjisė, duke mos e harxhuar atė pėr gjėra tė parėndėsishme, pėrparėsia do tė jetė nė anėn tuaj. Sido qė tė jetė, kini durim dhe qėndrueshmėri, si nė raport me veten, po ashtu edhe ndaj tė tjerėve.

4. Po.Nė kėtė moment,duket,ju buzėqesh fati. Pėr kėtė shkak, nuk ka asnjė arsye pėr dyshim nė njė rezultat pozitiv. Fati do t'ju pėrcjellė gjatė. Kėnaquni gjatė kėtyre javėve...

5. E saktė. Nė kėtė moment u kushtoni njė vėmendje tė tepėrt mendimeve tė tė tjerėve. Mos prisni tepėr, bėjani tė tjerėve me dije se duhet t'ju respektojnė juve, por edhe mendimet tuaja. Lojėrat e vogla taktike vetėm sa ju ēojnė deri nė mashtrim.

6. Gjithēka do tė shkojė paksa mė vėshtirė sesa qė prisni. Niseni nga supozimet e gabuara. Njerėzit e tjerė e shohin kėtė nė njė dritė krejt tjetėr. Pėr kėtė shkak, ka shumė nevojė qė ta dėgjoni kėshillėn e njė personi tė afėrt, duke mos mbajtur shpresa tė rreme.

7. Kjo ēėshtje tani pėr tani nuk mund tė zgjidhet. Jepni kohė vetes dhe mos e mbushni kokėn me probleme qė nuk ekzistojnė ende. Pėrpiquni qė ta shijoni momentin. Nėse jeni tepėr tė shqetėsuar, drejtojuni pėr ndihmė rrethit magjik pas njė jave.

8. Kujdes. Tentoni qė tė mos besoni krejt ēka ju thonė. Mbajeni njė distancė tė caktuar nė disa gjėra. Sot gjithēka rreth jush ju duket mė e volitshme sesa qė ėshtė me tė vėrtetė. Kini kujdes qė, mė pas, tė mos ndiheni tė dėshpėruar.

9. Nuk ka dyshim. Por, do tė keni nevojė pėr ndihmė. Bisedoni me njė shok tė mirė rreth problemeve qė ju mundojnė, meqė ai mik ėshtė objektiv dhe do t'i shikojė gjėrat mė me kujdes.

10. Po. Por mos lejoni t'ju mashtrojnė. Manifestoni mė shumė vetėbesim dhe siguri dhe, ēdo gjė do tė jetė nė rregull. Nė kėtė moment, mund tė mbėshteteni nė tėrėsi nė intuitėn tuaj. Mė pas nuk do tė pėrjetoni kurrfarė dėshpėrimi.

11. Pyetja ėshtė parashtruar tepėr herėt. Lėreni tani pėr tani anash, ende nuk ėshtė pjekur. Duhet tė bėni lėshime. Do t'ju vlerėsojnė pėr kėtė.

12. Ka shumė mundėsi. Gjithēka ėshtė duke pėrparuar shumė mė shpejt dhe pozitivisht sesa qė keni pritur. Rėndėsi ka qė tė mos pėrpiqeni tė arrihet pėrshtypja e personit jo tė interesuar. Kini kujdes: dikush sinqerisht pėrpiqet tė bėhet miku juaj.

13. Krejt do tė ndodhė ndryshe nga ajo qė keni paramenduar. Nuk dukeni tė vendosur. Kjo i lajthitė disa miq tuaj. Ata ju konsiderojnė person tė paparashikueshėm, gjė qė shkon nė dėmin tuaj. Ndryshojeni kėtė! Ata ju duan mė shumė sesa qė mendoni.

14. Gjithēka do tė jetė nė rregull. Por, vetėm nėse vetė manifestoni aktivitet. Lejohet ēdo gjė, por jo edhe shtyrja e problemeve. Merreni iniciativėn nė duart tuaja dhe befasoni tė gjithė me efikasitetin tuaj dhe me pasuritė e ideve.

15. Po, mund tė mbėshteteni te fati juaj. Ju pret njė ndryshim i volitshėm i fatit. Tani nuk ju duhet tė shpikni asgjė. Veprimet e ngutshme do t'ju ēojnė nė drejtim tė gabuar dhe mund t'ju dėmtojnė.

16. Tė gjitha shpresat do t'ju plotė- sohen. Por, absolutisht ndryshe nga ajo qė keni pritur. Pėr kėtė shkak, duhet tė jeni tė gatshėm pėr ēdo ndryshim dhe tė mos pėrqendroheni vetėm te qėllimi i vetėm. Manifestoni fleksibilitet dhe mos e injoroni asnjė argument.

17. Kjo pyetje ėshtė ende e hapur. Ka nevojė qė tė mendoni me kujdes pėr dėshirat tuaja, meqė ndjenjat tuaja nuk janė tė pjekura deri nė fund. Pėr kėtė shkak, pritni tepėr nga pala tjetėr. Gjatė ditėve nė vijim, nuk do tė ndryshojė asgjė. Por, njė rrethanė e volitshme mund tė sjellė qartėsi nė problemin tuaj. Dėgjojeni me kujdes zėrin tuaj tė brendshėm.

18. Mund tė keni vėshtirėsi. Nė fillim mund tė jeni tė dėshpėruar, por kjo nuk dmth se gjasat tuaja janė tė barabarta me zeron. Pėrkundrazi: dėshpėrimi do t'ju japė shtytje kah zhvillimi pozitiv. Rrethi i miqve tuaj do tė vijė duke u rritur.

19. Mosbesimi dhe zemėrimi ende janė larg jush. Por, nėse shpejt nuk i largoni dyshimet tuaja, atėherė do tė prishni shumė gjėra. Nėse fati ju eviton, fajin pėr kėtė do ta ketė modestia juaj e tepruar dhe pasiguria. Lini anash kėto gjėra. Jini tė hapur dhe miqėsor!

20. Po. Nė kėtė moment, fati ėshtė nė anėn tuaj. Sipas kėsaj, nuk keni asnjė arsye qė tė dyshoni nė njė rezultat pozitiv. Ende do tė kėnaqeni nė kėtė periudhė tė lumtur.


21. Po. Pėr arritjen pėrfundimtare tė qėllimit, ju ka mbetur vetėm edhe pak mund. Duhet tė jeni tė menēur, tė rrezikoni dhe, me siguri do tė keni sukses. Kini kujdes ndaj krejt asaj qė ndodh rreth jush. Mos harroni se rastėsitė nuk ekzistojnė.
avatar
AlbiSeli

" Shkalla me e madhe e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur."

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi