Shokon Prifti: Ja cfare eshte Djalli

Shko poshtė

Shokon Prifti: Ja cfare eshte Djalli

Mesazh  kalideris prej 11.04.17 9:02

Njė prift ekzorcist 80 vjeēar nga Meksika qė ka kryer tė paktėn 6 mijė ceremoni ekzorcizmi thotė se edhe Djalli i trembet atij. Atė Francisco Lopez Sedano, nga Mexico City, tha se kur Djalli i flet nėpėrmjet personave tė pushtuar, ai i pėrgjigjet:
Unė jam askushi, por unė vij nga Krishti, Zoti yt dhe ti duhet qė tė ikėsh menjėherė. Unė tė komandoj ty nė emrin e tij qė tė largohesh”, deklaroi nė njė intervistė tė fundit se Djalli ėshtė njė person dhe jo njė gjė, duke vėnė nė dukje se Jezusi ėshtė pėrballur me Satanain shumė herė.

“Kur flet me njė demon, nuk po komunikon me diēka, por me njė person”, i tha ai Hoy Los Angeles.

“Qėllimi i Satanait ėshtė qė tė na ndajė nga Zoti, tė na frikėsojė, tė na kėrcėnojė, tė na bėjė tė dridhemi. Ai na sjell dembelizmin, frikėn, gjumin, mosbesimin, dėshpėrimin, urrejtjen, ēdo gjė negative”.

Por prifti i 6 mijė ekzorcizmave theksoi se Djalli e zotėron njė njeri vetėm nėse ai ose ajo e lejon qė ta bėjė..!!
avatar
kalideris

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi