Si u shkatėrrua Pentagoni - E vėrteta e FBI

Shko poshtė

Si u shkatėrrua Pentagoni - E vėrteta e FBI

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 02.04.17 10:16

Mbeten tė pashlyeshme pamjet e dy avionėve qė u pėrplasėn me Kullat Binjake, duke i bėrė tė shemben njėra pas tjetrės. Tė transmetuara nė kohė reale, tė kaluara me mijėra herė nėpėr ekranet e gjithė botės, ato u bėnė e para ngjarje e madhe mediatike planetare, me tė cilėn u inaugurua dramatikisht mijėvjeēari i ri. Po ē’u bė me ato fotografi qė duhej tė dokumentonin efektet shkatėrrimtare tė avionit tė tretė, ai qė u nis nga Uashingtoni, me linjėn American Airlines 757, qė u rrėmbye mes orės 8.51 dhe 8.54 dhe pėrfundoi nė Pentagon?

Mungesa e shkrepjeve ushqeu zėrat pėr komplot, qė nuk heshtėn as pas transmetimit tė njė videoje, e shpėrndarė nė vitin 2006, nė fotogramėt e tė cilės ėshtė regjistruar pėrplasja. Ēfarė fshihet prapa atyre terroristėve? Nga i morėn urdhėrat? A thua ajo mungesė pamjesh pėrbėnte njė anė tė mjegullt.
Duke filluar nga 11 shtatori teoria e komplotit, ky shikim magjik i historisė, ku gjithēka mund tė gjurmohet tek njė kauzė e vetme e cila vepron ndėrkombėtarisht, me njė vullnet kėmbėngulės, u pėrhap nga pak kudo. Madje u shndėrrua nė skemėn interpretuese ku, nė politikė, gjejnė terren populizmat. Sepse ėshtė mėnyra mė e thjeshtė – por edhe mė e rrezikshmja – pėr tė shpjeguar ngjarjet komplekse tė tė tashmes sonė. Dhe terrorizmi, pikėrisht se duket i shkėputur nga ēdo skemė racionale tė shkak-pasojės, ushqen fantazi, pėrralla dhe trillime tė gjithfarėllojshme.

Por tani FBI ka vendosur tė botojė 27 fotografi tė panxjerra mė parė, pamje impresionuese ku del qartėsisht shkatėrrimi i ndėrtesės, e goditur nga avioni. Mes flakėve dhe tymit duken qartė pjesėt e Boeingut. Protagonistė janė hetuesit qė hetojnė nė tė gjithė zonėn ushtarake dhe fytyrat e tė cilėve, pėr shkaqe sigurie, janė fshehur. Veēanėrisht domethėnėse janė pamjet ku lexohet deri edhe numri i fluturimit. Nga momenti kur avioni goditi nė zemėr tė Mbrojtjes amerikane, mund tė kuptohen arsyet qė shkaktuan vonesėn. Nėse mendohet pėr rėndėsinė qė pamjet kanė jo vetėm nė media, por edhe nė rrėfimin historik, mund tė thuhet se shpėrndarja e kėtyre fotove shėnon njė zhvillim, i cili nė njė farė mėnyre i bėn qesharake teoritė e komplotit...

avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

@ donald

Mesazh  bojko prej 02.04.17 22:35

une nuk pashe ndonje fakt apo deshmi te re ne postimin tend lidhur me 9/11 . Une personalisht kam hulumtuar shume ne internet per kete qeshtje dhe si shumica e njerezve edhe une jam i bindur se ishte
- inside job nga pentagoni
- se nuk ka pase fare aeroplan qe kan goditur kullat binjake apo pentagonin
- si dhe se WTC 7 eshte rezuar me ekploziv, dhe eshte deshmi e qarte e manipulimit
- si dhe ka shume fakte tjera te cilat nuk do ti ceku ketu ....

sugjerimi im nese doni te verteten e 9/11 , hulumtoni per dokumentaret e Michael Moore dhe gjeni te verteten

me te mira
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

75


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si u shkatėrrua Pentagoni - E vėrteta e FBI

Mesazh  Reg6 prej 07.04.17 13:40

As une nuk kam te njejtin mendim per kete ngjarje, nuk me duket se Pentagoni eshte shkaterruar ne kete menyre...
avatar
Reg6

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si u shkatėrrua Pentagoni - E vėrteta e FBI

Mesazh  Muneer prej 07.04.17 20:32

pentagoni nuk funksionon me?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si u shkatėrrua Pentagoni - E vėrteta e FBI

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi