Hapja e chakrave

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Hapja e chakrave

Mesazh  beginning prej 29.03.17 9:11

Nese dikush mund te me ndihmojė ne hapjen e chakrave ,te me hudheqe si mund ti hap,pastroi,balancoi cakrat pasi kam disa te pa balacuara,nuk njoh njeri ktu ne shqiperi qe te jet marre me meditim ,nese dikush mund te me ndihmoje te me kontaktoi ne inbox blertahusaj@gmail.com .Ju lutem kush vrt ka eksperienc te me kontaktoi pasi me duhet ndihmė flm

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  Magus prej 03.04.17 21:27

Me kontakto ne privat...
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  beginning prej 04.04.17 9:59

Nuk mund tju coi mesazh pasi nuk ma lejon forumi nese mundeni ju te me coni ose tek emaili ju lutem kan nevoi qe te me dihmosh

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

si mund te konktaktoj me juve??

Mesazh  Kristo Ndrevataj prej 05.04.17 0:15

Magus shkruajti:Me kontakto ne privat...
avatar
Kristo Ndrevataj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hapja e chakrave

Mesazh  bojko prej 07.04.17 20:26

kjo eshte nje teme e qelluar per kete lloj portali " hapja e chakrave ".

Edhe pse ka shume material online dhe ne youtube, do te ishte interesante qe te publikohen ketu pervojat dhe teknikat e personave qe kane njohuri individuale ne hapjen e chakrave.

Une nga njehere kam filluar te meditoj, por jam larg rezultateve te cilat i kane shumica ketu ne portal ne menagjimin e tyre, si dhe debatimi dhe shkembimi i informatave do te ishte produktive.
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

104


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  Magus prej 07.04.17 22:28

Kristo Ndrevataj shkruajti:SI MUND TE KONTAKTOJ ME JUVE?

Nepermjet mesazheve private (deri tani ka qene i ēaktivizuar)
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  Omnipresent13 prej 25.04.17 15:19

Une kam perdorur kundalini yoga-Maya Fiennes, per chakrat 1,2,5 . Koha per hapjen varion nga personi, mund te te duhen pak dite ose deri muaj. Mua me jane dashur me pak se 7 dite per secilen. Kurse chakrat e tjera i kam hapur ne rruge te tjera. 6 ka qene i hapur vete. 7 u hap gradualisht. 4 u hap per gjysem ore nga gjendja e transit kurse 3 npm shkembimit te energjise me dike tjeter.
Gjths, Shkarkoi nga interneti videot npm torrent sepse ketu smund te t'i kaloj.
avatar
Omnipresent13

271


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  beginning prej 01.05.17 11:29

Omnipresent13 shkruajti:Une kam perdorur kundalini yoga-Maya Fiennes, per chakrat 1,2,5 . Koha per hapjen varion nga personi, mund te te duhen pak dite ose deri muaj. Mua me jane dashur me pak se 7 dite per secilen. Kurse chakrat e tjera i kam hapur ne rruge te tjera. 6 ka qene i hapur vete. 7 u hap gradualisht. 4 u hap per gjysem ore nga gjendja e transit kurse 3 npm shkembimit te energjise me dike tjeter.
Gjths, Shkarkoi nga interneti videot npm torrent sepse ketu smund te t'i kaloj.


Maya fiennes 7 minute,7 days,7 weeks ,kte po me sugjeron?? Pasi maya ka shum video ne
youtube ?

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  beginning prej 01.05.17 18:45

bajko shkruajti:kjo eshte nje teme e qelluar per kete lloj portali " hapja e chakrave ".

Edhe pse ka shume material online dhe ne youtube, do te ishte interesante qe te publikohen ketu pervojat dhe teknikat e personave qe kane njohuri individuale ne hapjen e chakrave.

Une nga njehere kam filluar te meditoj, por jam larg rezultateve te cilat i kane shumica ketu ne portal ne menagjimin e tyre, si dhe debatimi dhe shkembimi i informatave do te ishte produktive.

Mesa kam kuptuare une ne kte 5 mujorshin e kerkimeve qe kam ber cdo njeri ka menura te ndryshme te hapjeve te chakrave,ka shume menyra, prandaj keshillohet te gjndet dikush qe ka ber kte rruge (guru quhet)pasi ai ka njohuri qe te tregoi ty rrugen e sakte ,pasi cdo individ ka novele te caktuara per shpirtin e tij dhe ne nuk e dim (flas pervoje personale)dhe guru ose dikush qe ka kaluar ne nivel me te larta mund te na ndihmoje .Nuk mund ta besh vet ose me meditim vtm nese ti perket shpirti te larte duhet nje kombinim i meditimit ,yogas,ushqyerjes.Ky esh mendimi im personal qe kam kuptuare gjat 5 muajve pasi tashi jam zhjuare(aweking spirit)para 5muajsh i lexoja por nuk kuptoja fare dmth ktyre .shpresoi qe ta gjesh rrugen tende .

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  Toniramun prej 17.07.17 11:07

Duhet te rrish ulur dikund ne natyr, fillon te meditojsh njeher te pastrojsh mendjen, pastaj ta qetsojsh trupin komplet, pastaj do ta ndjesh energjin qe te vjen nga posht dhe do te shkoj deri ke koka me kalimin e kohes, kjo esht metodama e thjesht qe e kam perdorur un, p.sh. Pastaj secila chaker sjell mendimet e veta ti veren ato edhe mediton per secillen i pastron i balancon nji nga nji
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e chakrave

Mesazh  beginning prej 17.07.17 15:42

Toniramun shkruajti:Duhet te rrish ulur dikund ne natyr, fillon te meditojsh njeher te pastrojsh mendjen, pastaj ta qetsojsh trupin komplet, pastaj do ta ndjesh energjin qe te vjen nga posht dhe do te shkoj deri ke koka me kalimin e kohes, kjo esht metodama e thjesht qe e kam perdorur un, p.sh. Pastaj secila chaker sjell mendimet e veta ti veren ato edhe mediton per secillen i pastron i balancon nji nga nji
shum flm per pergjigjen kam kaluar tashme kte stade nuk e di si mund ta fshij kte tem sepse me kontaktoin njerez kot me.kot madje dhe per tu lidhur hahahah pik e zez dhe kte kemi mangut tek ky forum nese ti e di si mund ta fshish kte tem mund te me ndihmosh?

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi