Sondazh : Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Alienėt
 
Gjigantėt
 
Skllavėt
 
Tjeter kush
 
Se di
 
 
 
Shiko rezultatin

Sondazh : Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Mesazh  Antiku prej 15.03.17 16:53

?
avatar
Antiku

Duhet te kemi frikė nga dy lloj njerėzish:
1.Nga i menquri i pa FE
2.Nga Besimtari injorant

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sondazh : Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Mesazh  Fillimi prej 15.03.17 18:00

?
avatar
Fillimi

?///?//??/??

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sondazh : Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Mesazh  Reg6 prej 16.03.17 15:56

Ka nje mori mendimesh per kete ceshtje, dhe ende nuk dihet e verteta... gjithcka eshte vetem mister! Ka shume opinione te njerezve dhe studiuesve qe mendojne se krijuesit apo ndertuesit e piramidave jane alienet, edhe pse nuk ka fakte te qarta e te plota per keto arsyetime. Kur themi alienet, ne kete rast behet fjale per krijesa jashtetokesore me te fuqijshme se qeniet njerezore, ne cdo aspekt, sic supozohet...
Jo vetem piramidat, por dhe cdo gje tjeter ne Egjipt eshte perfekte, aq sa edhe misterioze.
Pastaj, tek gjigantet, nuk eshte vertetuar kurre me prova te qarta ekzistenca e tyre ne Toke. Ka vec mite... Ndersa per skllavet!!! Eshte thuajse e pamundur, sipas mendimit tim, qe ata te benin nje pune te tille brilante, por te pakten, keshtu shkruhet ne histori!
Gjithesesi, do te deshiroja qe secili pas votes te jepte dhe opinionin e tij... Gjithesesi, faleminderit!
avatar
Reg6

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sondazh : Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit ?

Mesazh  beginning prej 10.07.17 11:24

Piramidat jan ndertuare nga thoti ,nje nga mbijetuarit e atlatides ,i ka ber qe njeriu i tanishem te rikujtoj kush esh.

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi