Misteri i Trekėndėshit tė Bermudės zbulohet!

Shko poshtė

Misteri i Trekėndėshit tė Bermudės zbulohet!

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 14.03.17 8:59

Zgjidhet mė nė fund misteri i zhdukjes sė objekteve nė Trekėndėshin e Bermudės.
Nėn trekėndėshin e Bermudės ėshtė zbuluar njė piramidė prej kristali nėn det, thuhet qė ka madhėsinėnė e piramidave tė Egjiptit.Njė ekspeditė u ndermor nė vitin 2012 nga njė grup shkencėtarėsh pėr tė zbuluar misterin e kėsaj piramide.
Tė dhėnat se ēfarė kanė zbuluar nuk janė bėrė akoma tė ditura. Por njė gjė dihet, qė grupi i qė ndermori kėtė studim kishin pėrdorur disa mjete teknologjike qė nuk njihen akoma nga njerzimi.Piramida thuhet qė ėshtė prej kristali dhe gjeneron njė energji aq tė pastėr sa ne nuk mund ta preceptojmė dot fare. Nė tė ndodhet energjia e Universit.
Tė gjitha ato objekte si avionė, anije lundrimi, varka peshkimi etj, mbase janė thithur nga energjia e kėsaj Piramide prej kristali duke i ēuar ato nė njė dimesion tjetėr qė ne nuk e preceptojmė dot.
Mbase jashtėtokėsorėt e knė ndėrtuar pėr ndonjė qėllim tė veēantė? Ndoshta Organizatat e fshehtė Botėrore mund tė ketė informacion mbi kėtė gjė?Kėto informacione vėshtirė se do tė na vinė ndonjė ditė, ēfarė mund tė kenė zbuluar vallė nė atė piramidė qė nuk na japin ne informacion? Presim dhe tė shohim se ēfarė do tė ndodhė, azgjė nuk ėshtė ashtu siē duket...

avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteri i Trekėndėshit tė Bermudės zbulohet!

Mesazh  Antiku prej 15.03.17 16:47

Ky s'eshte trekendesh magjik apo mistik por thjesht hapsirė detare Marine e Forcave te U.S
Pra manipulimi qe i behet publikut kisne aty na qenka mister osht tejet qesharak.
Aty ska asigjo misterioze, thjesht Bazė ushtarake sekrete amerikane.!
avatar
Antiku

Duhet te kemi frikė nga dy lloj njerėzish:
1.Nga i menquri i pa FE
2.Nga Besimtari injorant

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteri i Trekėndėshit tė Bermudės zbulohet!

Mesazh  Reg6 prej 16.03.17 15:56

Eshte pak e nderlikuar kjo historia e Trekendeshit te Bermudes, me gjithesecili ka opinionin e tij, sigurisht, por prape i mbeten shume mistere. Ka qene parodi per nje kohe mjaft te gjate, por une personalisht skam ndonje opinion te vecante per kete...
avatar
Reg6

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteri i Trekėndėshit tė Bermudės zbulohet!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi