Macja dhe zogu

Shko poshtė

Macja dhe zogu

Mesazh  Pansophia prej 08.02.17 22:27

Kisha nje zog shume te bukur ne nje kafaz. Kafazin e kisha vendosur mbi tavoline, ne nje dhome ku ndodhej dhe nje mace. E nxora zogun nga kafazi dhe e vendosa mbi tavoline. Menjehere, macja kerceu siper tij dhe e futi zogun ne goje. Shkova direkt tek macja duke e qortuar dhe u perpoqa ta nxirrja zogun prej saj. Befas, nje ze me tha:
"Faji eshte i gjithi i yti. Kur zogu ishte ne kafaz, ai ishte i sigurt. Pse duhet ta nxirrje ate dhe ta vije perpara syve te maces? "


A.K

Pansophia

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi