Interpretim - "rrėnie" nė ėndėrr

Shko poshtė

Interpretim - "rrėnie" nė ėndėrr

Mesazh  Solomoni prej 17.01.17 21:22

Shohim endrra nga me te ndryshmet, dhe nje nder "me te shpeshtat" jane ato kur rrezohemi nga lartesi te ndryshme... por ne fakt, endrra te tilla jane shume shume te zakonshme, dhe ndodhin tek njerez te ndryshem, por me shpesh tek njerezit qe vuajne nga depresioni, gjithesesi eshte nje enderr e zakonshme qe shihet ne faza/periudha te ndryshme te jetes.
Ndonjehere, endrra te tilla shihen pasi flini pas nje kohe te gjate zgjuar, duke menduar per probleme personale dhe private, kur mendoni se nuk keni bere gjene e duhur apo kur doni te beni nje gje ne menyren e duhur. Sipas disa studiueseve te ketyre lloje endrrash, thuhet se endrra te tilla shikohen kur humb kontrollin ne nje moment te jetes, dhe mund te jene marredheniet, arsimimi, puna, gjendja financiare/ekonomike si dhe probleme te ndryshme private qe shkaktojne endrra te tilla...
Gjithesesi, keto endrra jane dukuri mjaft te zakonshme, qe shkaktohen prej stresit dhe problemeve te ndryshme ne jeten e perditshme...
avatar
Solomoni

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interpretim - "rrėnie" nė ėndėrr

Mesazh  Reg6 prej 20.01.17 22:17

Endrrat jane me "mistike" dhe me te "paparashikueshme" se kaq... personalisht i konsideroj interpretime te tilla te dobeta, por prape nuk dua t'ju nenvleresoj, sepse informacioni eshte i vlefshem dhe i mire, por prape nuk ka shume "vizione" dhe pikepamje / interpretime te duhura mbi endrra te tilla... mendoj se duhej edhe dicka me shume... gjithesesi flm per informacionin. Respekte!
avatar
Reg6

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi