Keto Jane 5 Profecite E Frikshme Te Nostradamusit Per Vitin 2017!

Shko poshtė

Keto Jane 5 Profecite E Frikshme Te Nostradamusit Per Vitin 2017!

Mesazh  kalideris prej 29.12.16 13:04

Pėr profetin e famshėm ka shumė tė dhėna nė lidhje me parashikimet e tij.
Ka disa qe besojnė se ai kish mundur tė parashikonte edhe 11 shtatorin, pėrmes interpretimeve tė tij nė lidhje me njė qiell qė pėrflakej pikėrisht nė kėtė ditė.
Por ēfarė ka parashikuar ai pėr vitin tek i cili po pėrgatitemi tė trokasim.
1. Do tė ketė njė shpėrthim tė fuqishėm tė vullkanit Vezuv pranė Napolit nė Itali. Pėr kėtė ėshtė folur edhe shkencėrisht edhe shumė herė tė tjera, por deri tani ėshtė shtyre disa herė. Te shohim se ē’do tė ndodhė gjatė 2017-ės.
2. Do tė ketė njė termet tė fuqishėm qė do tė prekė gjithė Kaliforninė. Edhe nė kėtė rast ėshtė folur gjithashtu edhe shkencėrisht. Ne gjysmėn e dytė tė vitėve ‘800, ky vend ėshtė shkatėrruar nga njė termet i fuqishėm prej 7.9 ballesh, por kėtė radhė flitet pėr njė termet 8 ballė.

3. Gjatė kėtij viti flitet se Toka do tė sulmohet nga trupa jashtėtokėsore. Dhe nė kėtė rast nuk ėshtė fjala pėr meteoritė, por pėr planetė tė tėrė. Fjala ėshtė pėr Nibirun, njė planet jashtė diellor qė rrotullohet rreth yllit tonė dhe ndodhet pranė Neptunit “Hėna do te verbohet dhe nė Toke do tė shfaqen dy diej”, thuhet nė profeci.

4. Profecia e katėrt bėn fjalė pėr gjuhėn. Nostradamusi flet pėr njė shkrirje tė kufijve gjuhėsore, por nė profecitė e tij ai flet pėr mundėsinė qė njerėzit do tė arrijė tė komunikojnė me njeri-tjetrin nė gjuhė tė ndryshme, por tė kuptueshme pėr shkak tė makinave qė do tė mundėsojnė kėtė. Nė fakt kjo gjė ėshtė bėrė tanimė e mundur dhe nė kėtė rast, duket se Nostradamusi ėshtė kohė pas nė parashikimet e tij. Ndėrkohė qė sipas disa interpretuesve tė tjerė tė tij, fjala ėshtė pėr krijimin e mundėsisė se komunikimit mes njeriut dhe kafshėve pėrmes gjuhės.

5. Profecia e pestė ėshtė nė fakt pozitive dhe optimiste. Fjala ėshtė pėr zbulimin e njė metode tė re mjekėsore qė do tė bėjė tė mundur shėrimin e disa prej sėmundjeve mė tė renda, sikurse tumoret dhe AIDS. Pas kėsaj thuhet nė profeci, njeriu do tė ketė mundėsi tė jetojė deri nė 200 vjet.

avatar
kalideris

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi