Profecia Nga Vatikani: Ja Tragjedia E Vitit 2017

Shko poshtė

Profecia Nga Vatikani: Ja Tragjedia E Vitit 2017

Mesazh  kalideris prej 29.12.16 12:58

Viti 2017 pritet te sjell njė tragjedi, tė paktėn kėshtu njofton Vatikani. Gjaku i tharė i Shėn Januariu’it nuk ishte nė formė tė lėngshme gjatė njė ceremoniė nė Itali, nė tė cilėn Vatikani pa shenja se do tė ketė ngjarje katastrofike.
Ceremonia e shėn Januarius’it ėshtė bėrė disa herė nė vit, gjaku mbahet nė shishe tė veēanta dhe bėhet i lėngshėm gjatė ceremonisė, kjo mrekulli ėshtė regjistruar rregullisht qė nga viti 1389, Januarius’i i shenjtė ishte njė peshkop i Napoli’t nė shekullin e tretė tė cilit i prenė kokėn nė persekutimin e tė krishterėve nga perandori romak Diokliciani i cili vrau rreth 3,500 tė krishterė.
Nė qoftė se gjaku nuk bėhet i lėngshėm, kjo tregon se nė muajt e ardhshėm do tė ketė fatkeqėsi tė mėdha.
Gjaku nuk u bė i lėngshėm nė vitin 1939, vit nė tė cilin filloi lufta e dytė botėrore.
Viti 2016 ishte mjaftė i keq, ku SHBA’tė dhe Britania e madhe kanė pasur njė vit tė trazirave politike si dhe lufta civile nė Siri ka shkatėrruar dhe vrarė shumė njerėz.
avatar
kalideris

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi