A jeni gati per kete?

Shko poshtė

A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 prej 24.12.16 17:21

Ne temat e meparshme, jane shtruar pytje dhe kapituj te rinj, me tituj "behuni gati per krijimin e nje organizate brenda forumit" apo "le te krijojme nje organizate"
I kqyra pergjigjet ne ato tema, dhe me bene pershtypje te ndryshme. Eshte jashte mase e vertet se ne ket forum ndahen me te tjeret dhe pubikohen tema nga me te ndryshmet dhe me te vecantat: disa prej tyre shkruhen direkt duke u bazuar ne njohurite vetjake, por ka dhe te tjera qe merren te gatshme nga interneti, por gjithsesi temat e zgjedhura, ngado te vijn ato jane teper te vecanta
Dijet ne keto forum me kane ber shume pershtypje, ndaj kam vendosur tju ofroj juve antarsimin ne nje grup shoqeror/rinor shqiptar te quajtur "ILLUMINATED SEERS OF ALBANIA" qe pak a shum perkthehet "Kerkimtaret e ndricuar te Shqiperise". Ndonese nje titull i ngjashem me "ANCIENT ILLUMINATED SEERS IN BAVARIA" qe me von u quajt "Urdheri Illuminati", edhe pse emri eshte paksa i njejte, ju them se cdo gje tjeter eshte e ndryshme, pervec se nje nder qellimeve, qe ka qen edhe qellim i Adam Vejshauptit, ndjekja dhe udha drejt drites(ndricimit)
Per me shume informacion jepni nje pergjigje ne kete teme, ose me dergoni nje mesazh privat, por edhe per me shume informacion vizitoni forumin social te grupit ton www.illuminatedalbanians.skynova.io/
Klm
avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 24.12.16 17:32

Sapo e lexova temėn tėnde nė kėtė forum, dhe mikpritja dhe suporti yt mė lanė shumė mbresa! Faleminderit pėr kėtė mikpritje dhe mbėshtetje qe na bėn, sepse tek e fundit kjo gjė qė na fale ėshtė tepėr e vlejtshme pėr shumė nga anėtarėt e forumit, dhe sigurisht mė tepėr pėr ata qė kėrkojė ndriēimin e tyre, sidomos atė shpirtėror...
Unė personalisht jam gati pėr anėtarėsimin, e vizitova websidin dhe aplikova nė tė. Do ju kėrkoja tė flisnim mė gjerė nė njė mesazh privat. Faleminderit
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Muneer prej 25.12.16 15:57

rralle ka funksionuar kjo iniciative..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 prej 25.12.16 17:00

Donald, Muneer dhe perdoruese te tjere... nuk e di nese kam qene i qarte apo jo, sepse shoh ne pergjigjet tuaja se nuk e keni kuptuar mire ate "alternative" qe shtrova une...
Ne gusht te 2016 une u bera anetar ne nje grup krejt normal ku anetare ishin shume "dijetare" dhe mendimtare te lire... dikur quhej ILLUMINATED SEERS OF EUROPE por me vone u "privatesua" dhe u kthye ne nje grup vetem me shqiptare, dhe mori emrin ILLUMINATED SEERS OF ALBANIA qe perkthehet ``kerkimtaret e ndricuar te shqiperise,,
Gjithesesi, u njoftova nga grupi dhe thane se ne forumin e tyre kishin aplikuar 5 veta, dhe te gjithe ishin keqkuptuar pak duke e pershkruar veten dhe duke lene mesazhe te "cuditshme" tek grupi
Ju njoftoj se eshte nje grup krejt normal. dhe s'ka asgje mistike apo ndonje "shkence" te madhe, vecse nje grup qe bashkon mendimtaret me njeri tjetrin
Kaq...
avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 26.12.16 9:47

Po, shumė e vėrtetė! Njė grup i thjeshtė qė bashkon mendimtarėt dhe dijetarėt me njėri-tjetrin. Tani qė jam anėtar e kuptova se ē'ėshtė ai grup...njė grup normal!
Njė bashkėsi e dijetarėve tė lirė
Nė qoftė se jeni tė interesuar, vizitoni kėtė web, ku do gjeni pak informacion mbi grupin, si dhe mund tė kontaktoni apo regjistroheni
www.illuminatedalbanians.skynova.io/
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Pansophia prej 28.12.16 14:36

une personalisht nk jam dakord. Kerkimi per iluminim dhe perndritje eshte vetjak.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 prej 28.12.16 15:32

Hahaha bro mjaft se te gjithe po e keqkuptoni pak
eshte thjesht nje grup qe bashkon "dijetaret" dhe mendimtaret me njeri tjetrin
ILLUMINATED SEERS eshte nje grup sh i madh dhe se fundmi ka dal nje "riprodhim" i ketij grupi edhe ne Shqiperi dhe jemi duke kerkuar anetare te rinj...
avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 28.12.16 16:19

Po pra, mos e bėni kaq tragjike dhe tė madhe. Ky grup ėshtė njė grup apo "klub" i thjeshtė pėr tė bashkuar dijetarėt me njėri tjetrin.
Tani kemi edhe grup nė Facebook, Google, Messenger pra nė keto rrjetet sociale. Ju mirėpresim gjithmon! Klm
http://illuminatedseers2.trioclicks.com/
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 prej 28.12.16 16:22

Po, nje grup i thjeshte dijetaresh!
Nqs jeni i interesuar me kontaktoni ne mesazh privat ne ket forum ose kontaktoni me te gjithe grupin ne faqen ton http://illuminatedseers2.trioclicks.com/
avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Pansophia prej 28.12.16 16:28

Ju e keni quajtur'' Kerkimtaret e ndricuar.." si dhe keni thene qe qellimi eshte ''ndjekja dhe udha drejt drites'' Ndaj edhe une po them perseri qe personalisht nuk jam dakord me grupime te kesaj natyre, se kerkimi i se Vertetes eshte individual, VETJAK. Ky eshte mendimi im personal dhe menyra si une vete veproj. Gjths suksese

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 28.12.16 19:10

Ne rregull, zgjedhja jote nuk ben problem, por po ngaterron dicka... slogani yne nuk eshte qellimi qe ne ndjekim. Jam i ri ne kete grup, dhe te them te drejten, nga ky forum e njoha dhe kontaktova, madje me pas u anetarsova. Nuk ka asgje te cuditshme pra mos e beni kaq te madhe cuna :-)
Eshte thjesht nje grup i ri shqiptar qe bashkon dijetaret dhe mendimtaret me njeri-tjetrin
Gjithesesi, nuk kam arsye ta "pengoj" zgjedhjen tende Klm
Respekte
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Muneer prej 28.12.16 19:31

kerkimi i dijes eshte 'merr dhe merr' dhe jo 'mer dhe jep'. Secili anetar duhet te marre sepse te gjithe jane kerkues. Perjashto rastin kur dikush e ka perfunduar kerkimin dhe ka se cfare te jape. atehere mund te formohet nje grup.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 prej 29.12.16 10:53

Po pra, por ju prap nk po e kuptoni "qellimin" e grupit tone
Ky grup eshte nje "sofer" e madhe 'dijetaresh' dhe mendimtaresh
Ne ndajme opinionet tona me njeri-tjetrin, pak dije, dhe shkurtimisht, gjithqka ndodh ashtu si edhe ne kete forum
nuk eshte asgje e nderlikuar
avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi