Fizikanti David Webb : UFO-t ekzistojnė, vizitojnė Tokėn dhe ja si duken

Shko poshtė

Fizikanti David Webb : UFO-t ekzistojnė, vizitojnė Tokėn dhe ja si duken

Mesazh  Equinox prej 22.11.16 15:17UFO-t qė vizitojnė Tokėn janė shkurtabiqė, ata kanė njė gjatėsi trupore mė tė vogėl sesa 1,2 metra. Kėshtu tė paktėn thotė fizikani David Webb, i cili analizoi rreth 2000 raste tė takimeve tė afėrta me alienėt, ku konstatoi se alienėt mund tė kategorizohen nė tri kategori

“Pjesa mė e madhe prej tyre janė xhuxhė, tė cilėt kanė helmeta dhe rroba reflektuese metalike. Ata nė pėrgjithėsi nuk komunikojnė me njerėzit. Grupi i dytė pėrbėhet nga krijesat e ngjashme me njerėzit, me gjatėsi trupore 1.5 deri 1.8 metra. Ata shihen nė grupe dhe janė tė pėrfshirė nė rrėmbimin e njerėzve. Ata shpesh komunikojnė me njerėzit.

Nė kategorinė e tretė gjenden gjigantėt, tė cilėt janė tė paktėn 2.1 metra tė gjatė. Qė tė gjitha kėto lloje tė alienėve bartin rroba njėpjesėshe, tė gjata deri te fundi i duarve. Shumica prej tyre nuk kanė armė, por ata e mbajnė situatėn nėn kontroll”, thotė Webb.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi