RED STRING

Shko poshtė

RED STRING

Mesazh  Saranndaber prej 14.11.16 21:38

Pershendetje deshta me pyt a din dikush DIĒKA per RED STRING
avatar
Saranndaber

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: RED STRING

Mesazh  Siroco prej 17.11.16 0:08

Red string apo peri i kuq sipas tradites kabalah perdoret si mbrojtje kunder syrit te keq po ashtu edhe ne Indi ndersa ne Kine sjelle lumturi.
Sigurisht nuk ka asnje vlere nese nuk perdoret nje ritual per ta fuqizuar ate dhe destinimin e tij.

avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RITUAL i marre tek nje mik

Mesazh  johani87 prej 02.12.16 19:31

Saranndaber shkruajti:Pershendetje deshta me pyt a din dikush DIĒKA per RED STRING


Kėtu po jap pėr ju njė ritual tė vogėl tė thjesht:
Tė Martėn nė darkė; Vizatoni nė njė flet formati ekzaktėsisht kėtė simbol. Pastaj vendoseni fletėn me simbolin mbi Altarin tuaj ose nė ndonje vend tė mirė. Nė qendėr tė simbolit pra rreth e rrotull rrethit qėndror vendosni Fillin e Kuq (kabalistik). Pastaj vendosni 6 qirinj tė kuq nė pikat e rrethit tė brendshėm, pastaj 6 qirinj tė tjerė nė pikat e jashtme tė rrethit. Mė pas ndizni qirinjtė e brendshėm me njė flak tė vetme duke u rrotulluar nė sens antiorar, pasandaj me njė flak tjetėr tė vetme ndizni qirinjtė e jashtėm duke u rrotulluar nė sens orar. Pasi tė keni vėnė nė punė kėtė proēes, uluni pranė altarit, vendosni duart kryq nė gjoks, pėrqėndrohuni me shikin nė pikėn e qendrės sė rrethit tė vogėl qėndror, dhe solemnishtė citoni kėtė formulė:
ME KĖTO FJALĖ, KĖRKOJ QĖ TANI E TUTJE, TĖ MĖ JEPET MBROJTJE TOTALE NĖ KĖTĖ BOTĖ DHE EDHE NĖ ASTRAL, KUNDRA ĒDO EVENTI TĖ JASHTĖM NEGATIV, KUNDRA SYRIT TĖ KEQ, DHE KUNDRA FATKEQĖSIVE. ĒDO E KEQE QĖ MUND TĖ DĖRGOHET MBI MUA, DO TĖ BJERI ANDEJ NGA U DĖRGUA TRE FISH MĖ SHUM. KĖSHTU QOFTĖ. AMEN
Pasandaj ngrihuni dhe lereni ashtu pėr 30 minuta. Me pėrfundimin e minutave afrohuni dhe uluni pėrsėri pranė altarit, recitoheni edhe njė herė tė fundit formulėn pastaj fikni me kujdes qirinjt. Pasi i keni fikur qirinjt, mereni Fillin e Kuq nga qendra e simbolit dhe jepjani nėnės suaj tė dashur qė tjua lidhi ajo 'guguveren' nėdorėn e majtė tek pulsi.
Kjo ėshtė diēka speciale nga pėrvoja ime me kėtė ritual tė vogėl. Dhe tė jeni tė Sigurtė qė nga Universi do ju ofrohet menjėherė njė Mbrojtje totale nė tė dyja rrafshet.😇
avatar
johani87

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: RED STRING

Mesazh  johani87 prej 02.12.16 19:32

johani87 shkruajti:
Saranndaber shkruajti:Pershendetje deshta me pyt a din dikush DIĒKA per RED STRINGKėtu po jap pėr ju njė ritual tė vogėl tė thjesht:
Tė Martėn nė darkė; Vizatoni nė njė flet formati ekzaktėsisht kėtė simbol. Pastaj vendoseni fletėn me simbolin mbi Altarin tuaj ose nė ndonje vend tė mirė. Nė qendėr tė simbolit pra rreth e rrotull rrethit qėndror vendosni Fillin e Kuq (kabalistik). Pastaj vendosni 6 qirinj tė kuq nė pikat e rrethit tė brendshėm, pastaj 6 qirinj tė tjerė nė pikat e jashtme tė rrethit. Mė pas ndizni qirinjtė e brendshėm me njė flak tė vetme duke u rrotulluar nė sens antiorar, pasandaj me njė flak tjetėr tė vetme ndizni qirinjtė e jashtėm duke u rrotulluar nė sens orar. Pasi tė keni vėnė nė punė kėtė proēes, uluni pranė altarit, vendosni duart kryq nė gjoks, pėrqėndrohuni me shikin nė pikėn e qendrės sė rrethit tė vogėl qėndror, dhe solemnishtė citoni kėtė formulė:
ME KĖTO FJALĖ, KĖRKOJ QĖ TANI E TUTJE, TĖ MĖ JEPET MBROJTJE TOTALE NĖ KĖTĖ BOTĖ DHE EDHE NĖ ASTRAL, KUNDRA ĒDO EVENTI TĖ JASHTĖM NEGATIV, KUNDRA SYRIT TĖ KEQ, DHE KUNDRA FATKEQĖSIVE. ĒDO E KEQE QĖ MUND TĖ DĖRGOHET MBI MUA, DO TĖ BJERI ANDEJ NGA U DĖRGUA TRE FISH MĖ SHUM. KĖSHTU QOFTĖ. AMEN
Pasandaj ngrihuni dhe lereni ashtu pėr 30 minuta. Me pėrfundimin e minutave afrohuni dhe uluni pėrsėri pranė altarit, recitoheni edhe njė herė tė fundit formulėn pastaj fikni me kujdes qirinjt. Pasi i keni fikur qirinjt, mereni Fillin e Kuq nga qendra e simbolit dhe jepjani nėnės suaj tė dashur qė tjua lidhi ajo 'guguveren' nėdorėn e majtė tek pulsi.
Kjo ėshtė diēka speciale nga pėrvoja ime me kėtė ritual tė vogėl. Dhe tė jeni tė Sigurtė qė nga Universi do ju ofrohet menjėherė njė Mbrojtje totale nė tė dyja rrafshet.😇
avatar
johani87

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: RED STRING

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi