Organizimi i fshehtė "Seclorum"

Shko poshtė

Organizimi i fshehtė "Seclorum"

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 02.11.16 14:40

Organizimi sekret
Seclorum-i ėshtė njė organizatė e fshetė internacionale, qė mendohet tė jetė krijuar nė vitin 2000, nga njerėz tė pushtetshėm, tė pasur dhe tė plotfuqijshėm (mendohet se nė themelimin e saj, janė pėrfshirė edhe masonė). Nė fillim Seclorum-i u krijua si njė grupim aktivistėsh dhe nxitėsh tė protestave dhe revolucioneve, por pas disa zhvillimesh, pėrparimesh dhe aleacash tė reja me organizime dhe shoqėri sekrete si Iluminati, Masoneria, "New Rosicrucian" etj., Seclorum-i u "reformua" dhe u pėrparua duke u kthyer nga njė organizim i fshehtė aktivistėsh, nė njė shoqėri sekrete absolute, tė plotfuqijshme.

Kuptimi i emrit
Seclorum (Latin. "seclorum" - kohė, brez) vjen nga latinishtja dhe pėrkthehet kohė ose periudhė. Nga ana simbolike, "Seclorum" si emri i njė organizimi sekret, do tė ishte diēka e njejtė, por mbase edhe e ndryshme. Fjala "Seclorum" mund tė simbolizojė njė "kohė apo periudhė kohe tė pėrjetshme". Sepse fjala "kohė" pėr njė shoqėri sekrete nuk do tė mund tė ishte e pakuptimtė. Mbase koha nė kėtė rast, mund tė simbolizojė pėrjetėsinė.

Anėtarėt
Mendohet se Seklorumi numėron mbi 200 anėtarė. Seklorumi ėshtė njė shoqėri shumė e kujdesshme nė mbledhjen e anėtarėve. Zakonisht, njė anėtar i Seklorumit di kryesisht tre gjuhė (mbi tė gjitha gjuhėt primare si anglishtja dhe frengjishtja). Njė anėtar i Seklorumit, vihet nė dukje vetėm nė momente tė caktuara. Anėtarėt respektojnė rregullat dhe ideologjinė e Seklorumit jo vetėm nė grupin e tyre sekret, por edhe nė jetėn e tyre. Ata nuk duan tė jenė nė qendėr tė vemėndjes, dhe shpesh gjejnė famė, herė nga Seklorumi, herė nga vetja e tyre.

Pushteti
Mendohet se shumė anėtarė tė Seklorumit janė pushtetarė. Mendohet se ata zotėrojnė prona, pasuri dhe sundojnė vende dhe politikėn. Ata duan tė ndryshojnė botėn nėpėrmjet mėnyrave tė tyre mbase tė ashpra, shpesh jo pozitive dhe korruptive. Ata duan ta pėrcjellin botėn drejt dritės sipas rrugėve tė veta. Anėtarėt e Seklorumit pėrhapin mesazhet dhe ideologjinė e masonėve dhe Tė Pėrndriturėve. Ata pėrcjellin mesazhe dhe krijojnė "harta" nėpėrmjet veprave, artit, krijimtarisė, letėrsisė etj.

Anėtarėt e Seklorumit janė nga mė tė ndryshmit. Ata respektojnė sė shumti ideologjitė e masonėve dhe iluminatėve. Ata janė tė fuqijshėm, pothuajse nė tė gjitha aspektet, dhe ata kanė pjesėn e tyre tė sundimit. Anėtarėt e Seklorumit nuk dėshirojnė tė jenė nė qėndėr tė vėmendjes, por ata vihen vetė, atėherė kur dėshirojnė, nė qendėr tė vėmendjes.
Anėtarėt e Seklorumit, janė tė ditur, strategė dhe besnikė, tė veēantė dhe nuk i pėrzihen turmave, por thjeshtė veprojnė me zgjuarsi nė momentin e duhur. Zgjuarsinė nuk e ndajnė me tė tjerėt, dhe nuk duan tė duken si tė menēur para publikut tė sotėm tė shoqėrisė.
Fshehtėsia dhe urtėsia pėr ta ėshtė gjithēka. Dinė t’i zgjidhin problemet, thjesht duke vėnė trurin nė punė.  Thuhet se bėjnė gjithēka pėr njerėzit qė duan, dhe ja falin jetėn Seklorumit. Kėtu, Seklorumi kthehet edhe nė njė vėllazėri.
Anėtarėt e Seklorumit mbajnė pseudonime dhe ndonjėherė, bėjnė si “tė paditur” pėrpara konspiracionit dhe historive tė tij. Nuk duan tė tregojnė qė janė tė fshehtė, por thjesht qėndrojnė me krenari, duke pritur sundimin e tyre...
Ky ėshtė Seklorumi!

Burimet:

Explorer UNIVERS

Bota AL

me shume burime: forume afrikane tė konspiracionit; forumet kirundi conspiracy; sirius trackers SSST etj.

avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizimi i fshehtė "Seclorum"

Mesazh  Phoenix9 prej 28.04.17 20:52

Me informacionin e paket qe kam ne lidhje me "Seklorum-in", qe ju e quani nje shoqeri sekrete, ne fakt, Seklorum nuk eshte nje shoqeri sekrete por nje person, me aftesi te vecanta kontrolluese, manipuluese etj.
Pra, Seklorum nuk eshte nje grup por nje person. Donald Daraneo gabimi juaj ne kete teme eshte se informacioni nuk eshte i sakte besoj. Keni gjetur fjalen "Seklorum" ne logon "Novus Ordo Seklorum" te Iluminatit, dhe keni nisur me konspiracione te reja te gabuara.
Keni ngaterruar dy gjera krejt te kunderta me njera-tjetren. E perseris per te treten here se Seklorum nuk eshte nje grup, por nje njeri
avatar
Phoenix9

"Filozofia, vetėm filozofia, kjo motėr e fesė i ka hequr besėtytnisė armėt nga duart e gjakosura prej kohėsh dhe tani qė ka dalė helmi, mendja e njeriut habitet me mynxyrat ku e kishte shpėnė fanatizmi"

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi