Iluminatėt, tė famshmit dhe anti-masonėt

Shko poshtė

Iluminatėt, tė famshmit dhe anti-masonėt

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 24.10.16 18:11

Qė nė krijimin e tyre, antimasonėt kanė pasur qėllim shkatėrrimin e Iluminatit, Masonerisė, ose edhe mė keq; kanė dashur qė populli t'i kishte frikė dhe t'i mendonte masonėt si krijesa negative shpesh "tė etura" pėr gjak, qė gjoja duan pushtimin e botės pėr qėllime mizore dhe djallėzore dhe kaos. Por cila ėshtė e vėrteta, dhe si kanė ndikuar antimasonėt tek populli. A kanė arritur ata tė manipulojnė popullsinė me gėnjeshtra dhe mashtrime kundra masonėve, dhe si?
Iluminatėt, pėr njė kohė tė gjatė janė shfaqur si anėtarė tė njė shoqėrie sekrete dhe njerėz tė dobishėm pėr botėn, masonėt dhe mbase edhe per Universin... Ata shpesh janė shfaqur edhe si dijetarė, dhe prej ndikimit tė tyre, ēdokush qė sot titullohet sot "gjeni", prej shoqėrisė titullohet edhe "mason". Zėre se shumė prej njerėzve nė botė, dėshirojnė tė jenė pjesė e kėsaj organizate, dhe mbase, fatin e mirė mund ta kenė ata qė janė bėrė vėrtetė pjesė e Iluminatit apo lozhave masonike.
Tė famshmit, gjithashtu ndikojnė tek popullsia. Kur njė reper kėndon njė kėngė, fansat e tij e kėndojnė njėqind herė mė shumė se ai, duke e "adhuruar" atė dhe muzikėn e tij.
Gjithsesi, le tė kthehemi "pas" nė kohė.
Kohė mė parė, antimasonėt fetarė, "mundoheshin" vazhdimisht pėr tė lidhur masonėt me negativitetin. Mė vonė, u shfaq fakti se Iluminati adhuronte njė krijesė tė quajtur Luēifer, qė nė tė vėrtetė, pėr ta ishte "sjellėsi i dritės". Por, antimasonėt nuk "vuajtėn" pėr tė vėrtetėn nė lidhje me Luēiferin, por thjesht reklamuan negativitetin e rremė tė Iluminatit. Duke qėnė se Luēiferi nė bibėl shfaqet si Satanai, antimasonėt e pėrdorėn si fakt kundėr masonėve. Argumenti u shpėrnda, dhe njė pjesė e madhe e popullsisė e besoi, e nė kėtė pjesė, pėrfshiheshin mė teper tė krishterėt.
Jo vetėm atėherė, por edhe sot antimasonėt bėjnė pėrpjekje thuajse "tė panumėrta" kundrejt masonėve. Me kėtė manipulim, janė pėrdorur dhe yjet e estradės. tė famshmit, aktorėt etj. Siē thamė, tė famshmit ndikojnė, dhe zėri, mesazhi apo fjala e tyre dėgjohet menjėherė. Nė kėtė manipulim, thuhet se tė famshmit janė pėrdorur nga antimasonėt qė tė pėrcjellin mesazhin se Illuminati ėshtė njė kult nė shėrbim tė Satanait dhe sė keqes... Fjala e tyre ka ndikuar, dhe sėrish, popullsia ėshtė ndikuar dhe mendon se Iluminati ėshtė njė kult satanik...
Duke pėrmendur tė famshėm si Rihana, Beyonce, Jay Z. Kanye West, Angelina Jolie etj., kanė thėnė se janė apo kanė qėnė pjesė e Iluminatit, dhe kanė pėrjetuar dhimbje satanike nė rituale pėr t'i shitur shpirtin Djallit. Antimasonėt, kuptohet se kanė planifikuar mirė kėtė "sulm" pėr manipulimin e popullit. Gjithėsesi, kėto janė thjesht hipoteza, dhe realiteti ėshtė ende i panjohur...

Kėta janė ēiffti i kėngėtarėve Beyonce dhe Jay Z, duke formuar me duar trekėndėshin, si njė simbol i Iluminatit


Kėngėtari i njohur K. West duke treguar se ėshtė anėtar i Iluminatit, dhe i ka shitur shpirtin Djallit


Angelina Jolie duke treguar ritet satanike nė fortesat e Iluminatit
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi