Vizitat e alienėve kohė mė parė, dhe vizitat qė presim nė tė ardhmen...

Shko poshtė

Vizitat e alienėve kohė mė parė, dhe vizitat qė presim nė tė ardhmen...

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 15.10.16 18:10

Konspiracionistėt besojnė se disa monedha tė gjetura sė fundmi nė Egjipt provojnė se jashtėtokėsorėt kanė vizituar Tokėn nė tė shkuarėn dhe jo vetėm kaq...
Sipas tyre, monedhat jo vetėm qė e provojnė kėtė, por janė njė dėshmi e qartė se e njėjta gjė do tė ndodhė sėrish.
Monedhat thuhet se janė gjetur rastėsisht nga njė egjiptian kur po riparonte shtėpinė. Njėra prej tyre ka portret ilustrimin klasik sesi mund tė jenė alienėt, ndėrsa njė tjetėr duket sikur ka tė stamposur njė disk fluturues alien dhe njė mbishkrim latinisht, i cili pėrkthehet "ne do tė rikthehemi" ose "ne do tė vijmė".
Nė lidhje me vjetėrsinė e tyre, mendohet se ato mund tė jenė "prodhuar" mė shumė se 30 shekuj, njė vjetėrsi qė vihet re edhe nė pamjen e tyre.
Gjithsesi! Dihet mirė se, qė nga lashtėsia e deri mė sot asnjėherė njeriu nuk e ka ndėrprerė kureshtjen pėr tė ditur se ēka jashtė planetit tonė. A ka jetė tjetėr nė galaktikė,apo edhe mė shumė se kaq, ēfarė janė kėto qenie dhe si duhet tė komunikojmė me to.
Paul Hellyer ishte ministėr i mbrojtjes nė Kanada nė vitet 1960, ku drejtonte forcat ushtarake gjatė Luftės sė Ftohtė. Tani qė ai ėshtė nė pension thotė se, nė nuk jemi vetėm nė univers, madje sipas tij UFO-t herė pas herė vizitojnė Tokėn.
Sipas tij pėr kėtė nė vitin 1961 pati njė hetim dhe rezultoi se tė paktėn katėr specie jashtėtokėsoresh vizitojnė planetin tonė prej qindra vitesh.
“Kemi njė historik tė gjatė me UFO-t por sigurisht qė ka pasur mė shumė aktivitet gjatė dy dekadave tė fundit. Qė prej kohės qė ne shpikėm bombėn atomike, janė tė shqetėsuar se mos pėrdorim kėtė armė sėrish, pasi Universi ėshtė i bashkuar dhe efektet e bombės atomike i vuajnė tė gjithė"-thotė ai.


Njė nga ikonat e alienėve tė gjetura nė Egjipt, ku vihet re pamja e njė alieni.


Ikona tjetėr, ku ėshtė gdhendur pamja e njė objekti tė ēuditshėm, qė ngjahason me njė U.F.O

avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vizitat e alienėve kohė mė parė, dhe vizitat qė presim nė tė ardhmen...

Mesazh  Pansophia prej 15.10.16 19:14

Keto nuk jane sh bindese si prova. Kush na siguron qe monedhat nuk jane prodhuar tani dhe paraqiten sikur i perkasin nje periudhe te hershme? Kete gje e perdori ne fillimet e tij Mikelanxhelo;varroste skulpturat e veta dhe me pas zhvaroseshin, duke iu dhene nje vlere me te madhe sepse gjoja ishin antike.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mė tepėr:

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 15.10.16 21:38

5th cycle shkruajti:Keto nuk jane sh bindese si prova. Kush na siguron qe monedhat nuk jane prodhuar tani dhe paraqiten sikur i perkasin nje periudhe te hershme? Kete gje e perdori ne fillimet e tij Mikelanxhelo;varroste skulpturat e veta dhe me pas zhvaroseshin, duke iu dhene nje vlere me te madhe sepse gjoja ishin antike.
Vlerėsoj njohuritė tuaja, por faktet e dhėna mė lartė nga unė, janė vėrtetuar mė parė, dhe janė tė pėrfolura kudo. Bindėse apo jo, unė po i shfaq kėto fakte, gjithsesi! Dhe mos harroni faktin, se kjo ēėshtje ėshtė njė konspiracion mė vete, qė pėrmban pyetje, mistere, dhe ēudi tė ndryshme:
- e para, a ekzistojnė alienėt
- cila ėshtė origjina e kėtyre monedhave
- cila ėshtė realiteti i kėsaj ngjarjeje
dhe
- ē'po ndodh me tė vėrtete?
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vizitat e alienėve kohė mė parė, dhe vizitat qė presim nė tė ardhmen...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi