Shoqėria sekrete "Seklorum"

Shko poshtė

Shoqėria sekrete "Seklorum"

Mesazh  Meteor66 prej 22.09.16 14:27

Siē dihet, shoqėritė sekrete janė shoqėri jo-publike, me tė fshehta dhe mistere. Kur Iluminati u njoh si shoqėri sekrete, tė gjithė filluan tė mendonin se shoqėrite sekrete janė organizime tė fshehta dhe kulte qė duan tė sundojnė botėn. Por, ē'ėshtė e vėrteta, shoqėritė sekrete, janė thjesht organizime qė nuk shfaqen nė publik, pėr qėllime tė ndryshme pėr tė cilat janė tė fshehta.
Sė fundit, ėshtė bėrė e njohur nga disa informatorė nė forumet afrikane dhe ato tė konspiracionit, njė organizim i fshehtė (shoqėri sekrete), e em%rtuar "Seklorum". "Seklorum" ėshtė shqiptimi i fjalės latine "seclorum" qė pėrkthehet "kohė", "brez" ose "kohėrat". Informatorėt qė kanė bėrė tė njohur nga dy ish-anėtarė tė Seklorumit: njėri nga Amerika e Jugut, dhe tjetri nga shteti i Burundit, nė Afrikė. Nė fillim, nga rrėfyesi i parė, Seklorumi ėshtė bėrė i njohur si njė lloj organizimi i lashtė tip illuminati, pėr dijetarėt dhe adhurusesit e dijes qė donin tė pėrhapnin Masonerinė dhe ideologjinė e tyre.
Rrėfyesi i dytė tha krejt tė kundėrtėn, dhe mė pas, ata postuan qė tė dy tė njejtin mesazh:
Seklorumi ėshtė njė organizim i fshehtė dhe mjaft i pėrhapur, por jo me origjinė tė lashtė, adhuruesė sė tepėrm tė dijes dhe organizim tip illuminati! Pėrkundrazi! Kjo organizatė ėshtė njė shoqėri sekrete e viteve tė fundit (jo para vitit 2000), qė ėshtė pėrhapur me shpejtėsi dhe numėron mbi 300 anėtarė, tė cilėt janė kryesisht figura publike, njerėz me famė e karrierė, aktivistė etj., etj., qėllimi i tė cilėve ėshtė fuqia, dhe pėrhapja e njė ideologjie masonike, gjithashtu dhe ndryshimi i rendit mbarėbotėror.


avatar
Meteor66

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shoqėria sekrete "Seklorum"

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 30.10.16 14:59

Informacioni i dhėnė ėshtė vėrtetė i saktė, por i paplotė dhe mjaft i shkurtėr. Nė tė dhena, keni harruar detaje mjaft tė nevojshme.
avatar
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi