disa pyetje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

disa pyetje

Mesazh  borebardha22 prej 28.08.16 19:17

Te nderuar miq kam disa pyetje ne lidhje me boten e shpirtrave te padukshem,xhineve shajtaneve dhe fantazmave.

1.a mund ti beje magji magjistari magjistarit nese jo pse?

2.ka raste kur njeriu eshte i poseduar nga djalli edhe nuk ka mundesi ti nxjerr askujsh shkojne edhe te burdushi edhe burdushi qe di te komunikoje me djallin thote nuk mundem ti nxjerr,pse ndodhe keshtu?

3.kam ndegjuar muslimanet thone se ne muajin e ramazanit lidhen shajtanet a eshte e vertete kjo?

4.A ka magji qe djalli nuk paraqitet gjate ekzorcizmit edhe pse eshte ne trupin e njeriut siq ndodh tek ekzorcizmet te krishter apo muslimanet?
avatar
borebardha22

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: disa pyetje

Mesazh  V13 prej 28.08.16 21:34

ua ua ua uauuu na mbyti injoranca mesjetare

seriozisht e ke me keto qe pyet?
avatar
V13

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: disa pyetje

Mesazh  borebardha22 prej 29.08.16 10:47

V13 shkruajti:ua ua ua uauuu na mbyti injoranca mesjetare

seriozisht e ke me keto qe pyet?
forumi eshte mistike dhe ka gjera mistike nese nuk i beson keto athere nuk je i mireseardhur ne kete forum,i mirepres pergjigjjet e ardhshme nga tjeret antare.
avatar
borebardha22

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: disa pyetje

Mesazh  Equinox prej 29.08.16 12:54

borebardha22 shkruajti:Te nderuar miq kam disa pyetje ne lidhje me boten e shpirtrave te padukshem,xhineve shajtaneve dhe fantazmave.

1.a mund ti beje magji magjistari magjistarit nese jo pse?

2.ka raste kur njeriu eshte i poseduar nga djalli edhe nuk ka mundesi ti nxjerr askujsh shkojne edhe te burdushi edhe burdushi qe di te komunikoje me djallin thote nuk mundem ti nxjerr,pse ndodhe keshtu?

3.kam ndegjuar muslimanet thone se ne muajin e ramazanit lidhen shajtanet a eshte e vertete kjo?

4.A ka magji qe djalli nuk paraqitet gjate ekzorcizmit edhe pse eshte ne trupin e njeriut siq ndodh tek ekzorcizmet te krishter apo muslimanet?

1.Po, mund te sulmohen mes vete dhe fiton ai qe ka aftesi dhe pushtet me te madh shkaterrues dhe mbrojtes.
2.Mungesa e mosnjohjes mire e ekzorcizmit sjelle deri te deshtimi i largimit te entitetit nga trupi.
3.Jo, nuk eshte e vertete ... kjo eshte vetem propagade fetare.
4.kjo pyetje per mua eshte e paqarte...nese ka mundesi t'a redefinosh me mire.
avatar
Equinox

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: disa pyetje

Mesazh  V13 prej 29.08.16 15:38

borebardha22 shkruajti:Te nderuar miq kam disa pyetje ne lidhje me boten e shpirtrave te padukshem,xhineve shajtaneve dhe fantazmave.

1.a mund ti beje magji magjistari magjistarit nese jo pse?

2.ka raste kur njeriu eshte i poseduar nga djalli edhe nuk ka mundesi ti nxjerr askujsh shkojne edhe te burdushi edhe burdushi qe di te komunikoje me djallin thote nuk mundem ti nxjerr,pse ndodhe keshtu?

3.kam ndegjuar muslimanet thone se ne muajin e ramazanit lidhen shajtanet a eshte e vertete kjo?

4.A ka magji qe djalli nuk paraqitet gjate ekzorcizmit edhe pse eshte ne trupin e njeriut siq ndodh tek ekzorcizmet te krishter apo muslimanet?

Nuk shoh misticizem tek Burdushi, tek muaji i Ramazanit, tek myslimanet dhe te krishteret, tek xhinet dhe shejtanet sic po i quan ti, aq me pak tek djalli yt fetar.
Keto nuk jane pyetje nga nje person qe kerkon informacione mistike por duket si muhabet grash lagjeje qe shohin filxhane dhe bejne marifete ''magjije'' me penj e thonj e mundohen te vrasin mendjen e vogel te gjejne shpjegime pse u kane hedhur dhe tek dera. Mos me meso mua cfare eshte mistika.
avatar
V13

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: disa pyetje

Mesazh  borebardha22 prej 03.09.16 15:44

tjeter pergjigjje
avatar
borebardha22

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi